تهران خیابان ولیعصر ابتدای خیابان مطهری بعد از بانک دی پلاک 345
ورود
ثبت نام
After registering on the site, you will be able to track order status, personal cabinet and other new features
مجله گردشگری مانلی پرواز
تماس با ما

جاذبه های طبیعی و تفریحی ترکیه

برنامه‌ریزی برای سفر یکی از مواردی است که پیش از حرکت باید انجام شود. در سفر به ترکیه، با تور ترکیه ، چه با تور ارزان ترکیه سفر کنید، چه با تور لحظه‌ آخری ترکیه، بسته به علاقه و اولویت شما، بازدید از جاذبه‌ها و لذت از طبیعت شهر مقصد، در کنار گشت‌وگذار در مراکز خرید و رستوران‌ها، از جمله کارهایی‌ست که می‌توانید در طول سفر انجام دهید. در سفر به ترکیه، گزینه‌های بی‌شماری پیش ‌روی شماست؛ بازارها و مراکز خرید ترکیه، مجتمع‌های تفریحی ترکیه، چشم‌اندازهای طبیعی سواحل حیرت‌انگیز ترکیه و رستوران های ترکیه با عرضۀ غذاهای لذیذ ترکی، از جمله جاذبه‌های این سرزمین یشم‌فام است؛ ازاین‌رو در مقدمۀ معرفی شهرهای پربازدید، برای آشنایی بیشتر با جاذبه‌های طبیعی و تفریحی ترکیه، به چندی از این چشم‌اندازها اشاره خواهیم داشت. با آژانس مسافرتی مانلی پرواز همراه باشید.

دریاچۀ وان (وان)

دریاچۀ وان ( وان).jpg


  از سال‌های دور تاکنون، بزرگ‌ترین دریاچۀ ترکیه میان استان‌های وان و بیتلیس آرمیده است. این دریاچۀ شور با میزان شوری متوسط، در ادامۀ فعالیت‌های آتشفشان‌ها در گذشته شکل گرفته است. از اواخر قرن نوزدم میلادی، تحقیقات وسیعی بر نواحی دریاچه و آب آن صورت گرفت؛ مانند ابعاد و عمق دریاچه، درصد خلوص آب و ویژگی تنها آبزیِ این دریاچه ! ماهی اینچی کفالی یا ماهیِ وان، سال‌هاست به‌تنهایی در قلمروی وسیع این دریاچه حکم‌فرمایی می‌کند.

ویرانه‌هایی ارزشمند در گوشه‌وکنار این دریاچه به‌چشم می‌خورد. این بنای باستانی که آثاری ناچیز از پس فرازو نشیب تاریخ آن به‌جا مانده، روزگاری پایتخت استوار دولت اوراتو بوده است. شهر توشپا در سدۀ نهم پیش از میلاد در غرب دریاچۀ وان واقع شده است. در سال 2017 تیم باستان‌شناسی از دانشگاه وان به تحقیق و تفحص در خصوص قلعۀ وان، متعلق به دورۀ بیزانسی قرن یازدهم میلادی پرداخته‌اند. با بازدید از طبیعت زیبای جوار دریاچه، با یک تیر دو نشان بزنید و علاوه‌بر طبیعت بی‌نظیر آن، از قدمت بناهای باستانی اطراف دریاچه نیز لذت ببرید.

ساحل کاپوتاش آنتالیا

 2.jpg


  در جنوب‌غربی کشور سرسبز ترکیه، در استان آنتالیا و میان دو شهر کاش (بیست کیلومتری) و کالکان (هفت کیلومتری)، زیباترین ساحل این کشور گسترده شده است. حدود صدقدم از جاده اصلی که فاصله بگیرید، از جلوۀ زیبای این ساحل حیرت خواهید کرد. این گستردۀ شگفت‌انگیز، ده مایل از سواحل دریای مدیترانه‌ را به خود منحصر کرده و از محاسن آن، نبود هیچ سازۀ رفیعی در اطرافش است. گوش تا گوش این ساحل از صخره‌های وسیع و نیل‌فام دریا پوشیده شده است. جغرافیای این منطقه از احداث هرگونه هتل و رستوران ممانعت ورزیده و طبیعت بکر آن بدون آسیب باقی مانده است. فقط فروشندگان دوره‌گردی که غذا، تنقلات و نوشیدنی در چنته دارند ، تمرکز شما از طبیعت را برهم خواهند زد.

