تهران خیابان ولیعصر ابتدای خیابان مطهری بعد از بانک دی پلاک 345
ورود
ثبت نام
After registering on the site, you will be able to track order status, personal cabinet and other new features
مجله گردشگری مانلی پرواز
تماس با ما

جاذبه های طبیعی تفریحی دبی

بزرگ‌‌ترین و پرجمعیت‌­ترین شیخ‌­نشین امارات در کرانه­‌های جنوبی خلیج فارس گسترده شده و پیشرفت‌‌های شگرف آن مورد حیرت بسیاری از گردشگران تور دبی شده است. این شهر بادیه‌‌­نشین دیروز، با تدابیری مدبرانه به مدرن­‌ترین شهر منطقه بدل و با ایجاد امکانات رفاهی برای گردشگران، میزبان آماج مسافران شده است. گرچه تاریخ غرورآفرین و ژرفی برای عرضه ندارد؛ اما امروزِ دبی باید الگوی بسیاری از کشورهای منطقه قرار بگیرد. جاذبه­ های گردشگری دبی که رتبه­‌های بسیاری را به نام خود به ثبت رسانده، یکی از دلایل موفقیت این شهر در عرصۀ گردشگری و به تبع آن رونق اقتصاد این کشور بوده است. همگام با نفوذ پرقدرت تکنولوژی در پوستۀ صنعت و تجارت این کشور، گردشگری نیز به دستاوردهای موفقیت‌­آمیزی منتج شده و در کنار منابع نفتی به رشد اقتصادی روزافزون آن کمک­‌های قابل توجهی کرده است. دبی که تا کمتر از یک قرن پیش بیابانی سوزان بوده، بناهای تاریخی و دستاوردهای فرهنگی آن چنانی در بساط ندارد؛ اما با مجسم کردن تاریخ ملل در دل جاذبه­‌های خود، چشمان بسیاری را به خود خیره نگه داشته است. امارات متحده عربی برای افزایش درآمد ناخالص خود، بر روی جذب گردشگر تمرکز و نشدنی‌­های بسیاری را مجسم کرده است. در این پاره از مجلۀ گردشگری، آژانس مسافرتی مانلی پرواز به معرفی جاذبه های گردشگری دبی پرداخته و در ادامه هریک را به تفکیک مورد بررسی قرار می‌­دهد. با مانلی همراه باشید.


در سی تا چهل سال گذشته، تورهای دبی یکی از پرطرفدارترین­ مقاصد گردشگری ایرانیان برشمرده می­‌شود؛ چراکه تا چندی پیش، از شهر مدرن با سازه‌­های مهیب و امکانات رفاهی آن‌‌چنانی خبری نبود. با ساخت هتل ­های لوکس دبی، مجتمع‌­های بزرگ تفریحی و مراکز خرید دبی، نگاه­‌های بسیاری را درربوده است. یکی از اعجاب­‌انگیزترینِ این سازه­‌ها، جزیرۀ نخل جمیرا نام دارد که در سواحل خلیج‌ فارس نقش بسته است. جزیره جمیرا، جزیره نخل جمیرا، جزیره نخل جبل علی، مجمع الجزایر جهان و جزیره السعدیات، نام جزیره‌­های مصنوعی دبی است که فقط برای جذب گردشگران در تور دبی ساخته شده است. با احداث این جزیره­‌های مصنوعی 520 کیلومتر به خط ساحلی دبی اضافه شده و نخلی را در سطح خلیج فارس نقش زده است. شمایل این جزیره درختی را تداعی می‌­کند که 46 شاخه دارد و بر روی آن بیش از ۱۰۰ هتل لوکس، ۱۰۰۰۰ ویلای لوکس ساحلی، ۵۰۰۰ آپارتمان و همچنین ده‌ها پارک آبی، مارینا، رستوران، مرکز خرید، امکانات تفریحی و ورزشی، اسپا، سینما و مراکز ویژۀ غواصی روییده است. مسئولان دبی فکر همه­‌جا را کرده­ اند و با احداث یک مونوریل در دل این جزایر، روزانه 3هزار نفر را به مقصدشان می‌­رسانند.


در انتهای خیابان جمیرا و بر روی یکی از این جزایر مصنوعی، سازه­‌ای رفیع با قامت 321متر احداث شده است. برج العرب هتلی لوکس و مجلل است که کوچک‌‌ترین اتاق آن ۱۶۹ مترمربع و بزرگ‌‌ترین واحد اقامتی آن ۷۸۰ متر مربع مساحت دارد. نمای این سازۀ وسیع مدتی به نماد دبی تبدیل شده و از اهمیت خاصی برخوردار بوده است. در این سازه، رستوران، کافی­شاپ، مراکز خرید و امکانات رفاهی بسیاری نهفته است؛ اما نکته جالب توجه این است که هفت طبقه از این هتل بزرگ در اعماق دریا به صورت آکواریوم جای خوش کرده‌‌اند. برخی این هتل را «تنها هتل ۷ ستاره جهان» می­‌دانند و بر سر تعداد ستاره­‌های آن جدال­‌های بسیاری اتفاق افتاده است؛ اما آنچه اهمیت دارد، نکتۀ ظریف و باریکی است و آن اینکه چطور از بیابانی برهوت چنین تمدنی پا گرفت؟ و به‌طور حتم، صریح‌ترین پاسخی که می‌توان بیان داشت این است که تدبیر، خردگرایی، مسئولیت‌پذیری و احترام به حقوق ملت، انفجاری در این شکوفایی بوده است!

مانلی پرواز، نقشی از اعتماد، سفری بی‌تردید را برایتان آرزومند است. سفرتان سبز!

نویسنده: صحرا فرنیا: به اشتراک گذاری این مطلب