تهران خیابان ولیعصر ابتدای خیابان مطهری بعد از بانک دی پلاک 345
ورود
ثبت نام
After registering on the site, you will be able to track order status, personal cabinet and other new features
مجله گردشگری مانلی پرواز
تماس با ما

بازارهای هفتگی استانبول

یکی از بهترین استراتژی‌ها برای خرید در استانبول، سر زدن به بازارهای هفتگی است که اجناس ارزان و متنوعی را به مشتریان خود ارائه می‌دهند. در این مقاله بازارهای روز استانبول را به تفکیک روزهای هفته برایتان آماده کرده‌ایم.

یکی از بهترین استراتژی‌ها برای خرید در استانبول، سر زدن به بازارهای هفتگی است که اجناس ارزان و متنوعی را به مشتریان خود ارائه می‌دهند. در این مقاله بازارهای روز استانبول را به تفکیک روزهای هفته برایتان آماده کرده‌ایم.

توضیحات

بازارهای هفتگی استانبول

در تور استانبول، در هر روزی از هفته که باشد و هر چند روز که باشد، حداقل یکی دو روز را فرصت دارید که سری به بازارهای هفتگی استانبول بزنید و خریدی ارزان و مقرون‌به‌صرفه را تجربه کنید، چراکه در تمام روزهای هفته، می‌توان بازارهای روز استانبول را در کوچه و خیابان‌های مختلف این شهر پیدا کنید. در این بازارها می‌توانید از شیر مرغ گرفته تا جان آدمیزاد را پیدا کنید؛ اما باید از پیش بدانید که در روزهای مختلف هفته، این بازارها در کدام محله های استانبول برقرار می‌شوند. آژانس هواپیمایی مانلی پرواز تصمیم دارد در این مقاله، بازارهای خیابانی استانبول را به تفکیک روزهای هفته به شما معرفی کند تا بتوانید با یک زمان‌بندی خوب، به بازارگردی در استانبول مشغول شوید.

در ضمن، اگر به دنبال خرید تور ارزان استانبول هستید، می‌توانید بهترین قیمت‌ها را از مانلی بخواهید و سفری مقرون‌به‌صرفه را به این شهر دیدنی تجربه کنید.بازارهای هفتگی استانبولشنبه بازارهای استانبول

یکی از مهم‌ترین شنبه بازارهای استانبول، بازار باقرکوی (باکر کوی) است که در محله‌ای با همین نام برگزار می‌شود. بازار مهم دیگری که در این روز دایر است، شنبه بازار بشیکتاش است و در محله‌ای برگزار می‌شود که تعدادی از جاهای دیدنی استانبول را هم در خود جای داده است. اگر هم می‌خواهید در این روز هفته مواد غذایی تازه و ارگانیک تهیه کنید، سری به بازار ارگانیک فری‌کوی در محلۀ شیشلی استانبول بزنید. شنبه‌بازارهای باغچه شهیر، پندیک و چکمه‌کوی هم از دیگر بازارهای روز مهم استانبول به شمار می‌روند


یکشنبه بازارهای استانبول

در دومین روز هفته هم، مردمان این خطه پذیرای یکشنبه بازارهای استانبول خواهند بود. از مهم‌ترینِ آنها می‌توان به بازار کوشویولو در کوچه کاتب صالح، بازار بیلیک دوزو در حوالی مرکز فرهنگی آداکنت و یکشنبه بازار محلۀ مجیدیه اشاره کرد. اگر هم به عتیقه‌جات علاقه دارید، می‌توانید در روزهای یکشنبه خودتان را به شیشلی برسانید و گشتی در بازار عتیقه‌فروشی فری‌کوی بزنید. در حوالی ایستگاه پیاله پاشا هم هر یکشنبه، بازار قاسم پاشا برگزار می‌شود.