پارک ملی مارماریس

پارک ملی مارماریس2.jpg


  حدود 29 هکتار از اراضی حومۀ شهر مارماریس، از سال 1996 تاکنون، به تصرف پارک ملی مارماریس در آمده و یکی از منابع زیبای طبیعی، فرهنگی و تفریحی در جنوب غربی کشور ترکیه افتتاح شده است. این پارۀ یشمین در شش کیلومتری مرکز شهر مارماریس قرار دارد و مقر امن جانوران و گیاهان بومی منطقه است. پارک محافظت‌شدۀ مارماریس در حاشیۀ دریای مدیترانه، سواحل آرام و بکری را در قلب خود حفظ کرده است. درختان انبوهی چون کاج سرخ، صنوبر، چنار، سرو، زیتون وحشی و اقاقیا، عطر طبیعت را به مشامتان خواهند نشاند. علاوه‌بر بزهای وحشی؛ خرس، روباه، خوک، سنجاب قرمز، راسو، جوجه تیغی، سیاهگوش، سمور، شغال و … هم در این پارۀ ناهموار روزگار می‌گذرانند. اگر زیر سایۀ درختان انبوه این پارک ملی اتراق کنید، چشم‌انداز حیرت‌انگیز جزیرۀ سنت، Cennet نگاه شما را به خود خیره خواهد کرد.

پارک آبی آدالند کوش‌آداسی

پارک آبی آدالند کوش‌آداسی2.jpg


  یکی از کارهایی که در سفر به کوش‌آداسی نباید از دست بدهید، رفتن به پارک آبی آدالند در چهار کیلومتری مرکز شهر است. اگرچه از مرکز شهر کوش‌آداسی فاصله دارد، برای سهولت در رفت‌و آمد، سرویس‌های رفت‌و برگشت رایگان از مرکز شهر تا پارک آبی آدالند درحال سرویس‌دهی هستند. علاوه‌بر استخرهای متنوع شنا، جکوزی و سونا، با 30 نوع بازی و سرسرة مختلف، اوج هیجان را تجربه خواهید کرد. سرسره‌های لوله‌ای بیست متری لوپ اسلاید، سرسرۀ مارپیچ 406 متری آمازون، ساحل استوایی برای حمام آفتاب، تلفیق موسیقی و باران، سافاری پارک 1900 مترمربعی، قایق‌رانی و موج‌سواری از جمله بازی‌های پرطرفدار پارک آبی آدالند کوش‌آداسی است.

موزه دریایی بدروم

6.jpg


  شهر ساحلی بدروم به‌دلیل نزدیکی به دریا و پیشنیۀ ژرف آن در صنعت کشتی‌سازی و قایقرانی از شهرهای ساحلی مهم کشور ترکیه به‌شمار می‌رود. وجود صدها کارگاه آموزشی و کارخانجات ساخت‌وساز تجهیزات دریانوردی، دست حاذق‌ هنرپیشه‌اش را تا به امروز حفظ کرده و دیرینۀ با شکوهش را در موزۀ دریایی بودروم به‌نمایش گذاشته است. اسناد تاریخی، اشیاء و لوازم مرتبط با صنعت دریانوردی و ماکت‌های کشتی‌های قدیمی، پیشینه و پیشۀ مردمان این شهر را در معرض دید عموم قرار داده است. تولیدات کشتی‌رانی و قایق‌رانی از زمان‌های دور و نحوۀ ساخت کشتی‌ها و قایق‌ها در بخش اول این موزه به نمایش در آمده است. موقعیت جغرافیایی بودروم و تاریخچۀ این صنعت در بخش دوم و تاریخچۀ ماهیگیری در بخش سوم این موزه قرار گرفته است. انواع جانوران دریایی همچون صدف‌ها، مرجان‌ها، ستاره‌های دریایی، سنگواره‌ها و اشیاء پیداشده در اعماق دریاها، از جمله جذابیت‌های پرطرفدار این مرکز تفریحی به‌شمار می‌آیند.

مانلی پرواز، نقشی از اعتماد، سفری بی‌تردید را برایتان آرزومند است . سفرتان سبز!: به اشتراک گذاری این مطلب