تهران خیابان ولیعصر ابتدای خیابان مطهری بعد از بانک دی پلاک 345
ورود
ثبت نام
After registering on the site, you will be able to track order status, personal cabinet and other new features
مجله گردشگری مانلی پرواز
تماس با ما

رستوران های ارمنستان

بهترین رستوران‌ های ارمنستان 

اغلب کشور‌های حاشیۀ دریای خزر، به‌علت قرارگرفتن در مسیر جادۀ ابریشم، آمیزش فرهنگی بسیاری با سایر کشور‌ها داشته‌اند. فرهنگ ارمنستان نیز زادۀ این آمیزش است که طبعا بر نوع و روش طبخ مردمان این کشور نیز تاثیر گذاشته است. مطمئنا در سفر به ارمنستان ، قصد چشیدن طعم غذاهای این کشور را خواهيد داشت؛ اما حتی اگر با تور ارمنستان (تور لحظه آخری ارمنستان، تور ارازان ارمنستان) به اين كشور قدم بگذاريد، بازهم برای یافتن بهترین رستوران ‌های ارمنستان ، نیاز به کمک خواهید داشت. آژانس هواپیمایی مانلی پرواز در اين مقاله، اطلاعاتی دربارۀ بهترین رستوران های ارمنستان، كه می‌توان اذعان داشت جزء جاذبه‌ های ارمنستان نيز به‌شمار می‌آيد، در اختيار هميشه همراهان مانلی پرواز قرار می‌دهد.

برای اطلاع از قيمت تور ارمنستان و قيمت بليط هواپيما ارمنستان در بهترين حالت، با مانلی پرواز همراه شويد.

مر تاقی (Mer Taghe)

رستوران های ارمنستان


مر تاقی یکی از بهترین رستوران های ارمنستان برای تست یکی از محبوب‌ترین غذاهای محلی اين كشور است. لاهماجون (Lahnajun) غذایی شبیه پیتزاست که از یک خمیر ترد با لایه‌ای از گوشت چرخ‌کرده به همراه گوجه، جعفری و پیاز، درست شده است. این فست‌فودی، یکی از محل‌های مورد علاقه بومیان است که غذاهای بسیار لذیذی را با قیمت‌های معقول عرضه می‌کند؛ هم‌چنین، می‌توانید یکی دیگر از غذاهای محبوب این کشور، مانتی (Manti) را نيز در این رستوران سفارش دهید. 

دلماما (Dolmama)

دلماما ، يكی از بهترین رستوران های ارمنستان برای چشیدن طعم دلمه است که یکی دیگر از غذاهای محبوب ارمنستان به‌شمار می‌آيد. این رستوران که در سال 1998 تاسیس شد، متخصص طبخ غذاهای مناطق شرقی این کشور است. تمرکز اصلی دلماما بر طبخ دلمه است که مطمئنا همه‌تان با نحوۀ پخت آن آشنایی دارید. یکی دیگر از غذاهای لذیذی که می‌توانید در این محل امتحان کنید، "خاشلاما" (Khashlama) است. اين غذا، آبگوشتی‌ست که در طبخ آن به جای آب، از شراب و خامه‌ای مخصوص استفاده شده‌ است. اگر طرفدار غذاهای گیاهی هستید نيز می‌توانید "ایستر پیلاف" را که ترکیبی از برنج، کشمش، میوه‌های خشک‌شده و آجیل است، سفارش دهید. 

