تهران خیابان ولیعصر ابتدای خیابان مطهری بعد از بانک دی پلاک 345
ورود
ثبت نام
After registering on the site, you will be able to track order status, personal cabinet and other new features
مجله گردشگری مانلی پرواز
تماس با ما

آشپزی و غذاهای ارمنی

یکی از موارد بسیار مهم در سفر به کشورهای خارجی، کسب اطلاعات جامع دربارۀ ذائقۀ افراد بومی و مواد اولیۀ مرسوم در غذاهای کشور مبدا است. در سفر به ارمنستان جای هیچ نگرانی نیست؛ چراکه غذاهای ارمنی، همسو با ذائقۀ ایرانیان است و با انتخاب غذاهای سنتی ارمنی، یکی از سالم‌­ترین غذاهای سفرتان را امتحان خواهید کرد. در این مقاله قصد معرفی و بررسی غذاهای ارمنی را داریم. با مانلی همراه باشید.

 

یکی از موارد بسیار مهم در سفر به کشورهای خارجی، کسب اطلاعات جامع دربارۀ ذائقۀ افراد بومی و مواد اولیۀ مرسوم در غذاهای کشور مبدا است. در سفر به ارمنستان جای هیچ نگرانی نیست؛ چراکه غذاهای ارمنی، همسو با ذائقۀ ایرانیان است و با انتخاب غذاهای سنتی ارمنی، یکی از سالم‌­ترین غذاهای سفرتان را امتحان خواهید کرد. در این مقاله قصد معرفی و بررسی غذاهای ارمنی را داریم. با مانلی همراه باشید.

 

توضیحات

در فرصت­‌های به‌­دست‌‌آمده در طول روزهای تور ارمنستان، یکی از مهم‌‌ترین اطلاعاتی که باید کسب کرده باشید، اطلاعاتِ پیرامون آشپزی ارمنی است. غذای ارمنی، به واسطۀ مزه و طعم منحصربه‌‌فرد و فراموش‌‌ناشدنی خود، همیشه به‌‌عنوان یکی از بهترین و دلپذیرترین غذاهای دنیا تحسین شده‌ است. غذاهای ارمنی، مخصوصا غذاهای خانگی ارمنی، احساس و برداشتی کلی از این کشور را به شما منتقل می‌‌کنند. ارمنی‌‌ها در پخت غذاهای خانگی مهارتی مثال‌‌زدنی دارند و درست مثل سایر نقاط دنیا، بهترین غذاهای ارمنی را می‌‌توان در آشپزخانۀ مردمان معمولی پیدا کرد. اگر شما هم قصد سفر به ارمنستان را دارید، پیشنهاد می‌‌کنیم همراه با آژانس مسافرتی مانلی پرواز این مقاله را تا انتها بخوانید.

غذای ملیِ هر کشوری انعکاسی از ویژگی‌‌های مشخصی از خصوصیت‌‌های معین تاریخی و جغرافیایی آن ملت است. منظور ما از آشپزی ارمنی، تمامِ غذاهای سنتی و همچنین تکنیک‌‌های پخت و پزِ مردمانِ ارمنی (در سرتاسر دنیا) است. اگر درحال سپری‌کردن روزهایی خوش در تور ارمنستان باشید، احتمالا فرصت نمی‌‌شود در خانه غذا بپزید و نوش‌جان کنید؛ شاید ترجیح می‌‌دهید درعوض، سری به جاذبه های ارمنستان بزنید؛ اما هر زمان که به یک میهمانی شام در جایی از این کشور دعوت شدید، به هیچ‌وجه این شانس را از دست ندهید و با تمام وجود غذاهای خوشمزۀ ارمنی را امتحان کنید.

به احتمال زیاد، میزی باشکوه و خواستنی برایتان می‌‌چینند که هم‌زمان چندین غذای اصلی را در برروی خود جای داده است. از شما انتظار می‌‌رود تمامِ این غذاهایی را که این ارمنی‌‌های میهمان‌نواز جلویتان گذاشته‌اند، امتحان کنید؛ در غیراین‌‌صورت به آنها توهین کرده‌‌اید! این مسئله برای ارمنی­‌ها به آن معناست که شما به مهارت‌‌های آشپزیِ آشپز غذاهای رنگینِ مقابلتان شک دارید! در ادامه قصد داریم ویژگی‌‌های اصلی آشپزی ارمنی را به شما معرفی کنیم.

