تهران خیابان ولیعصر ابتدای خیابان مطهری بعد از بانک دی پلاک 345
ورود
ثبت نام
After registering on the site, you will be able to track order status, personal cabinet and other new features
مجله گردشگری مانلی پرواز
تماس با ما

جاذبه های طبیعی و تفریحی لنکاوی

معروف ترین جاذبه های گردشگری لنکاوی

مجمع الجزایر لنکاوی، مجموعه‌ای از تپه‌های جنگلی و شالیزارهای سبز است که با اقیانوس فیروزه‌ای احاطه شده است. گردشگران هر ساله به تور مالزی ملحق می‌شوند تا از طبیعت زیبای آن لذت ببرند، لنکاوی نیز یکی از این شهرهاست که سفردوستان میل دارند میان جنگل‌هایش پیاده‌روی کنند، در سواحل آن آفتاب بگیرند و از تفریحات آبی‌اش لذت ببرند. علاوه بر مکان های تفریحی لنکاوی، گردشگران می‌توانند در مجموعه صنایع دستی لنکاوی با هنر مالزی آشنا شوند. آژانس مسافرتی مانلی پرواز، لیستی از جاذبه ‌های گردشگری لنکاوی را در اختیار شما قرار می‌دهد تا در هنگام برنامه ریزی برای سفر به مالزی، انتخاب را برایتان ساده‌تر کند.


پارک جنگلی کیلیم کارست مالزی


جاذبه های گردشگری لنکاوی


اسکلۀ نزدیک تانجونگ رو یکی از جالب ترین جاذبه های گردشگری لنکاوی، جایی است که می‌توانید سفرتان را با قایق به سمت جنگل‌های حاره‌ای لنکاوی شروع کنید. جنگل‌هایی که سواحل شمال شرقی لنکاوی را پوشش می‌دهند و از زیباترین جاذبه های گردشگری لنکاوی هستند. تور جنگلی کیلیم کارست، شامل بازدیدی از غار گوا کلاوار (خانه‌ی خفاش‌ها)، ناهار در رستوران معلق و تماشای عقاب‌ها می‌شود.

 

گونانگ رایا مالزی


جاذبه های گردشگری لنکاوی


تپۀ گونانگ رایا در مرکز لنکاوی واقع است و با ارتفاع ۸۸۱ متری‌اش، بلندترین تپۀ لنکاوی محسوب می‌شود. سه راه برای رسیدن به بالای تپه وجود دارد: تا آنجا رانندگی کنید، به توری ملحق شوید یا پیاده از آن بالا بروید. رانندگی با موتورسیکلت اجاره‌ای تا نوک تپه، محبوب‌ترین تفریحات لنکاوی میان گردشگران است؛ اما سفر با تور مالزی مانلی پرواز به شما این فرصت را می‌دهد که به داستان‌های راهنمای تور گوش کنید. اگر گردشگر فعالی هستید، شاید دوست داشته باشید از مسیر قدم‌روی تپه، از آن بالا بروید که بیش از ۴۰۰۰ قدم یا ۴ کیلومتر مسافت دارد. پس از رسیدن به بالای تپه، می‌توانید از برجی دیدن کنید که چشم‌انداز وسیعی از لنکاوی بهتان می‌دهد. مرغ‌های شاخنوک، عقاب‌ها و مرغ‌های ماهی‌خوار در جنگل‌های حاره‌ای تپۀ گونانگ رایا زندگی می‌کنند.

 

تله‌ کابین لنکاوی مالزی


جاذبه های گردشگری لنکاوی


تله کابین لنکاوی، مسیرش را از اورینتال ویلج شروع می‌کند که در کوهپایۀ ماچینگ‌چانگ، بلندترین کوه لنکاوی قرار دارد. مسیر تله کابین از سه ایستگاه می‌گذرد و رسیدن به آخرین ایستگاه در ارتفاع ۷۰۸ متری لنکاوی، حدود یک ربع به طول می‌انجامد. چشم‌انداز کوهپایه، دره‌ها و جنگل‌های استوایی از ارتفاعات تله کابین مشخص است. بعضی معتقدند قیمت ورودی آن بیش از حد بالاست و صف آن بیش از حد طولانی است؛ اما بیشتر گردشگران، تله کابین لنکاوی را از برترین جاذبه های گردشگری لنکاوی می دانند.

