تهران خیابان ولیعصر ابتدای خیابان مطهری بعد از بانک دی پلاک 345
ورود
ثبت نام
After registering on the site, you will be able to track order status, personal cabinet and other new features
مجله گردشگری مانلی پرواز
تماس با ما

غذاهای خیابانی استانبول

توضیحات

مثل بسیاری از کلان‌شهرهای سرتاسر دنیا، استانبول هم فرهنگ غذای خیابانی غنی و پررونقی دارد. در زندگی روزمرۀ استانبولی‌ها، توقف در مقابل یکی از غرفه‌های غذاهای خیابانی استانبول، امری الزامی و همیشگی است. از فروشنده‌های دوره‌گرد گرفته، تا بوفه‌های کوچکِ کنار خیابان، خیابان های استانبول تنوع غذایی بالایی برای ارائه به شما دارند که این امر، در تور استانبول کاملا برایتان روشن خواهد شد. غذاهای خیابانی ترکی را معمولا اوستاهای ماهر و باتجربه طبخ می‌کنند. شیرینی‌هایی مثل سیمیت و بوریک، عمدتا از شیرینی‌‌پزی‌ها، بین آنها توزیع می‌شوند و برخی از غذاهایی که در خیابان های استانبول می‌بینید، غذاهای خانگی هستند؛ اما روی‌هم رفته، امتحان کردن این غذاهای لذیذ ترکی، خالی از لطف نیست. به همین خاطر، آژانس مسافرتی مانلی پرواز تصمیم گرفته است تا در این مقاله به معرفی غذاهای خیابانی استانبول بپردازد.

بالیک ایکمیک / ساندویچ ماهی

غذاهای خیابانی استانبول


  استانبول در میان پهنه‌های آبیِ شگفت‌انگیزِ مرمره، بسفر و شاخ طلایی احاطه شده است و تاثیرپذیری بالایی از آب و دریا دارد. این تاثیر بدون شک در منوهای غذایی این شهر و حتی در غذاهای خیابانی نیز خودی نشان می‌دهد. بالیک ایکمیک نوعی ساندیچ ماهی است که یکی از رایج‌ترین غذاهای استانبول به‌شمار می‌رود. این ساندویچ‌های ارزان طرز تهیۀ آسانی دارند: عمدتا یک فیلۀ ماهی خال‌مخالی گریل‌شده، نمک‌زده و همراه با طعم ملایمی از فلفل که همراه با سبزیجات بسیار و ترجیحا پیاز سرو و در کنارش کمی لیمو صرف می‌شود.

بالیک ایکمیک را می‌توان در همۀ بازارهای ماهی (هم در کاراکوی و هم در کادیکوی {قاضی‌کوی})، سواحل بسفر و شاخ طلایی پیدا ی‌شود، اما دلپذیرترین بالیک ایکمیک‌های استانبول را می‌توان در کنار پل گالاتا و بر روی قایق‌های محلۀ امینونو پیدا کرد.

بورِک

غذاهای خیابانی استانبول


  بورِک، خانواده‌ای از خمیرهای پخته‌شده یا سرخ‌شده است که از چندین لایه خمیز نازک درست شده است. این نوع غذا بسته به مواد پرکنندۀ خود، شکل‌ها یا نوعِ طبخ، انواع مختلفی دارند. مواد پرکنندۀ بورِک متفاوت‌اند، از پنیر و گوشتِ چرخ‌کرده گرفته تا سبزیجاتی مثل سیب‌زمینی یا اسفناج. بورک یکی از عناصر اصیلِ آشپزی عثمانی است که در سرتاسر ترکیه هم مصرف زیادی دارد. این غذا که عمدتا همراه با چای است، به عنوان صبحانه یا اسنک نوش‌جان می‌شود. بورِک را می‌توان در غرفه‌های سیار دوره‌گردها پیدا کرد. فروشگاه‌های بزرگ و کوچکِ زیادی هم هستند که در سرتاسر استانبول با نام بورِک‌فروشی فعالیت می‌کنند.

بوزدا بادِم / بادام با یخ

غذاهای خیابانی استانبول


  بوزدا بادِم یا همان بادام یخی یک غذای خیابانی شناخته‌شده در استابنول است که عموما در کنار بارها و رستوران‌ها سرو می‌شود. این غذای ساده شامل یک سینی پر از تکه‌های یخِ بزرگ و بادام تازه می‌شود. این بادام‌های تازه چند ساعتی در آب خوابانده می‌شود تا پوستشان به راحتی کنده شود. این غذا یک اسنک لذیذ برای سرو در کنار نوشیدنی است و انرژی بالایی دارد.

کوفتۀ گوشت تا تارتار استیکِ ترکی

غذاهای خیابانی استانبول


  این غذا که در لغت به معنی گوشت چرخ‌کردۀ خان است، یکی از غذاهای خیابانی مشهور استانبول است و جنوب شرقیِ ترکیه است. کوفتۀ گوشت در اصل با بلغور گندم، پیاز، گوجه، فلفل و گوشت چرخ‌کردۀ خام درست می‌شود. این مخلوط با دست ورز داده می‌شود تا به صورت خمیر دربیاید و همراه با مقدار زیادی ادویه، طبخ می‌شود. البته این دستورپخت سنتی این غذا است و نسخه‌ای که در کنار خیابان‌های استانبول و فروشگاه‌های کوچکِ سراسرِ این شهر به فروش می‌رسد، فاقد گوشت است (به خاطر قوانین بهداشتیِ سخت‌گیرانه).

حالا این غذای خیابانی به یک غذای گیاه‌خواری تبدیل شده است و معمولا آن را در یک برگِ کاهو می‌پیچند و کمی آب لیمو رویش می‌چکانند. در کنارش می‌توانید شربت انار و کمی فلفل تند هم سفارش بدهید و از این غذا لذت ببرید. کوفتۀ گوشت که به صورت پیچیده‌شده سرو می‌شود را دوروم می‌نامند. توجه داشته باشید که در این غذا، گردو و سایر آجیل‌های آسیاب‌شده جایگزین گوشت شده است.

دونر کباب

غذاهای خیابانی استانبول


  این غذای ترکی که در ایران هم طرفداران زیادی دارد، از گوشتِ پخته‌شده بر روی یک یلۀ عمودی درست می‌شود که در دستورپخت سنتی‌اش از گوشت گوساله یا گوشت گاو درست می‌شود؛ اما در برخی نسخه‌ها مقداری گوشت بره و مرغ هم با آن مخلوط می‌شود. این غذا که احتمالا محبوب‌ترین غذای خیابانی ترکی به شمار می‌رود، در سایر کشورها (مثل ایران) هم به فروش می‌رسد و همراه با نان لواش یا پیتا به صورت ساندویچ سرو می‌شود. مخلفاتی مثل گوجه، پیاز، کاهو، خیارشور و فلفل هم به این غذا اضافه می‌شوند و به صورت یک غذای کامل با نام اسکندر کباب یا همراه با برنج با نام پیلاو اوستو سرو می‌شود. دونر یک فست‌فود محبوب است و تقریبا در همه جای ترکیه پیدا می‌شود.


مانلی پرواز، نقشی از اعتماد، سفری بی‌تردید را برایتان آرزومند است. سفرتان سبز!

نیاز به مشاوره دارید؟
ما در مورد خدمات، تورها و هتل ها، جزئیات هزینه ها و تهیه یک پیشنهاد شخصی را به شما اعلام خواهیم کرد!
اطلاعات نویسنده
نویسنده
اسدالله حقانی
تورهای پیشنهادی


: به اشتراک گذاری این مطلب