تهران خیابان ولیعصر ابتدای خیابان مطهری بعد از بانک دی پلاک 345
ورود
ثبت نام
After registering on the site, you will be able to track order status, personal cabinet and other new features
مجله گردشگری مانلی پرواز
تماس با ما

جاذبه های تاریخی و فرهنگی مالزی

اگر در برنامه‌ریزی سفرتان قصد سفر به مالزی را دارید، دیدن از جاذبه های تاریخی مالزی را از یاد نبرید. دیدنی های کشور مالزی، سفری پرخاطره را برایتان رقم خواهد زد. اگر با تور مالزی (تور ارزان مالزی، تور لحظه آخری مالزی) به این پهنۀ خوش‌آب‌ورنگ سفر کردید، برای آشنایی بیشتر با مکان های دیدنی مالزی از راهنمای هتل های مالزی کمک بخواهید. با آژانس هواپیمایی مانلی پرواز همراه باشید.

لنکاوی

بیشتر مسافران تور مالزی برای قدم‌زدن در سواحل لنکاوی و خرید از بازارهای معاف از مالیاتش، به این جزیره سفر می‌کنند؛ اما بسیاری از گردشگران، کمتر از جاذبه‌های تاریخی لنکاوی که جز جاذبه های گردشگری لنکاوی به شمار می‌آید، می‌دانند. این جزیره، خانۀ اصلی موزه‌های خاص مالزی است. در تور لنکاوی، دیدن از این تماشایی‌ها را از دست ندهید.

لامان پادی، موزۀ برنج لنکاوی

در زبان مالزیایی، لامان به معنای مزرعه و پادی به معنای برنج است. این مجتمع روباز و بزرگ، مجموعه‌ای از شالیزارها، مزارع گیاهان دارویی، گالری‌ها و موزه‌هایی است که مراحل آماده‌سازی برنج و تغییراتی را که طی سال‌ها در این مراحل به وجود آمده است، به نمایش می‌گذارد. پس اگر دوست دارید، هم زمانی را در طبیعت بگذرانید و هم با مهم‌ترین محصول صادراتی مالزی بیشتر آشنا شوید، حدود دو ساعت از سفرتان را به این بازدید اختصاص دهید.

لامان پادی در پنتای چنانگ لنکاوی واقع و در سال ۱۹۹۹ تاسیس شده است و از منطقۀ ساحلی، تنها چند قدم فاصله دارد. پس از گذر از در ورودی، تابلوهای راهنما شما را به سمت بخش‌های مختلف مجموعه راهنمایی می‌کنند؛ اما پیشنهاد آ‌ژانس مسافرتی مانلی به شما این است که از یک رهنما کمک بگیرید. راهنماهای مجموعه بدون گرفتن هزینه‌ای، ویژگی‌های منحصربه‌فرد شالیزارها را برایتان شرح می‌دهند. بدون راهنما، احتمالا در شالیزارهای خالی قدم می‌زنید و بدون از سر گذراندن تجربۀ خاصی از مجموعه خارج می‌شوید.

از دیگر ویژگی‌های مجموعه، فراهم‌بودن امکان تجربۀ شخصی مراحل کاشت و داشت و برداشت است. بسته به فصلی که از مجموعه دیدن می‌کنید، به شما اجازه داده می‌شود که در صورت تمایل، خوتان نیز در تمام این مراحل شرکت داشته باشید.

بازدید از موزۀ میراث کشاورزی که در بخش سرپوشیدۀ مجموعه قرار دارد، بهترین سرپناه در مقابل آفتاب سوزان مزارع برنج است. در این موزه، عکس‌های زیادی از کشاورزانِ مشغول‌به‌کار در شالیزارهای لنکاوی به چشم می‌خورد؛ همچنین ابزاری که برای کاشت و برداشت برنج در طول تاریخ مالزی استفاده می‌شده‌اند، در محفظه‌های شیشه‌ای به نمایش گذاشته شده‌اند.

برای استراحت و تجدید قوا می‌توانید وقت خود را در میان شالیزارهای مجموعه، در دو رستوران که غذاهای چینی، ژاپنی، مالزیایی و تایلندی سرو می‌کنند، بگذرانید. سالن اسپایی نیز در مجموعه تعبیه شده که در آن از گیاهان دارویی روییده شده در مزارع همین مجموعه، استفاده می‌کند.

