تهران خیابان ولیعصر ابتدای خیابان مطهری بعد از بانک دی پلاک 345
ورود
ثبت نام
After registering on the site, you will be able to track order status, personal cabinet and other new features
مجله گردشگری مانلی پرواز
تماس با ما

مراکز خرید کوالالامپور

بیش از هشت مرکز خرید بزرگ در قلب پایتخت مالزی تعبیه شده است و حدود ۱۲ مرکز خرید دیگر نیز در منطقۀ کلنگ ولی وجود دارد، که تنها بیست دقیقه از کوالالامپور جدا افتاده‌اند. با توجه به چنین موقعیتی، مسافران تور مالزی ( تور ارزان مالزی ، تور لحظه آخری مالزی) می‌توانند اطمینان داشته باشند که مقصد مناسبی را، هم برای تفریح، هم برای خرید، انتخاب کرده‌اند؛ چراکه مراکز خرید کوالالامپور آن‌ها را هیجان‌زده خواهد کرد و لحظات خوشی را برای گردشگران سفر به مالزی رقم خواهد زد.

در این مقاله، آژانس هواپیمایی مانلی پرواز قصد دارد چند مرکز خرید مهم این شهر را به مسافران تور کوالالامپور معرفی کند تا عاشقان خرید نیز از این سفر خود، نهایت لذت را ببرند.

برای اطلاع از قیمت تور مالزی و قیمت بلیط هواپیما مالزی در بهترین حالت، با مانلی پرواز همراه باشید.

سوریا کی ‌ال‌ سی ‌سی

مراکز خرید کوالالامپور


مشهورترین مرکز خرید کوالالامپور، سوریا کی ال سی سی است که طبقات اول برج‌های دوقلوی پتروناس را به خود اختصاص داده است. این مرکز خرید، درست در مرکز شهر کوالالامپور واقع شده و دسترسی به آن بسیار ساده است. البته فاصلۀ کم این مرکز با هتل‌ های کوالالامپور و پارک کی ال سی سی نیز از امتیازهای آن به‌شمار می‌آید.

معماری داخلی سوریا کی ‌ال سی سی، یادآور فروشگاه‌های لوکس اروپایی است. بیش از سیصدوبیست فروشگاه شیک و مدرن از برندهای محبوب بین‌المللی، همچون کلوین کلاین، دیور، رلف لورن و برندهای محلی معروف، همچون پارکسون گرند در این مرکز خرید وجود دارند.

مثل هر مرکز خرید مدرن دیگری، امکانات تفریحی فراوانی در این مرکز خرید فراهم است: گالری هنری پتروناس، ارکستر فیلارمونیک، آکواریوم، پارک مرکز شهر و هم‌چنین مرکز همایش‌های کوالالالمپور که هرساله تعدادی از رویدادهای مهم در آن برگزار می‌شوند.

پاویلیون

مراکز خرید کوالالامپور


پاویلیون، از بهترین مراکز خرید کوالالامپور است. این مجموعه، سه بخش فروشگاهی، مسکونی و اداری را دربرمی‌گیرد. بعضی فروشگاه‌های این مجموعۀ ‌هفت‌طبقه، داخل ساختمان پاویلیون قرار دارند و بعضی نیز در فضای آزاد اطراف مجتمع خودنمایی می‌کنند و همۀ آنها مملو از اقلام درجه یک و مد روز برندهای بین‌المللی و محلی هستند که با طراحی خاصشان، حس فروشگاه‌های نیویورک و پاریس را به مشتریان و گردشگران القا می‌کنند.

از معروف‌ترین برندهایی که در پاویلیون شعبه دارند، می‌توان به پارکسون گرند اشاره کرد که برندی سنگاپوری است و خود، فروشگاهی سه‌طبقه در محوطۀ مجموعه دارد. فروشگاه‌های ورساچه، گوچی، مکس‌مارا، فوراور ۲۱، منگو و برندهای ارزان‌تر نیز داخل ساختمان پاویلیون خودی نشان می‌دهند.

درست مقابل ورودی مجموعه، بلندترین فوارۀ کریستالی مالزی قرار دارد که از جاذبه های دیدنی مالزی محسوب می‌شود. گردشگران سکه‌هایشان را به امید رسیدن به آرزوهایشان پای این فواره می‌اندازند و این سکه‌ها هر ماه جمع‌آوری و به خیریه‌ها اهدا می‌شوند.

