تهران خیابان ولیعصر ابتدای خیابان مطهری بعد از بانک دی پلاک 345
ورود
ثبت نام
After registering on the site, you will be able to track order status, personal cabinet and other new features
مجله گردشگری مانلی پرواز
تماس با ما

جاذبه های تاریخی فرهنگی مارماریس

ترکیه کشوری زیباست که به تاریخِ غنی و باشکوهش می‌بالد. این جلال و شکوه، تنها به کتاب‌های تاریخی محدود نمی‌شوند، بلکه در جای‌جای این کشور زیبا، ردپای این گذشتۀ غنی و فاخر خودنمایی می‌کند. شهر مارماریس زیبا نیز از حیث این دلبری‌ها بی‌بهره نیست. جاذبه های تاریخی مارماریس از جاذبه های گردشگری مارماریس به شمار می‌روند و در ردۀ شگف‌انگیزْ مکان های دیدنی مارماریس قرار می‌گیرند. سفر به مارماریس تاریخی برایتان سراسر شگفتی و خاطره خواهد بود. اگر قصد دارید با تور مارماریس به این شهر زیبا سفر کنید، تور ارزان مارماریس و تور لحظه آخری مارماریس، فرصت‌های طلایی پیش‌رویتان هستند تا در این سرزمین سراسر فرهنگ و تمدن، خاطراتی لذت‌بخش را در ذهن و جان خود حک کنید. در این مقاله، آژانس مسافرتی مانلی پرواز قصد دارد دیدنی های مارماریس را به گردشگران عزیز معرفی کند تا فرصت بازدید از آثار تاریخی مهم این شهر را از دست ندهند. با مانلی همراه باشید!

قیمت تور مارماریس و قیمت بلیط هواپیما مارماریس را در بهترین حالت از آژانس هواپیمایی مانلی پرواز بخواهید و با بلیط ارزان مارماریس به این شهر زیبا سفر کنید و خاطره‌ای ماندگار بسازید.

شهر باستانی فیسکوس 

دیدنی های مارماریس|جاهای دیدنی مارماریس|مکان های دیدنی مارماریس


تاریخ دقیقِ پیدایشِ شهر مارماریس معلوم نیست؛ اما براساس شواهد تاریخی، شش قرن پیش از میلاد مسیح، این شهر را با نام فیسکوس می‌شناختند. فیسکوس یکی از شهرهای بندری مهم Caria بود. بازدیدکنندگان از فراز تپه‌ی Asar، واقع در شمال مارماریس، می‌توانند چشم‌انداز زیبای شهر را از نظر بگذرانند. باستان‌شناسان سال‌ها به بررسی و مطالعۀ ‌این ناحیه پرداخته‌اند.

قلعه‌ مارماریس (Marmaris Castle)

دیدنی های مارماریس|جاهای دیدنی مارماریس|مکان های دیدنی مارماریس


قلعۀ مارماریس را ایونیان بنا کردند و در زمان اسکندر کبیر، این بنا بازسازی شد. در سال 1522، شاه‌ سلطان سلیمان عثمانی دستور بازسازی و گسترشِ این قلعۀ باشکوه را صادر کرد. فضای داخلی قلعۀ مارماریس به هفت بخش تقسیم شده است؛ دو بخش از آن به باستان‌شناسی و یک بخش دیگر به حوزۀ قوم‌شناسی اختصاص دارد، دیگر قسمت‌ها نیز به موزۀ هنری و انبار تعلق دارد. این موزه، مجموعه‌ای از آثار متعلق به دوران هانیستیک، رومیان و بیزانس را در دل خود گنجانده است. تا به امروز، این بنای عظیم و مستحکم همچنان قدبرافراشته و سربلند، به خود بالیده است.

بدستن (Bedesten)

دیدنی های مارماریس|جاهای دیدنی مارماریس|مکان های دیدنی مارماریس


بیش از 500 سال است که بازار سرپوشیدۀ بدستن در شهر زیبای مارماریس خودنمایی می‌کند. بسیاری از توریست‌ها این مسجد را موزه‌ای حقیقی می‌دانند.

کاروانسرای حفصه سلطان (Hafsa Sultan)

کاروانسرای حفصه سلطان، یکی دیگر از شاهکارهای معماری عصر عثمانیان، در قرن شانزهم و با هدفِ اسکان‌دهی به سربازان عثمانی بنا شد. گرداگردِ این بنای باشکوه را قوس‌های باشکوهی فراگرفته است. این کاروانسرای زیبا دارای هفت اتاق کوچک و یک سالن بزرگ است که امروزه، تبدیل به کافه و مغازه‌های سوغاتی‌فروشی شده‌اند.

مسجد ابراهیم (Ibrahim Mosque)

بنای باشکوه مسجد ابراهیم در سال 1789 در مارماریس برافراشته شد. این مسجد زیبا، فاصلۀ چندانی با بازار ندارد. این مسجد با گنبد عظیم و باشکوهش از شاهکارهای معماری عصر عثمانیان به شمار می‌رود.

آرامگاه ساریانا (Sariana)

آرامگاه ساریانا، بنایی تاریخی و معنوی است که در شمال شرق شهر، خونمایی می‌کند. این آرامگاه به سبک معماری عثمانی و به یادبودِ ساریانا بنا شده است. ساریانا در قرن سیزدهم می‌زیسته و به‌خاطر پیشگویی‌هایش، شهرت یافته است. در محاصرۀ رودس، سلطان سلیمان با ساریانا ملاقات کرد و حرف‌های دلگرم‌کننده‌ای از زبان او شنید. در آن زمان، ساریانا با شیر از لشکر عثمانیان پذیرایی و فتح رودس را نیز پیش‌بینی کرد. ساریانا، درونمایۀ داستان‌ها و افسانه‌های بسیاری بوده است.

موزه احمد اورکای خلیجی (Marmaris Halici Ahmet Urkay Museum )

موزه احمد اورکای خلیجی در 10 کیلومتری مارماریس واقع شده است. در این موزه، آثار متعلق به دوره‌های مختلف نگهداری می‌شود.

مانلی پرواز، نقشی از اعتماد، سفری بی تردید را برایتان آرزومند است. سفرتان سبز!

نویسنده: پروین سهیلی: به اشتراک گذاری این مطلب