تهران خیابان ولیعصر ابتدای خیابان مطهری بعد از بانک دی پلاک 345
ورود
ثبت نام
After registering on the site, you will be able to track order status, personal cabinet and other new features
مجله گردشگری مانلی پرواز
تماس با ما

رستوران های کوالالامپور

بهترین رستوران های کوالالامپور

 

مارینیز آن فیفتی سون

مسافران تور مالزی حتی در پایتخت مالزی( كوالالامپور) هم می‌توانند از غذاهای ایتالیایی متنوعی لذت ببرند. آسانسوری در برج شماره سه‌ پتروناس که حدود ده سال پس از برج‌های دوقلوی پتروناس ساخته شده‌ است، شما را به طبقۀ ۵۷م برج می‌برد. با بازشدن در آسانسور، صدای همهمۀ آرام جمعیت به گوش می‌رسد. این غذاخوری از شیک‌ترین رستوران ‌های کوالالامپور محسوب می‌شود؛ بنابراین آژانس هواپیمایی مانلی پرواز پیشنهاد می‌کند خود را برای انتظاری چند دقیقه‌ای در سالن انتظار آماده کنید. حس‌وحال سالن انتظار و اثاثیۀ مدرن آن، نشانۀ خوبی از فضای داخل رستوران است. نقاشی‌های هنرمندان ایتالیایی بر دیوارهای سالن غذاخوری نصب شده‌اند و منظرۀ شهر کوالالامپور از دیوارهای شیشه‌ای مجموعه خودنمایی می‌کند. 

خانۀ فرانسوی (مزون فرانسز)

رستوران های کوالالامپور


عمارتی سه طبقه در قلب کوالالامپور آمادۀ پذیرایی از مسافران تور كوالالامپور است. خودروی رولز رویسی که مقابل در ورودی پارک شده و طراحی داخلی عمارت، با لوسترهای کریستالی، دیوارهای سفید و سنگفرش مرمرین، یادآور کاخ‌های فرانسوی است و حال و هوایی شاهانه به فضا می‌دهد.

طبقۀ سوم عمارت، اتاقی اختصاصی برای سیگارکشیدن است و سالن غذای اصلی در طبقۀ اول قرار دارد که به محوطۀ عمارت و باغچۀ کوچک آن راه دارد و چشم‌انداز نورانی مرکز شهر کوالالامپور از دور به‌نظر می‌رسد. تعدادی از میزهای غذاخوری طبقۀ اول زیر سایۀ درختان و اطراف استخری چیده شده‌اند. در طول شب، نور رشته لامپ‌هایی که میان شاخه‌های درختان پیچیده شده‌اند، خودنمایی می‌کنند.

رستوران نائب

رستوران های کوالالامپور


اگر به دنبال طعمی آشنا در خیابان‌های کوالالامپور می‌گردید، رستوران نائب با غذاهای ایرانی‌اش بهترین گزینۀ شماست. اگر دلیل انتخاب این رستوران را از مشتریانش بپرسید، بسیاری از آن‌ها به شما می‌گویند که با دیدن لبخند گرم صاحب رستوران که عموما جلوی در ورودی ایستاده است، ترغیب شده‌اند غذاهای این رستوران را بچشند.

قیمت‌های مناسب، وعده‌های غذایی و حجم زیاد آن‌ها از دیگر دلایلی‌ است که مردم را، از ملیت‌های مختلف، به این رستوران ایرانی کوالالامپور می‌کشاند.آژانس مسافرتی مانلی پرواز بهتان پیشنهاد می‌کند حتما جوجه‌کباب این رستوران را امتحان کنید، هر چند تمام غذاهای منوی نائب ارزش چشیده‌شدن دارند.

رستوران سری نیروانا ماجو

رستوران های کوالالامپور


رستوران سری نیروانا ماجو از بهترین غذاخوری‌های هندی است که به دلیل قیمت مناسب غذاهایش معروف است. تخصص آشپز این رستوران، «برنج روی موز» است که به طعم تند خاصش شناخته می‌شود. «برنج روی موز» به همراه گوشت گوسفند، ماهی یا مرغ سرو می‌شود. دورچین غذای اصلی، پیاز، خیارشور و انواع ترشی‌هاست.

محیط داخلی رستوران با مبل‌های پارچه‌ای، فضایی راحت و خودمانی دارد. مشتریان می‌توانند به لطف دستگاه تهویۀ هوای تعبیه شده داخل رستوران، از هوای گرم محیط بیرون در امان باشند. رنگ غالب میز‌ها، صندلی‌ها، دیوارها و گل‌های تزیینی که روی آن قرار داده شده به رنگ‌های پاییزی نارنجی و زرد نزدیک است.

رستوران کیم لیان کی

رستوران های کوالالامپور


خوردن غذای چینی در محلۀ چینی‌ها، حال‌وهوای دیگری دارد. یکی از بهترین رستوران‌های چینی کوالالامپور، رستوران کیم لیان کی است که در خیابان پتالینگ واقع است و قدمتی ۱۰۰ ساله دارد.

چینی‌های محلی برای خوردن خوراک هشت‌پا، میگو و خوکش به این رستوران سر می‌زنند؛ اما رستوران کیم لیان کی به نودل‌ با سس سویای مخصوصش شناخته می‌شود. رستوران، دو اجاق برای پخت نودل‌هایش دارد: اجاق زغالی قدیمی و اجاق گازی مدرن. محلی‌ها معتقدند نودلی که روی اجاق زغالی درست می‌شود طعم بهتر و اصیل‌تری دارد.

 

مانلی پرواز، نقشی از اعتماد، سفری بی‌تردید را برایتان آرزومند است. سفرتان سبز!

نویسنده: کیمیا رودگر: به اشتراک گذاری این مطلب