تهران خیابان ولیعصر ابتدای خیابان مطهری بعد از بانک دی پلاک 345
ورود
ثبت نام
After registering on the site, you will be able to track order status, personal cabinet and other new features
مجله گردشگری مانلی پرواز
تماس با ما

جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی پنانگ

اگر مسافر تور پنانگ هستید، حتما باید به جورج تاون سر بزنید. جورج تاون مرکز فرهنگی جزیره شناخته می‌شود که از مهم‌ترین جاذبه ‌های گردشگری پنانگ، از معابد قدیمی تا مجموعه‌های توریستی مدرن، در آن قرار دارند. آژانس مسافرتی مانلی پرواز، لیستی از جاذبه‌ های تاریخی پنانگ را برایتان تهیه کرده است.

 

معبد کک لوک سی

اقلیت‌های چینی آسیای جنوب شرقی و همسایگانشان، در شبی که برای اولین بار، اولین قرص ماه کامل در فوریه رویت می‌شود، به آغوش خانواده و دوستان خود می‌روند و وقت خود را صرف ادای دین‌، پذیرایی و آرزوی سلامتی برای یکدیگر می‌کنند. به خاطر جمعیت قابل ملاحظۀ چینی‌ها در این شهر، جشن سال نو چینی در پنانگ به‌شدت باشکوه است. در جشن سال نو، مردم چینی ساکن مالزی، جهت خوردن، قمار و برگزاری جشن به خانۀ آبا و اجدادی خود می‌روند.

«معبد شادی متعالی» واقع در ایر ایتام، یا همان معبد کک لوک سی، از اماکن اصلی برای برگزاری برخی از بزرگ‌ترین فستیوال‌های چینی است. فستیوال‌هایی که تا فرارسیدن سال نو چینی، ادامه می‌یابند. از ۱۳ ژانویه تا ۵ فوریۀ هر سال، بیش از ۲۰۰،۰۰۰ لامپ و ۱۰،۰۰۰ فانوس این معبد را با بیش از صد سال قدمت، روشن خواهند کرد و جشن سال نو چینی، مانند سنت هر سال، نورافشان خواهد شد.

چراغ‌های معبد از ساعت ۷ عصر تا نیمه‌شب روشن می‌شوند و این مکان باستانی را در ساعات تاریک جشن سال نو چینی، به کاخی باشکوه و نورانی تبدیل می‌کنند.جاذبه های تاریخی و فرهنگی پنانگ|تور پنانگ


 

عمارت پنانگ پرانکان

عمارت پنانگ پرانکان راهی برای معرفی مردم به فرهنگ تاریخی پرانکانی است. این عمارت که امروزه در یکی از ساختمان‌های میراث فرهنگی پنانگ واقع شده است، مکانی بسیار زیبا و دیدنی است که در اواخر قرن ۱۹ بنا شده است و قدیمی‌ترین خانۀ پنانگ محسوب می‌شود. داخل عمارت پنانگ پرانکان با ترکیبی از کاشی‌های انگلستانی، آهنکاری اسکاتلندی، لوازم و آثار هنری سبک قارۀ اروپا و روکش‌هایی از جنس چوب منبط کاری شده با طرح و سبک چین تزیین شده است.

 پس از چند دهه بی توجهی و پوسیدگی، طی سال‌های اخیر، خانۀ حیاط مرکزی چینی به شکل خاص کلاسیک چینی تزیین شده است و شکوه پیشین این مکان به آن بازگردانده شده است. تور‌های مجانی با راهنما در ساعت‌های ۱۱:۳۰ و ۱۵:۳۰ برقرار می‌شوند و شما می‌توانید برای مطمئن شدن از شرایط بازدید، تنها برای گروه‌های پنج نفره پیشاپیش تماس بگیرید و تور رزرو کنید.


جاذبه های تاریخی و فرهنگی پنانگ|تور پنانگ


 

معبد آرولمیگو کارو ماریامان

از دیگر ریشه‌های فرهنگی پنانگ، فرهنگ هندی است و معابد زیادی برای خدایان هندو در این سرزمین ساخته شده است.  معبد آرولمیگو کارو ماریامان، در نزدیکی پارک پرندگان پنانگ، در سال ۱۹۹۷ بنا شده و در میان معابد مالزی، بلندترین برج را دارد.

از آغاز ساخت این معبد، کارگران منطقۀ پرای برای مقدس‌داشتن خداوندگار هندو، آرولمیگو کارو ماریامان، به این معبد می‌رفتند تا اینکه این منطقه در دهۀ ۱۹۷۰ ، به منطقه‌ای شهری تبدیل شد و شهروندان خواهان معبدی بزرگ‌تر برای خودشان شدند. دولت ساخت معبد جدید را در سال ۱۹۹۶ آغاز کرد.جاذبه های تاریخی و فرهنگی پنانگ|تور پنانگ


 

مسجد کاپیتان کلینگ

مسجد کاپیتان کلینگ بزرگ‌ترین مسجد جورج تاون است که به دست اولین هندی‌های مسلمانی که وارد جزیره شدند، در قرن هجدهم میلادی ساخته و به احترام رهبر جامعۀ هندی مالزی‌نشین، به این اسم نام‌گذاری شده است. منظرۀ این مسجد، با نمای سفید و گنبدهای طلایی، در هنگام غروب خورشید واقعا حیرت‌انگیز است.

اولین سرپرست مسجد، کاپیتان کلینگ بوده که بر ساخت آن نیز نظارت داشته و سنگ‌های آن را از هند وارد کرده است. زمین مسجد از طرف فرماندار پنانگ در آن زمان، سر جورج لی، به جامعۀ مسلمان هدیه داده شد تا «کلیسایی محمدی» در آن بسازند.

برای ورود به مسجد باید لباس‌ مناسبی پوشیده باشید و خانم‌ها باید حتما شلوار یا دامن بلند بر تن داشته باشند. ورود به سالن نماز مسجد برای بازدیدکنندگان غیرمسلمان ممنوع است؛ اما اتاق‌های دیگر مسجد، حیاط و محوطۀ آن برای بازدید عموم آزاد است.جاذبه های تاریخی و فرهنگی پنانگ|تور پنانگ


 

برج ساعت ملکه ویکتوریا

برج ساعت ملکه ویکتوریا که در قلب جورج تاون تاسیس شده، گواه روابط قدیمی پنانگ با خانواده‌های سلطنتی انگلستان است که به دستور یکی از میلیونرهای بومی پنانگ در سال ۱۸۹۷ ساخته شد. این برج ساعت در تفرجگاه شاه ادوارد در جرج تاون بنا شده بود که امروزه تنها بازماندۀ آن بعد از بمب‌افکنی‌های جنگ جهانی دوم است. جالب اینجاست که در نتیجۀ همین بمب‌افکنی‌ها، این برج ساعت مانند برج پیزای ایتالیا اندکی کج شده است. ورودی این برج ساعت با شش پله از سطح زمین فاصله گرفته است که هر کدام از این پله‌ها نماد ده سال از سلطنت ملکه ویکتوریاست.

درست در کنار این برج ساعت، مجسمه‌ای از میوۀ پینانگ قرار دارد. این مجسمۀ ۴۸ متری مدرن طوری ساخته شده که یادآور دو نیمۀ این میوۀ بومی مالزی است.

 

مانلی پرواز، نقشی از اعتماد، سفری بی‌تردید را برایتان آرزومند است. سفرتان سبز!

کیمیا رودگر: به اشتراک گذاری این مطلب