تهران خیابان ولیعصر ابتدای خیابان مطهری بعد از بانک دی پلاک 345
ورود
ثبت نام
After registering on the site, you will be able to track order status, personal cabinet and other new features
مجله گردشگری مانلی پرواز
تماس با ما

جاذبه های طبیعی و تفریحی سن پترزبورگ

علاوه بر جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی متعدد، سن پترزبورگ، طبیعتی زیبا را نیز در خود جای داده‌ است که بازدید از آنها خالی از لطف نیست. در سفر به روسیه و برگزیدن تور سن پترزبورگ،‌ جدا از تاریخ و شگفتی معماری این شهر، جاذبه های تفریحی سن پترزبورگ نیز حرفی برای گفتن دارند و لحظاتتان را با لذت درمی‌آمیزند. رودخانه‌های متعدد این شهر که تنها گوشه‌ای از لطف طبیعت بر سن پترزبورگ است؛ تنها زوایایی از حُسن تور روسیه ( تور ارزان روسیه ، تور لحظه آخری روسیه) است؛ هم‌چنین، مثل سایر شهرهای توریستی، مراکز تفریحی نیز در این شهر یافت می‌شوند که در طول اقامتتان در این پهنه می توانید از گذران وقت در آن‌ها لذت ببرید. در این مقاله، آژانس هواپیمایی مانلی پرواز، تعدادی از بهترین جاذبه‌های گردشگری سن پترزبورگ را به گردش‌دوستان عزیز معرفی کند تا نقشی گرم از این پهنۀ سردسیر در قلبشان طرح بخورد.

رودخانۀ نِوا (Neva River)

رودخانۀ نِوا، اصلی‌ترین آبراه سن پترزبورگ است که شهر را در سواحل خود جای داده‌ است. این رودخانه که به لحاظ حجم آب یکی از بزرگ‌ترین‌های جهان به‌شمار می‌آید، لادُگا (Ladoga) را که بزرگ‌ترین دریاچۀ اروپا است، به دریای بالتیک متصل می‌کند. نِوا از دیرباز از اهمیت استراتژیک بالایی برخوردار است که مهم‌ترین آن، شکل‌گیری شهر سن پترزبورگ در سواحل این رود است.

در سفرتان به سن پترزبورگ می‌توانید با قایق‌سواری در این رود از جاذبه‌های بسیار این شهر دیدن کنید و تنها با تماشای تلفیق زیبای این رودخانه با ساختمان‌های بااصالت سواحل آن، ساعاتی لذت‌بخش را برای خود رقم بزنید.

باغ استوایی (Botanical Garden)

جاذبه های گردشگری سن پترزبورگ | جاذبه های سن پترزبورگ


باغ استوایی سن پترزبورگ که در سال 1714 به‌وسیلۀ پیتر بزرگ به منظور مقاصد پزشکی و دارویی ساخته شد، امروزه با ایجاد فضایی بسیار آرامش‌بخش و ارائه گونه‌های گیاهی متنوع، تبدیل به یک جاذبۀ توریستی و منظره‌ای طبیعی در دل شهر بزرگ سن پترزبورگ شده ‌است. کاوش‌های زیادی که به نقاط مختلف جهان صورت می‌گیرد، به گسترش روز افزورن این باغ کمک شایانی می‌کند.

باغ تابستانی

باغ تابستانی در محل خروج رود فُنتانکا (Fontanka) از رودخانۀ نُوا واقع شده‌ است. این باغ در سال 1704 به‌وسیلۀ پیتر بزرگ که خود، شخصا در ساخت آن نقش داشت، تاسیس شد. علاوه بر طبیعت شگفت‌آور این باغ، مجسمه‌ها و بناهای تاریخ زیبایی که در این فضا قرار دارند، بر محبوبیت آن افزوده‌اند؛ همچنین در این محل می‌توانید از کاخ تابستانی پیتر بزرگ که یکی از زیباترین جاذبه های سن پترزبورگ به شمار می‌آید نیز دیدن کنید.

باغ وحش لنینگراد

جاذبه های گردشگری سن پترزبورگ | جاذبه های سن پترزبورگ


باغ وحش لنینگراد در پارک الکساندر واقع شده است و بعد از باغ وحش مسکو، بزرگ‌ترین باغ وحش این کشور به حساب می‌آید. اگر از دوستداران این نوع گشت‌وگذارها هستید، گونه‌های متنوع و بسیار جذابی را در این مکان خواهید یافت که توجه شما و به‌خصوص، همراهان خردسالتان را جلب خواهد کرد.

تاریخ این باغ وحش پر از فرازونشیب‌هایی‌ست که مهم‌ترین آن، داستان غم انگیز تنها فیل این مجموعه در دورۀ جنگ جهانی دوم است. مسئولان باغ‌وحش با وجود قحطی فراوان آن دوره، تلاش فراوانی برای زنده نگاه داشتن فیل می‌کردند که تا حدی نیز در آن موفق نیز بودند؛ اما در طول یکی از بمباران‌های هوایی، این فیل کشته شد و کل اهالی شهر را عزادار کرد.

این باغ وحش با به‌کارگیری مدرن‌ترین فناوری‌های روز سعی دارد ایدۀ اسارت حیوانات در باغ‌وحش را عوض کند و با ایجاد محیطی با چند اقلیم مختلف، تنها محلی برای جمع‌آورری گونه‌های مختلف فراهم سازد.

پارک پیروزی ماریتایم (Maritime Victory Park)

پارک پیروزی ماریتایم در سال 1945 به یادبود پیروزی متفقین بر آلمان نازی ساخته شد و امروزه با مجهزشدن به امکانات تفریحی و ورزشی، به محبوبیت آن افزوده شده است. این پارک پر از مجسمه‌ها و یادواره‌های تاریخی، رستوران‌ و کافه‌های متعدد و یک ساحل دنج و با صفاست که آن را به یکی از محبوب‌ترین مکان‌ها برای بومیان و به‌خصوص قشر جوان این شهر، تبدیل کرده است.

علاوه‌بر مناظر زیبای طبیعی و تاریخی، این پارک یک شهربازی را نیز در خود جای داده‌ است که مکانی مناسب برای گردش‌های خانوادگی و گذران وقت است؛ هم‌چنین می‌توانید از درخت‌هایی که در یکی از اضلاع این پارک، به‌وسیلۀ نمایندگان کشور‌های مختلف، به‌عنوان حرکتی نمادین و صلح جویانه کاشته شده‌اند، دیدن کنید.

مانلی پرواز، نقشی از اعتماد، سفری بی تردید را برایتان آرزومند‌ است. سفرتان سبز!


نویسنده: ابولفضل شفیعی: به اشتراک گذاری این مطلب