تهران خیابان ولیعصر ابتدای خیابان مطهری بعد از بانک دی پلاک 345
ورود
ثبت نام
After registering on the site, you will be able to track order status, personal cabinet and other new features
مجله گردشگری مانلی پرواز
تماس با ما

غذاهای محلی کیش

یکی از اصلی‌ترین جاذبه‌های هر مقصد گردشگری، غذاهای آن به حساب می‌آید که متاسفانه در سفر به مقاصد داخلی عموما این بخش نادیده گرفته می‌شود. احتمالا شناخت این غذاها شما را به این بخش از گردشگری نیز علاقه‌مند سازد.

یکی از اصلی‌ترین جاذبه‌های هر مقصد گردشگری، غذاهای آن به حساب می‌آید که متاسفانه در سفر به مقاصد داخلی عموما این بخش نادیده گرفته می‌شود. احتمالا شناخت این غذاها شما را به این بخش از گردشگری نیز علاقه‌مند سازد.

توضیحات

یکی از ایرادهای که می‌توان به گردشگران ایرانی که به مقاصد داخلی سفر می‌کنند گرفت، این است که آن‌ها به ندرت به دنبال چشیدن طعم غذاهای محلی شهر میزبانشان هستند. یکی از دلایل این امر ممکن است، نداشتن اطلاعات کافی دربارۀ آشپزی محلی آن ناحیه باشد؛ ازاین‌رو آژانس هواپیمایی مانلی پرواز تصمیم گرفته است تا به معرفی غذاهای محلی شهرهای مختلف بپردازد. در این مقاله نیز غذاهای محلی کیش را به شما معرفی خواهیم کرد تا در تور کیش بعدی‌تان بتوانید با آگاهی، از خوردن آن‌ها لذت ببرید. از آنجا که کیش یک جزیره است و ساکنان بومی آن را بیشتر عرب‌زبانان جنوب کشورمان تشکیل می‌دهند، بدیهی‌ست که غذاهای محلی این جزیره با سایر مناطق کشورمان متفاوت است و لذا مزه‌های تازه‌ای در سفر به کیش انتظار شما را می‌کشد.

مجبوس لحم

غذاهای محلی کیش


  مجبوس لحم یکی از اصلی‌ترین غذاهای محلی کیش به‌شمار می آید و همان‌طور که از اسم آن پیداست، ریشه‌ای عربی دارد. این غذا ترکیب برنج پخته‌شده با ادویه‌جات عربی و حبوباتی مانند نخود و کشمش است و معمولا با تکه‌های بزرگ گوشت مرغ، ماهی یا گوشت قرمز به‌عنوان خورشت، سرو می‌شود. از مجبوس لحم معمولا در مهمانی‌ها و به‌عنوان غذایی لوکس استفاده می‌شود.

مرگوگ (مرقوق)

غذاهای محلی کیش


  یکی از خوشمزه‌ترین غذاهای محلی کیش مرگوگ است که برای طبخ آن از ترکیبات متنوع سبزیجات و گوشت استفاده می‌شود. طرز تهیۀ این غذا به این صورت است که سبزیجات مختلفی مانند بادمجان، گوجه‌فرنگی، فلفل سبز و سیب‌زمینی جداگانه طبخ شده و با گوشت‌های استخوان‌دار مزه‌دارشده با سیر و پیاز ترکیب می‌شوند؛ در انتها تکه‌هایی خمیر سنگگ نیز به این خورشت اضافه می‌شود.

محمر

غذاهای محلی کیش


  اینکه محمر را بپسندید یا نه، کاملا به سلیقه‌تان بستگی دارد. این غذا از برنج شیرین پخته‌شده و ماهی سرخ یا کبابی تشکیل شده و برای آنانی که غذاهای شیرین، مثل شیرین‌پلو را دوست دارند، یکی از اصلی‌ترین پیشنهادات این جزیره است. حتی اگر ایدۀ خوردن برنج شیرین به نظرتان جالب نیست هم سعی کنید خودتان را راضی به امتحان این غذا کنید؛ چرا که بسیاری از لذایذ پست دنیوی در همین ریسک‌ها نهفته‌اند.

سمک مشوی

غذاهای محلی کیش


  سمک مشوی هم مثل اسمش از غذاهای عربی جزیرع کیش است. مادۀ اصلی تشکیل‌دهندۀ این غذا ماهی است که خوردن آن در جزیرۀ کیش که دورتادور با آب‌های حاصلخیز خلیج زیبای فارس احاطه شده از واجبات است. برای سرو این غذا، معمولا ماهی که به انتخاب خودتان سرخ یا کبابی است را روی لایه‌ای از سبزیجات سرخ‌شده می گذارند که ترکیب لذیذی را ایجاد می‌کند.

مضروبه

مضروبه یکی دیگر از غذاهایی‌ست که با ماهی طبخ می‌شود و امتحان‌کردن آن پر از لطف است. این غذا ترکیبی از ماهی سرخ‌شده یا کبابی با سیر و سبزیجات است و بهترین نمونۀ آن را می‌توانید در رستوران‌های محلی کیش بچشید. یکی دیگر از ادویه‌هایی که در طبخ این غذا استفاده می‌شود زنجبیل است که با اینکه شاید به نظر جالب نرسد، مزه بسیار خوبی به ماهی می‌بخشد و همچنین در تعادل مزاجی غذا نیز موثر است.

 

مانلی پرواز، نقشی از اعتماد، سفری بی تردید را برایتان آرزومند‌ است. سفرتان سبز!

نیاز به مشاوره دارید؟
ما در مورد خدمات، تورها و هتل ها، جزئیات هزینه ها و تهیه یک پیشنهاد شخصی را به شما اعلام خواهیم کرد!
اطلاعات نویسنده
نویسنده
سید ابوالفضل شفیعی
تورهای پیشنهادی


: به اشتراک گذاری این مطلب