آشپزی ملیِ ارمنی در طول یک‌هزارسال با دستورپخت‌‌های چندقومیتی توسعه یافته است و شکوهِ چهارچوبِ آشپزی ارمنی به فراتر از مرزهای کشوری پا می‌‌گذارد. اگر می‌‌خواهید از تنوع کامل غذاهای ارمنی لذت ببرید، باید دانش خود را در این‌‌باره تکمیل کنید. شایان ذکر است که غذاهای ارمنی، فصلی هستند؛ چون ارمنی‌‌ها از تازه‌‌ترین میوه‌‌ها، سبزیجات، گوشت‌‌ها، گیاهان و ادویه‌‌های فصل در غذاهای خود استفاده می‌‌کنند. در ادامه با برخی از این مواد اولیۀ تازه که بیشترین کاربرد را در آشپزی ارمنی دارند، آشنا می‌‌شویم.

آشپزی و غذاهای ارمنی


·        میوه‌‌ها: زردآلو، هلو، گیلاس، سیب، انگور، انجیر، انار، گلابی، بِه، آلو، پرتقال، لیمو و ...

·        سبزیجات: گوجه، هندوانه، فلفل، خیار، کلم، پیاز، سیب‌‌زمینی، هویج، نخود، بادمان، لوبیا، گردو، بادام، فندق و ...

·        گیاهان و ادویه‌‌ها: دارچین، هِل، رزماری، میخک، زیره، سیر، آویشن، جوز هندی، جعفری، مریم‌‌گلی، گیاهان وحشی برای سالاد، سبوس گندم، اسفناج و ...

البته کسب دانش لازم در تمامی زمینه‌‌های تاریخی در آشپزی ملی ارمنی هم می‌‌تواند به درک شما از آشپزی ارمنی به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری ارمنستان کمک ویژه‌­ای کند. آشپزی سنتی ارمنستان عمری به قدمت تاریخِ این کشور دارد. توسعۀ دامداری و کشاورزی در زمین‌‌های خاصلخیز و مرتفعِ ارمنستانِ باستان، به تولد غذاهای ارمنی سنتیِ متعددی منتهی شد. به همین‌‌خاطر هم امروزه شاهد محصولات لبنی، گوشت و پنیرهای مختلف بر روی میزهای غذای ارمنی هستیم.

ارمنی‌‌ها به‌صورت سنتی غذاهای ملی خود را بر روی آتش می‌‌پخته‌‌اند. اجاق‌‌های زیرزمینی که آن­ها را تونیر (یا همان تنور) می‌‌نامند، برای پختنِ نان، ماهی، ماکیان، سبزیجات و سوپ‌‌ها مورد استفاده قرار می‌‌گرفته‌ است. بعدا، سایر مناطق قفقاز هم این تنورها را به عاریه گرفته‌‌اند و این شیوۀ پخت به بخشی از آشپزی ملی آنها نیز بدل شده است.

آشپزی و غذاهای ارمنی


آشپزی ارمنی نقاط اشتراک زیادی با کشورهای همسایه‌‌اش دارد، اما تفاوت‌‌هایش هم کم نیستند؛ برای مثال، ارمنی‌‌ها برای مزۀ طبیعی غذا ارزش بالایی قائل هستند؛ اما گرجی‌‌ها مواد اولیۀ زیادی را در غذاهای خود به‌کار می‌‌برند تا مخلوطی پیچیده از مزه‌‌ها را به دست بیاورند. در ادامه چند مورد از ویژگی‌‌های خاص غذاهای ارمنی را بررسی می‌‌کنیم.

· مواد اولیه

مواد اولیه، یکی از مشخصه‌‌های اصلی آشپزی ارمنی هستند. رایج‌‌ترینِ این مواد، نان لواش، گوشت بره، بادمجان، ماست و ... است. ارمنی‌‌ها، بر خلاف سایر کشورهای منطقۀ قفقاز، ترجیح می‌‌دهند به جای برنج و ذرت، از بلغور گندم استفاده کنند. در بیشتر خانه‌‌های ارمنی و همچنین رستوران‌‌ها و کافه‌‌ها، می‌‌توان پنیر chechil، پنیر رشته‌ای، پنیر کلبه‌ای، ماست چکیده و کشک را نیز امتحان کرد که مزه‌های بی‌نظیری دارند.

· میوه‌‌ها، دانه‌‌ها و سبزیجاتِ شور

در ارمنستان، شاهد استفادۀ گسترده‌‌ای از میوه‌‌ها و دانه‌‌ها در آماده‌‌سازی غذاها، چه به صورت تازه و چه به صورت خشک‌‌شده (مثل زردآلو، به، سیب تازه و دانه‌‌های انار) خواهید بود. گردو، بادام، پسته و میوۀ کاج هم موارد استفادۀ زیادی در این آشپزی دارند.

