تهران خیابان ولیعصر ابتدای خیابان مطهری بعد از بانک دی پلاک 345
ورود
ثبت نام
After registering on the site, you will be able to track order status, personal cabinet and other new features
مجله گردشگری مانلی پرواز
تماس با ما

جاذبه های طبیعی تفریحی ایروان

طبیعت از دیرباز یکی از جذاب‌ترین جلوه‌های جهان بوده‌ و مطمئنا در هر سفری،‌ بازدید از جاذبه‌های طبیعی شهر مقصد، یکی از برنامه‌های اصلی مسافران است. برای لذت‌بردن از جاذبه‌ های ایروان کافی‌ست كه تور ارمنستان را برای تعطیلات بعدی‌تان در نظر بگیرید و پس از انتخاب بین تور ارزان ارمنستان و تور لحظه آخری ارمنستان،‌ سفری لذت‌بخش را به یکی از چشم‌نوازترین مناظر همسایه تجربه کنید. آژانس هواپیمایی مانلی پرواز علاوه‌بر ارائۀ خدمات پیش از سفر، با ارائۀ اطلاعاتی دربارۀ جاذبه‌های گردشگری مقاصد توریستی، در طول سفر نیز همراهتان خواهد بود. در این مقاله جاذبه‌ های گردشگری ایروان را به شما معرفی خواهیم کرد؛ پس با مانلي همراه باشید.

دریاچۀ سِوان (Sevan Lake)

جاذبه‌ های گردشگری ایروان | جاذبه های ایروان


برای کشوری که تماما توسط خشکی احاطه شده، دریاچه‌ای مثل دریاچۀ سوان، شبیه‌ترین گزینه به دریاست. این دریاچه که در ارتفاعی قریب به دو کیلومتر از سطح دریا واقع شده، در میان بزرگ‌ترین دریاچه‌های مرتفع جهان جای دارد و هم‌چنین بهترین جا برای شنا در روزهای گرم تابستان است. علاوه‌بر شنا، در بازدیدتان از این دریاچه، می‌توانید قزل‌آلای گریل‌شدۀ محلی را بچشید و درست مثل یک محلی از طبیعت ارمنستان لذت ببرید. 

خُر ویراپ (Khor Virap)

جاذبه‌ های گردشگری ایروان | جاذبه های ایروان


بر فراز تپه‌ای سبز در درۀ زیبای آرارات، صومعۀ خُر ویراپ را خواهید دید که با معماری تاریخی خود، بر زیبایی سحرانگیز این منظره می‌افزاید. این بنا، محل اسارت "گرِگوری مقدسِ روشنگر" بود که پس از 13 سال حبس و بعد از درمان شاه ترات سوم (Tradt III) از آن آزاد شد. درمان پادشاه در سال 301 ، دلیل اصلی گرایش حکومت او به دین مسیحیت شد.

کوهستان آراگات

جاذبه‌ های گردشگری ایروان | جاذبه های ایروان


آراگات، کوهستانی‌ با مناظر بسیار زیباست که در استان شیراک واقع شده و فاصلۀ چندانی با ایروان ندارد. در راهتان به سمت این کوهستان، به عشایری برمی‌خورید که شغل آنها دامداری و تولید لبنیات در دامنه‌های زیباي این کوه است. دریاچه‌ای که در مجاورت این کوهستان قرار دارد، زیبایی خیره‌کنندۀ این مناظر را دو چندان می‌کند. حتی در ماه‌های گرم سال هم می‌توانید در این کوهستان برف‌بازی کنید.

جنگل حفاظت شدۀ خسرو (Khosrov Reserve)

جاذبه‌ های گردشگری ایروان | جاذبه های ایروان


جنگل خسرو به‌عنوان یکی از اولین مناطق طبیعی حفاظت‌شده در سراسر جهان شناخته می‌شود. این جنگل که طیف وسیعی از گونه‌های جانوری و گیاهی را در خود جای داده‌، بیش از 30 هزار هکتار مساحت داشته که این وسعت، آن را به اقلیمی بسیار زیبا برای تفریح و سیاحت بدل می‌سازد. در قرن 4 میلادی، علت یادکردن از این محل به‌عنوان یکی از کهن‌ترین مناطق طبیعی حفاظت‌شده آن است که پادشاه خسروی سوم محل کنونی این جنگل را برای ایجاد طبیعتی شبیه به یکی از شهرهای همسایه و همچنین محل شکار خاندان سلطنتی برگزید.

 

مانلی پرواز، نقشی از اعتماد، سفری بی تردید را برایتان آرزومند‌ است. سفرتان سبز!


نویسنده: ابوالفضل شفیعی مقدم : به اشتراک گذاری این مطلب