تهران خیابان ولیعصر ابتدای خیابان مطهری بعد از بانک دی پلاک 345
ورود
ثبت نام
After registering on the site, you will be able to track order status, personal cabinet and other new features
مجله گردشگری مانلی پرواز
تماس با ما

رستوران های مشهد

بهترین رستوران های مشهد

حضور متبرک امام رئوف در کلان‌شهر مشهد، دلدادگان مظهر جوانمردی را به این خطه فرا خوانده و حضور مسافران این گسترۀ پاکی را مملو از جمعیت کرده است. به‌همین دلیل شهر مشهد و تور مشهد، بزرگ‌ترین مقصد سفرهای زیارتی داخلی، چه به‌صورت تور زمینی مشهد و چه تور هوایی مشهد شده است. در سفر به مشهد زیارت بقعۀ متبرک امام رضا و اندیشمندان آرام‌گرفته در جوارش از اولویت‌های مسافران است؛ اما جاذبه‌ های گردشگری مشهد با تنوع بالایی گردشگران کنجکاو را به‌سوی خود جلب می‌کنند و پیشینۀ پرفرازونشیب این شهر را به‌رخ می‌کشند. جمعیت حدود ۵ میلیون نفری کلان‌شهر مشهد با میزبانی سالانه بیش از ۲۵ میلیون مسافر، نیاز به امکانات رفاهی و تفریحی بسیار دارد که مسئولان با تدابیر مدیریتی بر پیچیدگی‌های ممکن فائق آمدند و در پی حل معضلاتی از این قبیل هستند. یکی از امکانات رفاهی مورد نیاز مسافران رستوران‌های مجهز و مورد اطمینان است که در این مجال مغتنم به بررسی و معرفی بهترین رستوران‌ های مشهد پرداخته‌ایم. آگاهی از آدرس رستوران‌ های مشهد می‌تواند در دستیابی به آن‌ها یاری‌تان دهد. با آژانس هواپیمایی مانلی پرواز همراه شوید.

رستوران پسران کریم

رستوران های مشهد


خیابان طالقانی مشهد از سال 1359، میزبان رستوران پر رفت‌وآمدی بود که نامی آشنا میان زائران مشهد داشت. رستوران پسران کریم که سال 1376 به محل فعلی خود، واقع در بلوار خیام 23 (فرهاد 22) انتقال یافت، رو به گسترش نهاد و امروز، شعبه‌های دوم و سوم این رستوران در برج تجاری اداری مشهور آلتون و انتهای خیام شمالی در مجتمع تجاری مروارید در نزدیکی مراکز خرید مشهد و مجتمع‌های تفریحی مشهد دایر شده است. نام‌گذاری زنجیره‌های رستوران نیز یاد و خاطرۀ بنیان‌گذارش را گرامی داشته است. مرحوم کریم قاسم‌زاده حاتمی به مدت 56 سال مدیریت رستوران قدیمی را به‌دوش کشید و اکنون فرزندان خلاقش ادارۀ زنجیره‌ها راعهده‌دار شده‌اند. یکی از مواردی که موجبات موفقیت این رستوران را هموار کرده، فضای آماده‌سازی و انبارهای مواد غذایی و طبخ غذا است که حدود 65 درصد از متراژ کل زیربنا را دربرگرفته است. تمام همت مدیریت و رویۀ طبخ غذا بر سلامت و کیفیت متمرکز شده است. اگر از تور مشهد استفاده کردید، حتما سری به این رستوران بزنید.

منو رستوران پسران کریم: چلو ماهیچه سرخ کرده، چلو شیشلیک، چلو کباب برگ ممتاز، چلو گوشت سرخ کرده، چلو کباب بختیاری، چلو کباب لقمه (۳۰۰ گرم)، چلو جوجه کباب (بی استخوان)، چلو کباب سلطانی (۲۵۰ گرم برگ و ۲۰۰ گرم لقمه)

·         شعبه مرکزی پسران کریم: مشهد، بلوار سجاد، خیابان فرهاد، فرهاد۲۲، انتهای کوچه سمت راست

تلفن شعبه سجاد : ۰۵۱۳۷۶۸۵۰۵۳

·         شعبه مجتمع مروارید پسران کریم: مشهد، انتهای خیابان خیام شمالی، مجتمع مروارید

تلفن شعبه خیام شمالی: ۰۵۱۳۷۵۳۰۰۱۴

·         شعبه آلتون پسران کریم: مشهد، خیابان دانشگاه، برج تجاری آلتون

تلفن شعبه آلتون: ۰۵۱۳۸۴۹۱۲۰۸

رستوران سدروس مشهد

رستوران های مشهد


رستوران‌های شش سالۀ سدروس مشهد قدمت چندانی ندارد؛ اما با ارائۀ امکانات رفاهی مناسب و غذاهایی با کیفیت، توانسته هم‌تراز با سابقۀ درخشان رستوران‌های پسران کریم رقابت کند. هر یک از شعبه‌های رستوران سدروس، امکانات ویژه‌ای را ارائه می‌دهند؛ اما بزرگ‌ترین شعبۀ این رستوران، شعبه 4 رستوران سدروس است که رستوران، تالاری با ظرفیت ۶۰۰ نفر، سالن همایش، پارک کودک، چایخانه، عکاسخانه، خبازی و باغ ایرانی در مساحت ۲۰٫۰۰۰ متر مربع را دربردارد.

