تهران خیابان ولیعصر ابتدای خیابان مطهری بعد از بانک دی پلاک 345
ورود
ثبت نام
After registering on the site, you will be able to track order status, personal cabinet and other new features
مجله گردشگری مانلی پرواز
تماس با ما

جاذبه های تاریخی و فرهنگی سنگاپور

با وجود تنوع فرهنگی که میان مردمان سنگاپور وجود دارد، جای تعجب نیست که بر اساس گزارش سال ۲۰۱۴ مرکز تحقیقاتی پیو، سنگاپور به عنوان متنوع‌ترین کشور جهان از نظر تعدد مذاهب معرفی شد. سفر به سنگاپور، همیشه برای گردشگران تور سنگاپور، هیجان‌انگیزتر و عجیب‌تر از چیزی است که فکرش را می‌کنند؛ چرا که به نظر می‌آید با نگاه‌کردن به هر گوشه‌ای، چشم‌انداز کشور جدیدی را می‌بینند که با فرهنگ، معماری، آداب و رسوم و خوراکی‌های مخصوص خود، آماده‌ی پذیرایی از آن‌هاست. معماری مکان‌های تاریخی سنگاپور، از مذاهب بودایی، اسلامی و مسیحی الهام گرفته‌اند. برای آشنا‌شدن با هشت‌تا از معروف‌ترین مکان‌ های دیدنی سنگاپور که لذت سفرتان را افزون می‌کنند؛ با آژانس هواپیمایی مانلی پرواز همراه باشید.

 

پارک هاو پار ویلا سنگاپور (Haw Par Villa)


جاذبه های تاریخی و فرهنگی سنگاپور


این پارک، در دهۀ ۱۹۳۰ میلادی به دست برادران هاو پار، به‌عنوان مکانی برای آموزش ارزش‌های اخلاقی افسانه‌های چینی به عموم مردم، ایجاد شد. مجسمه‌ها و دیوراماهای (شیوه‌ای از نمایش که در آن به پرده‌های نقاشی‌شده از مناظر، نورهای گوناگون می‌تابانند و تماشاگران برای تماشای آن، در تاریکی قرار می‌گیرند.) زیادی با اندازه واقعی‌شان در این پارک وجود دارند که داستان‌های گوناگونی را از اساطیر چینی به تصویر می‌کشند. اگرچه در سال‌های اخیر، گردشگران کمتری به هاو پار ویلا سر زده‌اند، بازدید از تصاویر بخش «ده طبقه از جهنم»، خود به تنهایی ارزش سرزدن به این جاذبۀ ‌دیدنی را دارد.

 

صومعه لیان شان شوآنگ لین سنگاپور (Lian Shan Shuang Lin Monastery)


جاذبه های تاریخی و فرهنگی سنگاپور


قدیمی‌ترین صومعهٔ سنگاپور، بنایی بسیار اسرارآمیز است که معمار طراح و سازندهٔ آن، ناشناخته است. باور بر این است که این طرح این مکان حیرت‌انگیز، از معبد «زی چان سای»، واقع در فوجیان چین، الگوبرداری شده است و هر دو‌ی این معبدها، بناهای معروفی‌اند که از سبک معماری «کونگ لین» الهام گرفته‌اند. این سبک در معماری معابد بودایی در سراسر چین شهرت دارد؛ همچنین این بنای یادبود ملی، یک پاگودای هفت طبقه با سر طلایی دارد که از طریق عکس‌های حیرت‌آورش در اینستاگرام معروف شده است.

 

معبد یادگار دندان بودا سنگاپور (Buddha Tooth Relic Temple)


جاذبه های تاریخی و فرهنگی سنگاپور


امکان ندارد که هنگام بازدید از شهر چینی‌ها این معبد چشمتان را نگیرد. معبد خیره‌کنندۀ یادگار دندان بودا، در واقع بنایی جدید است که ساخت آن در سال ۲۰۰۵ تکمیل شد و نمای آن از معماری سلسله کلاسیک تانگ چین الهام گرفته است. این عمارت بزرگ با وجود تاریخچهٔ کوتاهش، به سرعت به یکی از پربازدیدترین جاذبه‌های شهر چینی‌ها تبدیل شده و در طول سال، میزبان موزه‌ای بی‌نظیر و آیین‌های سنتی و جشنواره‌های بودایی است.