کلاب جاز مالخاس (Malkhas Jazz Club)

رستوران های ارمنستان


اگر از طرفداران موسیقی جاز هستید، "مالخاس" بهترین رستوران ارمنستان است كه می‌توانید در آن غذا بخورید. این رستوران، یکی از محل‌های محبوب بومیان این کشور است که معمولا باید برای رفتن به آن از قبل میز رزرو کنید. علاوه بر موسیقی دلنوازی که همیشه در این رستوران در حال پخش است، غذا و سرویس آن نیز استثنایی‌ست. در منوی این رستوران، علاوه‌بر کوکتل‌های (نوشیدنی ترکیبی) جذاب و خوش‌طعم، استیک و پاستاهای متنوع را نیز خواهید یافت؛ هم‌چنین، یکی از جالب‌ترین ویژگی‌های مالخاس، منوی سیگار برگ‌ آن است که همیشه ترکیب خوبی با موسیقی جاز بوده‌ است. اسم این رستوران از صاحب آن که بهترین پیانیست جاز این کشور نیز هست، گرفته شده و اگر پس از نیمه‌شب به این رستوران بروید، می‌توانید از اجرای خود او لذت ببرید.

تاپاستان (Tapastan)

همان‌طور که از اسم آن پیداست، تاپاستان رستورانی‌ست که در آن، روش طبخ ارمنی با تاپای (Tapas) اسپانیایی ملاقات می‌کند. در این رستوران می‌توانید انواع تاپاهای اسپانیایی را که با تلفیق غذاهای ارمنی را كه چهرۀ تازه‌ای بر خود گرفته‌اند ، نوش‌جان كنيد؛ اما منوی این رستوران، تنها به این غذای اسپانیایی ختم نمی‌شود و در منوی محلی آن، غذاهایی مثل آریشاتا (Arishata، نودل محلی ارمنی)، دلمه، و دیگر غذاهای گوشتی نيز به چشم می‌خورد .

رستوران انوش (Anoush Restaurant)

رستوران های ارمنستان


رستوران انوش، یکی دیگر از رستوران‌ های ایروان است که به تهیه و سرو غذاهای اصیل ارمنی مشغول است. محیط آرام و اصیل این رستوران که به دکوری بومی جلوه‌گری می‌كند، یکی از دلایل اصلی محبوبیت این رستوران بین بومیان است. تمام غذاهای سروشده در این رستوران، با توجه به دستورالعمل‌های سنتی، طبخ شده است و ازاين‌رو، یکی از اصیل‌ترین مزه‌های ارمنی در انوش به شما وعده داده می‌شود.

کافه کتاب آرتبریج (Artbridge Bookstore Cafe)

رستوران های ارمنستان


آرتبریج کافه، رستورانی‌ست که بیش از همه باب میل طرفداران هنر است. در این رستوران، می‌توانید هم‌زمان با خوردن غذاهای لذیذ محلی و اروپایی، از مجموعه کتاب موجود در آن استفاده کنید یا به تماشای آثار هنری به نمایش گذاشته‌شده در آن بپردازید. یکی از جذابیت‌های این رستوران، مراسم "ملاقات با هنرمند" است که در آن، هنرمندهای بنام بومی، آثار خود را به نمایش گذاشته و به مشتریان معرفی می‌شوند.

کلاب (The Club)

"کلاب" ، رستورانی‌ست که در محیطی لوکس و شیک، غذاهای محلی و بین‌المللی را با لمسی از روش طبخ فرانسوی به مشتریان ارائه می‌دهد. یکی از بهترین غذاهایی که در این رستوران می‌توانید امتحان کنید، استیک پخته‌شده روی سنگ داغ است که قطعا تجربه‌ای به‌یادماندنی را برایتان رقم خواهد زد. برای صرف دسر هم می‌توانید به چایخانۀ این رستوران بروید و طعم الهی crème brûlée (کاستارد یا فرنی با لایه‌ای از شکر خامه‌ای) آن را بچشید. کلاب، رستورانی لوکس با قیمت‌‌هایی نه‌چندان بالاست که این دلیلی بر محبوبیت روزافزون آن است. علاوه‌بر سالن غذاخوری و چایخانه، در این رستوران بازاری هم وجود دارد که محصولات هنری و رسانه‌ای مختلفی در آن عرضه می‌شود.

 

مانلی پرواز، نقشی از اعتماد، سفری بی تردید را برایتان آرزومند‌ است. سفرتان سبز!

نویسنده: ابوالفضل شفیعی مقدم: به اشتراک گذاری این مطلب