در این شعبه، علاوه‌بر سالن بزرگ و مجلل رستوران، می‌توانید وعدۀ غذایی خود را در آلاچیق‌های چوبین محوطه در هوای آزاد تناول کنید و گوش به طنین دل‌نواز آ‌بنما بسپارید. اگر نزدیک حرم مطهر باشید، به شعبۀ دوم این رستوران نزدیک‌تر خواهید بود؛ اما در صورت نیاز به پیک بیرون‌بر، با شعبۀ اول این رستوران تماس بگیرید.

·         شعبه 1: بلوار سازمان آب – شهید صادقی ۱۳

ساعت کار: ۱۲ ظهر الی ۱۶:۰۰، ۲۰:۰۰ الی ۲۳:۰۰.

·         شعبه 2: بلوار ۱۷ شهریور شمالی – نبش ۱۷ شهریور شمالی ۱۲

ساعت کار: ۱۲ ظهر الی ۱۶:۰۰، ۱۹:۰۰ الی ۲۳:۰۰.

·         شعبه 3: خیابان رضا شهر - چهارراه دعبل خزایی

ساعت کار: از ۱۲ ظهر الی ۱۶:۰۰، ۲۰:۰۰ الی ۲۳:۰۰.

·         شعبه 4: جاده شاندیز – نبش ویرانی۳

ساعت کار: ۱۲ ظهر الی ۱۶:۰۰، ۲۰:۰۰ الی ۲۴.

رستوران و مجتمع گردشگری بابا قدرت مشهد

رستوران های مشهد


یکی از بهترین گزینه‌ها برای گذراندن اوقات خوش و خلق به‌یادماندنی‌ترین خاطرات در سفر به مشهد، استفاده از خدمات رفاهی مجتمع گردشگری بابا قدرت مشهد است. خلق فضای تاریخی و سنتی رستوران بابا قدرت در بیش از دو قرن پیش، رقم خورده و بنای شگرف آن متعلق به دوران قاجار است که در سال 1380 توسط سازمان میراث فرهنگی به ثبت ملی رسید. مجتمع گردشگری بابا قدرت با کسب چهار گواهینامۀ معتبر بین‌المللی از کشور انگلستان در زمینه خدمات توریسم و رستوران، در بخش‌های مختلفی همچون رستوران سنتی، چایخانه سنتی، لمکده و بازارچه سنتی در خدمت گردشگران تور مشهد است. در بازارچۀ سنتی این مجتمع تفریحی می‌توانید شاهد تولید و نمایش هنرهای ظریف معرق، سنگ‌تراشی، لباس‌های سنتی، پوست و چرم، فرش و گلیم، پیکرتراشی‌، قلم‌زنی، چای و عرقیات گیاهی باشید و در آتلیۀ عکاسی آن با لباس‌های سنتی، خاطراتتان را به ثبت برسانید؛ گرچه، طعم غذاهای سنتی این رستوران بیش از هرچیز در خاطرتان جای خوش خواهد کرد؛ غذاهایی همچون چلو گردن گوسفندی، چلوکباب بلغاری، چلوکباب برگ مجلل باباقدرت، کباب فیله تکه‌ای مجلل، چلوکباب سلطانی باباقدرت، شیشلیک، کارسکی بره، چلو ماهیچه، چلوکباب بختیاری مخصوص باباقدرت، چلوکباب لقمه زعفرانی، رولت جوجه کباب، جوجه کباب قبضه ای، چلوکباب بناب آذربایجان، چلوکباب دنده ای، چلو ماهیچه مجلل، رولت جوجه کباب، جوجه کباب با استخوان مجلل، جوجه کباب قبضه ای، زرشک پلو با مرغ، کارسکی شترمرغ، چلو ران جوجه، خوراک ماهی قزل آلا، قورمه، دیزی، چلو ماهی،کوفته برنجی، خوراک کشک و بادمجان، آش رشته و سوپ جو، میرزا قاسمی با زیتون پرورده مخصوص باباقدرت، سالاد زیتون باباقدرت، ماست ساده، ماست موسیر، ترشی، سیرترشی، لیته و دوغ محلی در این رستوران با بهترین کیفیت تقدیم مهمانان آن خواهد شد. با اطمینان می‌توان گفت كه این رستوران، یكی از جاهای دیدنی مشهد به‌شمار می‌رود.

دیزی سرای سید و پسران جاغرق

رستوران های مشهد


اگر در تور مشهد به روستای ییلاقی جاغرق رفتید و از طبیعت زیبای آن سرشار شدید، حتما سری هم به دیزی سرای سید جاغرق بزنید. این رستوران در ابتدای جاده روستای ییلاقی جاغرق، از سال 1374 در زمینی به مساحت ۱۵۰۰ متر قرار گرفته است. علاوه‌بر سالن‌های پذیرایی سنتی مجلل، لژ خانوادگی مخصوص این رستوران در طبیعت دلنشین، چشم‌نواز و آرام، پذیرای مهمانان تور مشهد خواهد بود. در کنار دیزی‌های مخصوص سرای سید، ترشی و ماست همراهی می کنند که طعم بی‌نظیر آن در هوای پاک و فرح‌بخش، لذتی بسیار دارد. دیزی سرای سید همه روزه از 12 تا 14 و 20 تا 24 در میان درختان رفیع باغی سرسبز، نشسته بر فراز تپه‌های کوهستانی، پذیرای گردشگران تور مشهد خواهد بود.

آدرس: مشهد ابتدای جاده جاغرق

شماره مخصوص رزرو: ۳۴۲۵۳۳۵۱-۰۵۱

مانلی پرواز، نقشی از اعتماد، سفری بی‌تردید را برایتان آرزومند است. سفرتان سبز!

نویسنده: صحرا فرنيا: به اشتراک گذاری این مطلب