استفاده از میوه‌‌ها و صیفی‌‌جات شکم‌‌پر، گیاهان تازه، شوری‌‌ها و .. در غذاها، در آشپزی ارمنی به وفور دیده می‌‌شود؛ مثلا ارمنی‌‌ها حین ‌­پختن ­‌تولما (یا همان دلمه)، علاوه بر برگ مو، از برگ کلم، برگ چغندر، بادمجان، کدو، گوجه، فلفل دلمه‌‌ای، پیاز، سیب‌‌زمینی، انواع گوشت‌‌ها، ماهی، سیب، به و حتی طالبی هم استفاده می‌کنند.

· ادویه‌‌ها و سبزیجات

یک ویژگیِ دیگرِ آشپزی ملی ارمنی استفادۀ فراوان از انواع ادویه‌‌ها و گیاهان خشک در فرایند آماده‌‌سازی غذا است. آشپزهای ارمنی به صورت سنتی از حدود 300 نوع علف و گلِ وحشی برای پُرکردن، ادویه‌‌زدن یا کاربرد در غذاهای اصلی، استفاده می‌‌کنند. انواع ادویه‌‌های خوش طعم و عطر هم هستند که در میان آشپزهای ارمنی محبوبیت دارند. فلفل سیاه، نعنا، فلفل، ریحان، گشنیز، شنبلیله، ترخون، آویشن، پیاز و سیر، دارچین، هِل، زعفران، وانیل و میخک از جمله رایج‌‌ترینشان است. البته فراموش نکنید که علیرغم استفادۀ زیاد از ادویه، غذاهای ارمنی عمدتا بر تازگی و کیفیت مواد اولیه تاکید دارند و نه طعم ادویه‌‌ها.

· تکنیک‌‌های آشپزیِ پیچیده

آشپزی و غذاهای ارمنی


تکنیک‌‌های آشپزی ارمنی‌‌ها پیچیدگی‌‌های فراوانی دارد. سخت‌‌ترین غذاهای ارمنی عمدتا از گوشت، ماهی و سبزیجات درست می‌‌شوند؛ مخصوصا آنهایی که نیاز به پُر‌کردن، زدن و پوره‌کردن دارند. ارمنی‌‌ها عاشق غذاهایی هستند که از گوشت‌ خرد‌شده درست می‌‌شود. غذاهای پرکردنی هم از جمله وعده‌‌های مورد علاقۀ مردمان این خطه هستند. یک فعالیت واقعا وقت‌گیر، فرآوری گرماییِ غذاهاست. یک مواد اولیۀ ثابت را می‌‌توان با کباب کردن، جوشاندن، پختن در تنور یا سرخ کردن آمادۀ سرو کرد.

· وجود نداشتن چربی در غذاهای ارمنی

چیزی که در آشپزی ارمنی منحصربه‌‌فرد است، استفاده نکردن از چربی و روغن‌‌های مضر در عمدۀ این غذاهاست. بیشتر غذاهای ارمنی را با کرۀ آب‌‌شده درست می‌‌کنند که در سوپ‌‌ها، گوشت‌‌های کبابی، مرغ، ماهی و سبزیحات هم استفاده می‌‌شود. روغن‌‌های گیاهی کمتر در آشپزی ارمنی کاربرد دارند.

حالا که با ویژگی‌‌های آشپزی ارمنی آشنا شدید، خالی از لطف نیست که غذاهای ارمنی رایج و پرکاربرد را هم بدانید که عبارت‌اند از هاریسا، تولما، خاش، قاپاما و گاتا. توضیحات بیشتر در مورد این غذهای محبوب ارمنی را می‌‌توانید در مقالۀ رایج ترین غذاهای ارمنی در مجلۀ گردشگری مانلی پرواز پایتخت مطالعه کنید.

 

مانلی پرواز، نقشی از اعتماد، سفری بی‌تردید را برایتان آرزومند است. سفرتان سبز!

نیاز به مشاوره دارید؟
ما در مورد خدمات، تورها و هتل ها، جزئیات هزینه ها و تهیه یک پیشنهاد شخصی را به شما اعلام خواهیم کرد!
اطلاعات نویسنده
نویسنده
صحرا فرنیا
تورهای پیشنهادی


: به اشتراک گذاری این مطلب