پنانگ

پنانگ به عنوان جزیره‌ای با ریشۀ چینی، مکانی سرشار از معابد، موزه‌ها، جنگل‌های حفاظت‌شده و سواحل زیباست که بازدید از آن را برای مسافران تور مالزی ضروری می‌کند و البته از همه مهم‌تر، این شهر به عنوان پایتخت غذایی کشور شناخته می‌شود.

پنانگ، ترکیب زیبایی از معماری غربی و شرقی را به نمایش می‌گذارد و هم‌زمان با حفظ فرهنگ سنتی‌اش، مدرنیته را نیز به قلب خود راه داده است. در سال ۲۰۰۸ ، به دلیل حفاظت مناسبی که از آثار باستانی و بافت سنتی جورج تاون به عمل آمده بود، یونسکو، پنانگ را در لیست پایتخت آثار فرهنگی‌اش ثبت کرد.

جورج تاون پنانگ

با وجود اینکه بیشتر بازارهای جورج تاون شامل مغازه‌های چینی می‌شود، مغازه‌های شیک، چندین بوتیک‌ و کافه‌هایی نیز در خیابان‌های جرج تاون به چشم می‌خورد. به عقیدۀ بسیاری از مردم مالزی، بهترین غذاهای هندی و چینی را در جورج تاون خواهید یافت. بازدید از جورج تاون، فرصت دیدار از بسیاری از جاذبه‌های تاریخی پنانگ را فراهم می‌کند. در ادامه به توضیح مختصری از چند مورد آن‌ها می‌پردازیم.

برج ساعت ملکه ویکتوریا

این برج ساعت، یادبودی از پیوندهای سلطنتی پنانگ است. برج ساعت ملکه ویکتوریا در سال ۱۸۹۷ با هزینۀ شخصی یکی از میلیونرهای مالزیایی، برای بزرگداشت الماس ملکه ویکتوریا ساخته شد. ۶۰ طبقۀ این ساعت، نشان از ۶۰ سال سلطنت ملکه دارد.

خوکونسگی

برای دیدن معماری چینی، سفر به چین لازم نیست. درواقع خوکونسگی، خانه‌های طایفه‌های قدیمی چینی‌ها بوده‌اند. هر خانه‌ای به یک خاندان اختصاص داشت که نقش مهمی در اجتماع چینی‌ها ایفا می‌کرد. یکی از مهم‌ترین خاندان‌های چینی مالزی، خود خوکونسگی‌ها هستند که خانه‌شان یکی از جذاب‌ترین سازه‌های جنوب شرق آسیاست.

کلیسای سنت جورج

قدیمی‌ترین کلیسای آنگلیکن جنوب شرقی آسیا در سال ۱۸۱۶ و به دست مجرمان محکوم به کار اجباری ساخته شد. ستون‌های یونانی بلند، زمین مرمرین و تارک بلند برج این کلیسا، آن را تبدیل به یکی از زیباترین آثار تاریخی پنانگ کرده است. 

کوالالامپور

پایتخت کشور مالزی، کوالالامپور، از چندملیتی‌ترین شهرهای این کشور است. ترکیب فرهنگ‌های چینی، هندی و مالزیایی در این شهر، قطعا به معنای وجود آثار تاریخی فراوان و منطقه‌های سنتی خاصی در کوالالامپور است. 

محلۀ چینی‌ها

درست در مرکز کوالالامپور منطقه‌ای قرار دارد که هیچ‌وقت سکوت را به خود نمی‌بیند و از نظر شلوغی و تنوع رنگ‌هایش، با همسایگان مدرن‌ترش، مثل کی ال سی سی، قابل مقایسه نیست. علاوه بر فروشگاه‌های گیاهان چینی، در گوشه و کنار این منطقه، معابدی یافت می‌شود که بیش از یک قرن قدمت دارند. قدیمی‌ترین معبد هندوها، معبد ماهاماریامان در محلۀ چینی‌ها واقع است و دو معبد چان سی شو یوئن و خوان تی نیز از بهترین نمونه‌های معابد چینی مالزی هستند.

مانلی پرواز، نقشی از اعتماد، سفری بی‌تردید را برایتان آرزومند است. سفرتان سبز!


نویسنده: کیمیا رودگر: به اشتراک گذاری این مطلب