دوشنیه بازارهای استانبول

در روزهای دوشنبه، بر خلاف اینکه برای ترک‌ها روز اول هفته به حساب می‌آید، شاهد بازارهای زیادی در استانبول نخواهیم بود. دوشنبه بازارهای استانبول فقط به بازار باغچلی اولر در جوار کانون اهدای عضو ترکیه و بازار گوس‌تپه در کنار پارک الام‌چشمه اشاره کرد.بازارهای هفتگی استانبول


سه شنبه بازارهای استانبول

اگر تور استانبول شما طوری است که روز سه‌شنبه را در این شهر هستید، می‌توانید از سه شنبه بازارهای استانبول نهایت بهره را ببرید. اولین بازاری که پیشنهاد می‌کنیم در این روز به آن سر بزنید، بازار کادی‌کوی است که در محله حسن‌پاشا برگزار می‌شود و می‌توانید از میدان تقسیم با اتوبوس شماره 110 به آنجا بروید. در بازاری هم که در روزهای شنبه در باکرکوی برگزار می‌شد، سه‌شنبه ها نیز برقرار است. سه‌شنبه بازار بعدی، بازار لونت چهارم است که فاصله‌ای با ایستگاه اتوبوس لونت ندارد. از دیگر بازارهای این روز می‌توان به بازار آرنابوت (دارای ایستگاه اتوبوس)، بازار باغچه شهیر و بازار فیندیک (نزدیک حمام علی پاشا) اشاره کرد.


چهارشنبه بازارهای استانبول

بازار یشیل‌کوی از جمله مهم‌ترین چهارشنبه بازارهای استانبول است که در حوالی ورزشگاه فوتبال چیروز برگزار می‌شود. فضای سبزِ خوب و اجناس باکیفیت از ویژگی‌های این بازار هستند که به راحتی با اتوبوس‌های 72T از میدان تقسیم قابل دسترسی است. در این روز یک بازار هم در محلۀ فاتح استانبول برگزار می‌شود که قیمت‌های بسیار خوبی را به شما عرضه خواهد کرد.بازارهای هفتگی استانبول


پنج شنبه بازارهای استانبول

از مهم‌ترین بازارهای این روز می‌توان به بازار اولوس اشاره کرد که هر هفته در خیابان دروبویو برقرار می‌شود. به این بازار بازار سوسایتی هم می‌گویند و با اتویوس شماره 40 از میدان تقسیم می‌توان به آن (در محله اورتاکوی) دسترسی پیدا کرد. یکی دیگر از پنج شنبه بازارهای استانبول، بازار ارن‌کوی است که در محله فخرالدین کریم برگزار می‌شود و یک ایستگاه اتوبوس هم به آن نزدیک است. بازار بیکوز هم هر پنج‌شنبه در محلۀ چلوکلوی استانبول برگزار می‌شود.


جمعه بازارهای استانبول

اگر روز جمعه را در استانبول بودید، به هیچ وجه بازدید از جمعه بازار کادی‌کوی را از دست ندهید. این بازار که در محلۀ حسن پاشا برگزار می‌شود، از طریق اتوبوس‌ شماره 110 میدان تقسیم قابل دسترسی است و تنوع اجناس و قیمت‌های خوبش، هر هفته افراد زیادی را به این قسمت از شهر می‌کشاند. بازار کوزیاتای هم از دیگر جمعه بازارهای استانبول است که در جوار مدرسۀ آتاکان قرار گرفته است. بازار فینیدیک‌زاده که روزهای سه‌شنبه برگزار می‌شد، در روزهای جمعه نیز برقرار خواهد بود.

 

مانلی پرواز، نقشی از اعتماد، سفری بی‌تردید را برایتان آرزومند است. سفرتان سبز!

نیاز به مشاوره دارید؟
ما در مورد خدمات، تورها و هتل ها، جزئیات هزینه ها و تهیه یک پیشنهاد شخصی را به شما اعلام خواهیم کرد!
اطلاعات نویسنده
نویسنده
اسدالله حقانی


: به اشتراک گذاری این مطلب