 

معبد سری تندایوتاپانی تایلند (Sri Thendayuthapani Temple)


جاذبه های تاریخی و فرهنگی سنگاپور


معبد سری تندایوتاپانی در سال ۱۸۵۹ ساخته شد و به تازگی به عنوان بنای یادبود ملی رسمی، اعلام شد. جامعهٔ «ناتوکوتای چتیار» که شیواپرست‌اند، این معبد را ساخته‌اند. در حین فستیوال تایپوسام این مکان بسیار شلوغ می‌شود، چرا که آخرین ایستگاه کاروان مردمی تایپوسام است. معماری معبد نیز بسیار حیرت‌انگیز است و گوپورام (برج با طرح‌های تزئینی) رنگی و قوس‌دار و پلکانی دارد که شما را به زیارتگاه مرکزی الهۀ الهه‌ها هدایت می‌کند.

 

مسجد سلطان سنگاپور

 

جاذبه های تاریخی و فرهنگی سنگاپور


مسجد سلطان که در سبک ساراسینیک ساخته شده است و گنبد طلایی‌اش در بالاترین نقطۀ آن می‌درخشد، به نظر می‌رسد از صفحات کتاب شب‌های عربی بیرون آمده باشد. بزرگ‌ترین مسجد سنگاپور در اصل در سال ۱۸۲۵ ساخته و در سال ۱۹۲۸، مسجد مجلل کنونی به دست یک معمار ایرلندی جایگزین مسجد اولیه شد. هنگام بازدید گردشگران، از غیرمسلمان‌ها خواسته می‌شود وارد تالار عبادت نشوند و از تمامی بازدیدکنندگان انتظار می‌رود با پوشش مناسب وارد شوند (در قسمت ورودی ردا موجود است).

 

موزه دانشگاه ملی سنگاپور (NUS)


دانشگاه ملی سنگاپور میزبان موزه‌ای است که با وجود رایگان‌بودن ورودی‌اش و آثار هنری که در آن به نمایش گذاشته می‌شود، قطعا ارزش بازدید را دارد. موزه NUS دارای صنایع دستی تاریخی، آثار سرامیکی چینی، انواع نقاشی‌‌ها‌ و مجسمه‌ها است. پیشنهاد می‌کنیم حتما زمانی را برای بازدید از کلکسیون کامل «لی کونگ شیان» و مجسمه‌های مسحورکنندۀ ساختۀ دست هنرمند پیشگام معاصر «ان جی انگ تنگ»، صرف کنید.

 

کلیسای ارمنی‌ها


جاذبه های تاریخی و فرهنگی سنگاپور


ارمنی‌ها اولین گروه از جامعهٔ مسیحیان بودند که عبادتگاهی دائمی در سنگاپور ساختند. این ساختمان زیبای نئوکلاسیک را معمار برجسته، جورج کلمن (George Coleman) طراحی کرد. این کلیسا در سال ۱۸۳۶ تقدیس و وقف سنت گرگوری روشنگر شد. این بنا دارای طرحی از صلیب یونانی و ستون‌های استوانه‌ای و مستطیلی ظریف دوریسی رومی است و برج و مارپیچ مجموعه در دهه ۱۸۵۰ به آن افزوده شد.

 

کلیسای جامع سنت اندرو سنگاپور (St Andrew’s Cathedral)


جاذبه های تاریخی و فرهنگی سنگاپور


کلیسای جامع سنت اندرو با سرمایۀ تجار اسکاتلندی و تلاش مجرمان تبعیدشدهٔ هندی، در سال ۱۸۳۸ ساخته شده است. معماری سنتی بخش مرکزی کلیسا، با نمای بیرونی شیشه‌ای و فلزی ساختمان‌های اطراف آن تضاد جالبی ایجاد کرده است. این کلیسا یکی از بی‌نظیرترین نمونه‌های باقی‌مانده از معماری گوتیک انگلیسی در سنگاپور است و در نمایی بی‌نظیر، تقابل مدرنیته و سنت را به رخ می‌کشد.

 

مانلی پرواز، نقشی از اعتماد، سفری بی‌تردید را برایتان آرزومند است. سفرتان سبز!
: به اشتراک گذاری این مطلب