هرم سان‌وی

مراکز خرید کوالالامپور


مرکز خرید هرم سان‌وی، روبه‌روی پارک سان‌وی و در کلنگ ولی قرار دارد. نمای خارجی آن با مجسمۀ بزرگ ابوالهل که از چند کیلومتری دیده می‌شود و ستون‌هایی که در محوطۀ داخلی ساختمان با حروف هیروگلیف پوشانده شده‌اند، یادآور مصر باستان هستند؛ اما بیشتر بخش داخلی مجموعه با چراغ‌های نئونیِ تابلوهای فروشگاه‌ها، ظاهری مدرن دارد و یکی از محبوب‌ترین ویژگی‌های آن، پیست اسکی یخی است که درست وسط هرم اصلی سان‌وی واقع شده است.

بخش جدیدی نیز در سال ۲۰۰۷ به این مجموعه اضافه شده است که به نام هرم شمارۀ ۲ شناخته می‌شود؛ اما ورودی اصلی هرم سان‌وی به بخش قدیمی مجموعه راه دارد. از همان ابتدا با صف طولانی مشتریان فروشگاه استارباکس مواجه می‌شوید که منتظر تحویل سفارششان هستند؛ اما اگر تصمیم دارید به این صف بپیوندید، یادتان باشد که بعضی فروشگاه‌های مجموعه اجازه نمی‌دهند با خوراکی که در دستتان قرار دارد، وارد شوید. در این طبقه که بیشتر فروشگاه‌های آن مورد علاقۀ جوانان و نوجوانان است، با برندهای باکیفیت محلی روبه‌رو خواهید شد. بیشتر غذاخوری‌های مجموعه نیز در همین طبقه قرار دارند. هرم شماره ۲ شامل کتابفروشی، سوپرمارکت، رستوران و بازاری با سبک بازارهای سنتی مراکشی است.

در فروشگاه‌های محوطۀ هرم سان‌وی نیز می‌توانید اجناسی ارزان‌قیمت، شیک و باکیفیت پیدا کنید. چندین برند بین‌المللی نیز در این بخش شعبه دارند.

مید وَلی مگامال

 مراکز خرید کوالالامپور


مید ولی، از بزرگ‌ترین مراکز خرید جنوب شرقی آسیاست و از محبوب‌ترین مراکز خرید کوالالامپور به‌شمار می‌آید. در فروشگاه‌های این مجموعۀ پنج‌طبقه می‌توانید از لباس‌های مد روز تا لوازم خانۀ باکیفیت را پیدا کنید و برای استراحت و تفریح بیشتر، میهمان رستوران‌ها و سینمای تعبیه‌شده در این مجتمع باشید. بعضی از باشکوه‌ترین نمایشگاه‌های ملی مالزی نیز در سالن مخصوص مید ولی برگزار می‌شوند.

سنترال مارکت

مراکز خرید کوالالامپور


بهترین مکان برای خرید سوغات مالزی، سنترال مارکت کوالالامپور است. پارچه‌های باتیک با طرح سنتی، صنایع‌دستی و غذاهای محلی مالزی، همگی در این بازار یافت می‌شوند. بخش‌های مختلف سنترال مارکت با توجه به فروشگاه‌های اقلامِ اقوام مختلف مالزیایی تقسیم‌بندی شده‌اند تا هر بخش، نمایانگر فرهنگ‌های متنوع این اقوام باشد. فستیوال‌های هاری رایا، در خرداد و دیپاوالی، در آبان‌ در این مکان برگزار می‌شوند و رژۀ سال نوی چینی در بهمن نیز از راهروهای این بازار گذر می‌کند.

در طول ۱۲۰ سالی که از قدمت این بازار می‌گذرد، تغییرات زیادی برای بخشیدن ظاهری مدرن‌تر به این مکان صورت گرفته تا جذب مشتریان جوان را نیز به همراه داشته باشد؛ اما همچنان حال‌وهوای قدیمی و سنتی‌اش حفظ شده است. برای رسیدن به سنترال مارکت می‌توانید به‌راحتی از وسایل نقلیۀ عمومی استفاده کنید.

 

مانلی پرواز، نقشی از اعتماد، سفری بی‌تردید را برایتان آرزومند است. سفرتان سبز!

نویسنده: کیمیا رودگر : به اشتراک گذاری این مطلب