تهران خیابان ولیعصر ابتدای خیابان مطهری بعد از بانک دی پلاک 345
ورود
ثبت نام
After registering on the site, you will be able to track order status, personal cabinet and other new features
مجله گردشگری مانلی پرواز
تماس با ما

جاذبه های طبیعی و تفریحی سنگاپور

جنگل‌های انبوه که زمانی خط افق سنگاپور را می‌ساختند، رفته‌رفته جای خود را به آسمان‌خراش‌های سبز رنگی می‌دهند که بیشتر جزوی از اکوسیستم کشور محسوب می‌شوند تا مراکز تجاری مدرن! مردم و دولت سنگاپور با تمام قوا برای رسیدن به رویای «باغ‌شهر» و تبدیل شدن به شهری سالم‌تر و سبزتر تلاش و هزینه می‌کنند و مسافران تور سنگاپور هر ساله برای بازدید از فضای سبز طبیعی و دست‌ساختۀ بشر به آن سفر می‌کنند. کافی است تنها کمی از منطقۀ شهری خارج شوید تا بتوانید از جاذبه‌های تفریحی سنگاپور لذت ببرید و به مسیرهای پیاده‌روی که از میان طبیعت می‌گذرند برسید، بر پل‌هایی برفراز درختان جنگل قدم بزنید و از نگین سبز شهر، یعنی باغ‌ گیاه‌شناسی سنگاپور دیدن کنید که در فهرست میراث جهانی یونسکو جای دارد. آژانس مسافرتی مانلی پرواز فهرستی از مشهورترین جاذبه‌ های دیدنی سنگاپور را برایتان تهیه کرده است.

باغ‌های کنارۀ خلیج (Gardens by the Bay)

جاذبه های طبیعی و تفریحی سنگاپور


  این باغ‌ها شاید یکی از معروف ‌ترین جاذبه های گردشگری سنگاپور است. منظرۀ باغ‌های کنارۀ خلیج، یادآور تکنولوژی‌های تخیلی موجودات فضایی است. قابل‌توجه‌ترین ویژگی این باغ، بیشۀ ابردرخت (Supertree Grove)، با ۱۸ باغ عمودی است که بلندترین آن‌ها تقریبا ۲۰ طبقه دارد! بهترین زمان برای بازدید از ابردرخت در هنگام شب است. ورود به باغ‌های کنارۀ خلیج رایگان بوده و پارک هر روز از ساعت ۵ صبح تا ۲ شب باز است.

پارک ساحلی شرقی

جاذبه های طبیعی و تفریحی سنگاپور


پارک ساحلی شرقی بزرگ‌ترین پارک سنگاپور است که بیش از دو کیلومتر مربع زمین ساحلی را پوشش می‌دهد. بهترین راه گردش خط ساحلی ۱۵ کیلومتری پارک ساحلی شرقی استفاده از خط ویژه دوچرخه و اسکیت آن است. بومیان و گردشگران آخرهفته‌ها با دوچرخه، اسکوتر، اسکیت و حتی چهارچرخه‌هایی که همۀ اعضای یک خانواده بر آن سوار می‌شوند، خود را به پارک می‌رسانند. چندین ایستگاه اجارۀ دوچرخه در پارک تعبیه شده‌اند که در نزدیکی پارکینگ ماشین‌ها یا غذاخوری‌ها قرار دارند. پارک ساحلی شرقی همچنین امکان رزرو پیت باربکیو (چالۀ مخصوص کباب‌زنی) را از طریق وب سایت پارک‌های ملی فراهم آورده است.

جزیرۀ پولائو اوبین

جاذبه های طبیعی و تفریحی سنگاپور

پولائو اوبین، جزیرۀ کوچکی در شمال شرق سنگاپور است که عاری از هر آسمان‌خراش و اتومبیلی، چهرۀ سنتی سنگاپور در چند دهۀ قبل را یادآور می‌شود. این جزیره زیستگاه یکی از آخرین روستاهای سنتی سنگاپور است که بهترین راه بازدید از آن، اجاره‌کردن یک دوچرخه است. میان طبیعت زیبای جزیره بگردید و از معبد دختر آلمانی و چند جاذبه‌ دیدنی سنگاپور دیدن کنید. برای رفتن به پولائو اوبین می‌توانید در ترمینال قایق چانگی پوینت سوار قایق شوید.

پیاده‌روی بالای درختان مک ریچی (MacRitchie Treetop Walk)

جاذبه های طبیعی و تفریحی سنگاپور


  برای پیاده‌روی بر فراز درختان، به مرکز تفریحی مک‌ریچی بروید. پیاده‌روی بر این پل ۲۵۰ متری که ۲۵ متر بالای سطح جنگل قرار دارد، چند ساعت طول می‌کشد؛ بنابراین فراموش نکنید که مقدار زیادی آب به همراه داشته باشید و کفش‌های مناسبی بپوشید. هنگام قدم‌زدن در محل پیاده‌روی ساحلی اطراف جنگل، مراقب خانوادۀ میمون‌های غول‌پیکری که آنجا زندگی می‌کنند، باشید.

باغ گیاه‌شناسی سنگاپور

باغ‌ گیاه‌شناسی ۸۲ هکتاری سنگاپور بیش از ۱۵۰ سال قبل تاسیس شده‌ است و بیش از ده هزار گونۀ گیاهی در این باغ پیدا می‌شود. باغ‌ گیاه‌شناسی سنگاپور در سال ۲۰۱۵ به‌عنوان یکی از میراث جهانی یونسکو ثبت شده است. هنگام بازدید از این مجموعه مراقب بزمجه‌هایی که گاهی در مسیرها رفت‌وآمد می‌کنند باشید.

خلیج مارینا (Marina Bay)

جاذبه های طبیعی و تفریحی سنگاپور


  سنگاپور به داشتن خط افقی خیره‌ٰکننده شهرت دارد. محل پیاده‌روی چوبی مجموعۀ مارینا بی سندز، چشم‌اندازی عاری از موانع ارائه می‌دهد که می‌توان آن را بهترین منظرۀ شهر در نظر گرفت. حوالی ساعت ۶ بعد از ظهر، بهترین زمان برای تماشای غروب خورشید از خلیج مارینا است.

رقص نور

جاذبه های طبیعی و تفریحی سنگاپور


  شب‌های سنگاپور با نمایش رقص نور مسحورکننده‌اش روشن می‌شود و گردشگران را از سراسر جهان سرگرم می‌کند. رقص نور در مارینا بی به طور همیشگی برپاست و نمایش‌های سالانۀ جذابی نیز در سنگاپور برگزار می‌شوند. رقص نور، هماهنگ با رقص فوارۀ خیره‌کننده‌ای، هر شب در طول ساعت‌های ۸ و ۹:۳۰ در آب‌نماهای پیاده‌روی مارینا بی سندز اجرا می‌شود که با تصاویری بر صفحه نمایشی از جنس آب، افسانه‌‌ای قدیمی را روایت می‌کند.

   

مانلی پرواز، نقشی از اعتماد، سفری بی‌تردید را برایتان آرزومند است.

نویسنده: کیمیا رودگر: به اشتراک گذاری این مطلب