تهران خیابان ولیعصر ابتدای خیابان مطهری بعد از بانک دی پلاک 345
ورود
ثبت نام
After registering on the site, you will be able to track order status, personal cabinet and other new features
مجله گردشگری مانلی پرواز
تماس با ما

غذاهای محلی مشهد

از آنجا که مشهد به‌عنوان یک شهر توریستی، بیشتر جاذبه‌های مذهبی و تفریحی را در خود جای داده است، عموما جذابیت‌های دیگر آن نادیده گرفته می‌شوند و در این میان در حق غذاهای این شهر و استان کم لطفی زیادی می‌شود. حالا می‌خواهیم از چیزهایی که با نخوردن این غذاها از دست خواهید داد حرف بزنیم.  

از آنجا که مشهد به‌عنوان یک شهر توریستی، بیشتر جاذبه‌های مذهبی و تفریحی را در خود جای داده است، عموما جذابیت‌های دیگر آن نادیده گرفته می‌شوند و در این میان در حق غذاهای این شهر و استان کم لطفی زیادی می‌شود. حالا می‌خواهیم از چیزهایی که با نخوردن این غذاها از دست خواهید داد حرف بزنیم.  

توضیحات

آژانس مسافرتی مانلی پرواز علاوه‌بر ارائۀ تورهای داخلی و خارجی، تلاش زیادی در حوزۀ توسعۀ گردشگری می‌کند و با اطلاعاتی که در مجلۀ گردشگری خود در اختیار مخاطبان قرار می‌دهد، به تضمین کیفیت سفر و رشد فردی حاصل از آن اصرار می‌ورزد. علاوه‌بر ارائۀ تور مشهد در انواع مختلف (تور لحظه آخری مشهد و تور زمینی مشهد)، جاذبه‌ها و نکات مهم مرتبط با این شهر و سایر مناطق گردشگری ایران نیز در مجلۀ مانلی پرواز موجود است که مطالعۀ آن‌ها قبل از سفر کمک بزرگی در شناخت مقصد به شما خواهد کرد.

غذاهای محلی هر شهر و منطقه‌ای، ارتباطی عمیق با فرهنگ آن دارد و گردشگرانی که به دانستنی‌های فرهنگی و کشف تاریخ مناطق مختلف علاقه‌مندند، با آشنایی با غذاهای یک شهر، اطلاعات زیادی دربارۀ آن کشف خواهند کرد؛ به‌عنوان مثال، کافی‌ست نگاهی به غذاهای محلی مشهد و خراسان رضوی بیندازید تا علاوه بر محصولات کشاورزی و مشاغل بومیان آن، با ارزش‌ها و نحوۀ ایجاد نُرم‌های فرهنگ آن‌ها نیز آشنا شوید. به‌عنوان نمونه، وفور غذاهایی که با نان خورده می‌شوند، نشان از کشت گندم به عنوان اصلی‌ترین محصول این خطه دارد. نکتۀ جالب دیگر نیز این است که در برخی از نقاط خراسان، به غذا "نان" گفته می‌شود؛ حتی غذاهایی که بدون نان سرو می‌شوند! 

اشکنه

غذاهای محلی مشهد


   اشکنه یکی از اصلی‌ترین غذاهای اهالی این استان است و با اینکه در سراسر ایران شناخته می‌شود، در خراسان تنوع و محبوبیت آن بیشتر از سایر نقاط ایران است. در هر نقطه از این استان، نوعی اشکنۀ مختص با همان منطقه را خواهید یافت که این خود نوع دیگری از جاذبه های مشهد است. عموما این غذا که آبکی است را داخل یک پیاله می‌ریزند و در آن نان خشک خرد می‌کنند. این غذا انواع مختلفی چون اشکنه گوجه تا اشکنه‌های محلی، مانند اشکنۀ بنه (پستۀ وحشی) ، اشکنۀ گوجه سبز و ... را در برمی‌گیرد.

شُله

غذاهای محلی مشهد


شله را می‌توان اصلی‌ترین غذای مشهد خطاب کرد. این غذا که چیزی بین آش و حلیم است و مزۀ بزباش را هم می‌دهد، از تریکب برنج و بلغور و مقادیر زیادی گوشت و ادویه تهیه می‌شود. معمولا اوج محبوبیت این غذا در ایام محرم است که در سرتاسر شهر به‌عنوان نذری پخش می شود. 

قوروتی

غذاهای محلی مشهد


   قوروت به تکه‌های کشک خشک‌شده گفته می‌شود و به‌عنوان مادۀ اصلی یکی از غذاهای لذیذ این خطه شناخته می‌شود. برای تهیۀ قوروتی ابتدا همان کشک‌های خشک‌شده را در یک ظرف مخصوص سفالی می‌سابند و با آب مخلوط می‌کنند؛ سپس این آب و کشک را با ادویه‌جاتی مثل نعناع و پیازداغ می‌پزند. طرز سرو این غذا هم شبیه به اشکنه است و معمولا به همراه گوجه و بادمجان سرخ‌شده خورده می‌شود.

انواع نان

همان‌طور که گفتیم، نان یکی از اعضای لاینفک سفرۀ خراسانی‌هاست و بدیهی است که انواع بسیاری از آن در این استان یافت می‌شود. ممکن است تمام این انواع را در خود مشهد یافت نکنید، چرا که این شهر بیشتر رنگ و روی مدرن و توریستی دارد و برای چشیدن طعم واقعی فرهنگ این استان بهتر است به مناطق روستایی سر بزنید؛ به‌عنوان مثال، در مناطق جنوبی این استان مانند سبزوار، کاشمر و بَردَسکَن، تنوع بسیاری در فرآورده‌های غذایی را شاهد خواهید بود؛ به‌عنوان مثال، نان‌ها و کلوچه‌های مختلفی در این مناطق طبخ می‌شود که حتی بین روستاهایی که با هم کمتر از 10 کیلومتر فاصله دارند هم متفاوت‌اند. فتیر، تافتون شیری و نان جزغاله (تکه‌های کوچک گوشت و چربی سرخ‌شده) تنها گوشه‌ای از این طیف گستردۀ خوراکی‌هاست.

در خود مشهد هم علاوه‌بر غذاهای محلی این شهر و استان، می‌توانید غذاهای دیگری که به علت تعامل فرهنگی زیاد این شهر با فرهنگ توریست‌ها در این شهر موجودند را امتحان کنید. یکی از آن‌ها قابُلی‌ست که نوعی غذای افغانی است. قابُلی (یا کابلی) غذایی متعلق به نواحی شمال افغانستان است که بین اهالی مشهد طرفداران زیادی دارد و در بسیاری از رستوران‌های این شهر هم یافت می‌شود. در تهیۀ این غذا از برنج و گوشت گوسفند و همچنین سبزیجاتی مانند هویج و پسته استفاده می شود.

 

مانلی پرواز، نقشی از اعتماد، سفری بی تردید را برایتان آرزومند‌ است. سفرتان سبز!


نیاز به مشاوره دارید؟
ما در مورد خدمات، تورها و هتل ها، جزئیات هزینه ها و تهیه یک پیشنهاد شخصی را به شما اعلام خواهیم کرد!
اطلاعات نویسنده
نویسنده
سید ابوالفضل شفیعی


: به اشتراک گذاری این مطلب