تهران خیابان ولیعصر ابتدای خیابان مطهری بعد از بانک دی پلاک 345
ورود
ثبت نام
After registering on the site, you will be able to track order status, personal cabinet and other new features
مجله گردشگری مانلی پرواز
تماس با ما

بهترین کباب ترکی استانبول

کباب ترکی نیازی به معرفی ندارد و اگر کسی یک بار هم یکی از انواع این غذای خوشمزه را امتحان کرده باشد، می‌‌داند که نیازی به تعریف ندارد! در سفر به استانبول، با انواع و اقسام کباب‌‌ها مواجه خواهید شد و ازاین‌رو، ما قصد داریم در این مقاله شما را با بهترین کباب‌‌های ترکی آشنا کنیم.

کباب ترکی نیازی به معرفی ندارد و اگر کسی یک بار هم یکی از انواع این غذای خوشمزه را امتحان کرده باشد، می‌‌داند که نیازی به تعریف ندارد! در سفر به استانبول، با انواع و اقسام کباب‌‌ها مواجه خواهید شد و ازاین‌رو، ما قصد داریم در این مقاله شما را با بهترین کباب‌‌های ترکی آشنا کنیم.

توضیحات

تور استانبول می‌تواند خاطرات فراوانی از بازدید از جاهای دیدنی استانبول یا استراحت در سواحل دیدنی و گردش در خیابان‌های این شهر به همراه داشته باشد؛ اما چیزی که نمی‌توان از آن گذشت، کباب های استانبول است! این کباب‌های خوشمزه را می‌توان در هر جای این شهرِ دیدنی پیدا کرد؛ اما در این مقاله با آژانس هواپیمایی مانلی پرواز پایتخت همراه شوید تا شما را با کباب اصیل ترکی آشنا کنیم و در مقاله‌ای دیگر به سراغ بهترین رستوران‌ های استانبول برای صرف کباب خواهیم رفت.


از آنجایی که کباب، ریشه در این گوشه از دنیا دارد، ما ایرانی‌‌ها هم با این غذای خوشمزه آشنا هستیم. واژۀ کباب معمولا به گوشتی اشاره می‌کند که بر روی یک سیخ چوبی یا فلزی و بر روی آتش مستقیم پخته می‌شود و بعد در یک بشقاب و معمولا همراه با گوجه و فلفل کبابی، برنج یا نان سرو می‌شود؛ همچنین می‌توان آن را به صورت رول‌شده و ساندیچی سرو کرد. از آنجایی که ترکیه، به‌نوعی خاستگاه این غذای خاص است، می‌توان خوردن انواع کباب‌ها را در آن امتحان کرد که مشهور‌ترین‌شان، شیش کباب (یا همان شیشلیک خودمان است و از گوشت بره درست شده است)، آدانا کباب (گوشت برۀ چرخ‌شده و سیخ‌کشیده و همراه با ادویۀ فراوان)، اورفا کباب (گوشت برۀ چرخ‌شده و گوشت گاو، بدون ادویه)، پاتلیکانلی کباب (بادمجان شکم‌پر با گوشت برۀ خرد‌شده) و ... هستند.

مشهورترین کباب دنیا هم دونر کباب است که در لغت و در زبان ترکی، به معنای «کبابِ چرخان» است. قبل از اینکه دونر کباب، شکلِ مدرنش را به خود بگیرد، آن را با نام «شاگ کباب» می‌شناختند که حتی در سفرنامه‌های عثمانی مربوط به قرن 18 هم از آن یاد شده است. این کباب در واقع مقداری گوشت است که عمودی به سیخ کشیده می‌شود و ریشه‌هایش را می‌توان در استان‌های شرقی ترکیه، یعنی استان اِرزوروم پیدا کرد.


در زندگی‌نامۀ خانوادگی آشپزِ مشهور، اسکندر اِفِندی آمده است که او مبدع دونر کباب است و تشریح شده که او و پدربزرگش، ایدۀ کباب‌کردن عمودیِ گوشت بره را به جای شیوۀ افقی پیشنهاد داده‌اند، چون در حالت عمودی، آبِ گوشت روی خودِ کباب می‌ریخت و تمام قسمت‌هایش را مزه‌ دار می‌کرد و در کل، مزه و نرمیِ خاصی به آن می‌بخشید.


اما به نظر ما، بهترین کباب‌هایی که می‌توان در ترکیه خورد، به قرار زیر هستند؛ لذا پیش از انتخاب رستوران و کباب، خوب است با بهترین کباب های ترکی آشنا شویم:

اسکندرکباب نامش را از همان آشپز معروف، اسکندر افندی گرفته و نوعی از دونر کباب است که از برش‌های نازکِ گوشت برۀ گریل‌شده، همراه با سس گوجۀ داغ درست می‌شود که روی نان پیتا سرو می‌شود و رویش مقدار زیادی کرۀ گوسفندیِ آب‌شده و ماست می‌ریزند.


شیشلیک به برش‌های نازکِ گوشت گاو و پیاز گفته می‌شود که در ماست خوابانده‌ و به سیخ‌ کشیده شده‌اند و معمولا تا حدی پخته می‌شوند که بافتی نرم به گوشت داده شود.

بهترین کباب ترکی استانبول


   آدانا کباب هم یک سیخ گوشتِ برۀ چرخ‌شده و گریل‌شده، با بافت بسیار آبدار و پرادویه است.


کاپ شیش یک غذای ویژه در افه‌سوس در سواحل غربیِ ترکیه است. این کباب از گوشتِ بدون استخوان، همراه با گوجه و سیر درست می‌شود که در فلفل سیاه، آویشن و روغن خوابانده شده است و روی سیخ‌های چوبی پخته می‌شود. این غذا به صورت سنتی همراه با برگ شابانک سرو می‌شود.


تِستی کباب هم ویژۀ منطقۀ کاپادوکیه است. این غذا ترکیبی از گوشت و سبزیجات است که در آبِ خودشان، داخل یک ظرف سفالیِ دربسته و عایق، پخته می‌شوند. غذا که آماده شود، تنها راه برای خوردنش، شکستن ظرف سفالی است.

بهترین کباب ترکی استانبول


   کوفته به گوشت‌های قِل‌قلیِ بره یا گاو یا گاهی اوقات مخلوطِ آنها گفته می‌شود که با ادویه و پیاز مخلوط شده‌اند. انواع کوفته‌ها را می‌توان در ترکیه خورد؛ مثلا «کوفته اینِگول» (مخلوط بره و گاو)، «کوفته تِکیرداگ» (تکه‌های گوشت گوساله و بره که با سس فلفل قرمز سرو می‌شود)، و حتی کوفته‌های پرشده با پنیر که به آن کوفته پنیری می‌گویند.

ساکنان استانبول به تنوع غذایی خود افتخار می‌کنند و عاشق رستوران‌گردی هستند. بیشتر رستوران های استانبول در سرو انواع کباب‌ها تخصص دارند؛ اما مزه‌ها و هزینه‌های آنها با هم متفاوت است؛ پس اگر می‌خواهید کباب ترکی را در بهترین رستوران های استانبول نوش جان کنید، در این مقاله ما را همراهی کنید.

 

مانلی پرواز، نقشی از اعتماد، سفری بی‌تردید را برایتان آرزومند است. سفرتان سبز!

نیاز به مشاوره دارید؟
ما در مورد خدمات، تورها و هتل ها، جزئیات هزینه ها و تهیه یک پیشنهاد شخصی را به شما اعلام خواهیم کرد!
اطلاعات نویسنده
نویسنده
اسدالله حقانی
تورهای پیشنهادی


: به اشتراک گذاری این مطلب