تهران خیابان ولیعصر ابتدای خیابان مطهری بعد از بانک دی پلاک 345
ورود
ثبت نام
After registering on the site, you will be able to track order status, personal cabinet and other new features
مجله گردشگری مانلی پرواز
تماس با ما

جاذبه های گردشگری ترکیه


داستان­‌هایی که حوادث کهنۀ تاریخ روایت کرد، دست در دستان شکوه طبیعت داد تا شهرهای پرجلوۀ ترکیه به یکی از مقاصد پرطرفدار گردشگری تبدیل شود و سر رقابت با شهرهای غنی و متفاوت اروپایی بگذارد؛ اما تعادل دما که مطلوب ایرانیان است و بعد مسافتی کوتاه­‌تر، سفر به ترکیه را ارجح كرد. در تور ترکیه، گزینه‌‌های تفریحی و مساعدِ طبعِ بی‌‌شماری پیش ‌روی ایرانیان است؛ بازارها و مراکز خرید ترکیه، تفحص تاریخ پر رمز و راز در جاذبه های تاریخی و فرهنگی ترکیه، گشت‌­وگذار میان جاذبه های تفریحی و طبیعی ترکیه و چشیدن انواع غذاهای لذیذ محلی در رستوران های ترکیه ، از جمله فضاهای نیکی­‌ست که خاطرات بسیاری را برایتان رقم خواهد زد.

در این مجال، به معرفی جاذبه های گردشگری ترکیه به تفکیک شهرهای پر رفت­‌وآمد آن پرداخته­‌ایم تا قبل از سفر برای زمان محدودتان برنامه­‌ریزی بهتری داشته باشید. برای آشنایی بیشتر با تاریخ و طبیعت ترکیه در مبحث تور ترکیه با آژانس هواپیمایی مانلی پرواز همراه باشید.

جاذبه های گردشگری ترکیه


جهت بردن لذت بیشتر از سفرتان و پیش‌­بینی مشکلاتی که در هر سفری ممکن است بروز دهد، راهنمای سفر به ترکیه را مطالعه کنید تا در صورت حادث شدن اتفاقی، بتوانید بهترین عکس­­‌العمل را داشته باشید. یکی دیگر از مواردی که قبل از سفرهای خارجی باید به آن توجه داشته باشید، شرایط جوی و وضعیت کشور یا شهر مقصد سفرتان است. در تورهای ترکیه در فصل تابستان، علی­‌رغم استفاده بهینه از پرتوهای طلایی خورشید و امکان لمیدن در سواحل شنی، با رستوران­‌ها و مراکز خرید مملو از گردشگر مواجه خواهید بود؛ اما جاذبه­ های ديدنی ترکیه در فصول دیگر به نحو متفاوتی خودنمایی خواهد کرد. یکی از هدف‌­های سفر به ترکیه ، علاوه­ بر سپری‌‌کردن دمی در جوار بسفروس نیلگون، گردش در مراکز خرید ترکیه است. اغلب سفرهای تجاری به ترکیه به شهر استانبول ختم می‌­شود. مراکز خرید استانبول که به یکی از جاهای ديدني استانبول تبدیل شده، سالانه هزاران مسافران را مجذوب خود کرده است.

تمایلات ناخودآگاه انسان، او را از مرزهای محدود زمان و مکان به خارج روانه کرده تا دنیای گذرا و پرپیچ‌‌وخم پیرامونش را کاوش کند. گاهی را در سفر گذرانده و گاهی در کتاب‌‌های ثقیل و پربار سفرنامه سیر کرده تا به وسعت عصر خويش تجربه‌‌اندوزی کند؛ ازاین‌‌رو، سفر به مثابۀ سنجشی ژرف­‌نگر برآمد که بشر خود را بشناسد و روانِ ازهم‌‌گسیخته‌‌اش را ترمیم کند. بشر با تفحص در گرداگرد این کرۀ خاکی، خود را میرا و بی‌‌ثبات یافت و در صدد آفرینش اثری فناناپذیر برآمد. ازین‌‌رو هنر و آثار هنری با اشکال ادبی همچون سفرنامه یا طرحی مصور از جاذبه‌‌های طبیعی و متفاوت جغرافیایی به ثبت رسید تا برای آیندگان جاودان بماند. در آنچه به دگرگونی در گردشگری منتهي شد، به غیر از اهداف تجاری و زیارتی، مسیر ویژه‌‌ای را بازیافت تا جلوه­‌های ملون و شگفت‌‌انگیز طبیعت، فرصتی برای عرض اندام پیدا کند. علاوه‌‌بر یادواره‌‌های تاریخی و هنری، ارکان مهم دیگری در کنار هم گردآوری شد تا صنعت گردشگری به شکل امروزی پایه‌‌ریزی شود. روزهای متفاوت سال به کمک چشمان نکته‌­سنج شتافت؛ برخی شکوفه‌­زارانِ جوان بهاران را مناسب سفر دیدند و برخی دیگر هرم تابستانی و مباهات انوار طلایی خورشید را غنیمت شمردند. با سنجش آب‌‌وهوای فصل‌‌های مختلف مقصد، سفر شیرین‌‌تر گشت و با خاطراتی نیک از آن یاد شد.

 

مانلی پرواز، نقشی از اعتماد، سفری بی‌‌تردید را برایتان آرزومند است. سفرتان سبز!

نویسنده: صحرا فرنیا : به اشتراک گذاری این مطلب