 

پل هوایی لنکاوی مالزی


جاذبه های لنکاوی


پل هوایی لنکاوی با ۱۲۵ متر طول، حدود ۱۰۰ متر بالای زمین قرار دارد و بخشی از مجموعۀ تفریحی تله کابین لنکاوی است. چشم‌انداز جنگل‌های استوایی از بالای پل هوایی بسیار دیدنی است؛ اما قدم‌زدن روی این پل برای افرادی که از ارتفاع می‌ترسند کار آسانی نیست. مسیر پل به جنگل ختم می‌شود و مسیر هوایی از آنجا تا تلگا توجوه ادامه پیدا می‌کند.

 

تلگا توجوه

تلگاه توجوه منطقه‌ای صخره‌ای است که آبشاری از پنتای کوک به آن می‌ریزد و بعد از اقیانوس وسیعی که جزیره را احاطه کرده، بهترین مکان برای شنا و آب‌بازی است. برای رسیدن به تلگاه توجوه می‌توانید از طریق جاده از پنتای کوک تا اورینتال ویلج بروید. از آنجا، بعد از ده دقیقه پیاده‌روی میان جنگل‌های استوایی به سرچشمه‌ی آبشار می‌رسید و پس از آن، تنها کافی است مسیر آبشار را دنبال کنید. زیبایی‌های تلگاه توجوه از بهترین فرصت‌های عکاسی از جاذبه های  لنکاوی است.

 

ساحل پنتای چنانگ


تفریحات لنکاوی


شلوغ‌ترین و پیشرفته‌ترین ساحل لنکاوی، پنتای چنانگ است که با دو کیلومتر از شن‌های سفید، دریای فیروزه‌ای و درختان نخل سبز، روز مفرحی را برایتان رقم خواهد زد. بازی‌های آبی و آب زلال مناسب شنا، از ویژگی‌های منحصر به فرد این ساحل است که گردشگران را از همه‌جای دنیا به لنکاوی می‌کشاند؛ اما هنگام شنا، مراقب جت اسکی‌هایی که با سرعت از کنارتان می‌گذرند و عروس‌های دریایی و شاخک‌های برقی‌شان باشید.

 

مجموعه‌ صنایع دستی لنکاوی


جاذبه های گردشگری لنکاوی


مجموعه‌ صنایع دستی لنکاوی در نزدیکی ساحل شن‌های سیاه واقع است و کارهای هنری هنرمندان بومی مالزی را به نمایش می‌گذارد. اتاق‌های مختلف مجموعه، شامل بافتنی‌ها و پارچه‌های باتیک و دست‌سازه‌های چوبی می‌شود. بازدیدکنندگان این مجموعه می‌توانند با فرهنگ و هنر مالزی آشنا شوند. در تالار افسانه‌های مجموعه، داستان ماهسوری به نمایش گذاشته شده است، شاهدختی مالزیایی که در قرن نوزدهم به دلیل اتهام غلط بی‌عفتی، اعدام شد.

 

پارک حیات وحش لنکاوی


جاذبه های لنکاوی


با سفر ده دقیقه‌ای از کواه لنکاوی به پارک حیات وحش می‌رسید. هدف اصلی ساخت این پارک، نگهداری گونه‌های مختلف پرندگان بود و پارک پرندگان نام داشت؛ اما امروزه انواع پستانداران و خزندگان نیز در محیط‌های شبیه‌سازی شده که یادآور محیط زیست طبیعی آن‌هاست در این پارک نگهداری می‌شوند و نام آن به پارک حیات وحش تغییر پیدا کرده است.

 

مانلی پرواز، نقشی از اعتماد، سفری بی‌تردید را برایتان آرزومند است. سفرتان سبز!

نویسنده: کیمیا رودگر: به اشتراک گذاری این مطلب