تهران خیابان ولیعصر ابتدای خیابان مطهری بعد از بانک دی پلاک 345
ورود
ثبت نام
After registering on the site, you will be able to track order status, personal cabinet and other new features
مجله گردشگری مانلی پرواز
تماس با ما

جاذبه های طبیعی و تفریحی ارمنستان

ارمنستان علاوه بر تعداد زیاد جاذبه‌های تاریخی، مناظر طبیعی بسیار زیبایی را نیز در خود جای داده‌‌است که تور ارمنستان، بازدید از همۀ جاذبه های طبیعی و تفریحی ارمنستان را برایتان ممکن خواهد ساخت. این کشور مثل سایر کشور‌های همسایۀ خود، به علت قرارگیری در یک منطقۀ جغرافیایی مناسب، پر از کوهستان‌های خشن، رودهای پر از زندگی و جنگل‌های سبز زیباست. تنها با سفر به ارمنستان می توانید زیبایی طبیعی و غنای فرهنگی آن را درک کنید. 

آژانس مسافرتی مانلی پرواز، متخصص ارائه و تنظیم تورهای مسافرتی است و با انتخاب ما برای تور لحظه آخری ارمنستان یا تور ارزان قیمت ارمنستان، می‌توانید از ابتدا تا انتهای سفرتان، از امکاناتی که برای رفاه و تضمین لذت سفر شما عزیزان فراهم شده است، لذت ببرید. در این مقاله نیز قصد داریم به منظور آگاه ساختن شما از مکان‌ های دیدنی ارمنستان و در نتیجه، بهینه‌سازی زمانتان، بهترین جاذبه ‌های ارمنستان را به شما معرفی کنیم.

 

صومعۀ تاتِو ایروان (Tatev)


جاذبه های طبیعی و تفریحی ارمنستان


صومعۀ تاتِو در ارتفاع 850 متری از سطح دریا واقع شده و بنایی متعلق به قرن 9ام میلادی‌ست که از جاذبه های گردشگری ارمنستان به‌شمار می‌آید. علاوه بر ارزش معنوی و تاریخی این بنا، مناظر طبیعی نفسگیر اطراف آن نیز یکی از عوامل جذابیت آن‌ است. برای دسترسی به این محل، می‌توانید سوار بر تله‌کابینی شوید که از شهر هالیزدور (Halizdor) به این صومعه می‌رسد و از مناظر بسیار زیبایی که از ارتفاع، در معرض دیدتان قرار می‌گیرد، لذت ببرید. صومعۀ تاتِو در قرون وسطی، مرکز اصلی دینی و معنوی ارمنستان به شمار می‌آمد.

 

دریاچۀ سِوان (Sevan Lake) – ایروان


جاذبه های طبیعی و تفریحی ارمنستان


دریاچۀ سوان، جواهری‌ست در میان مناظر طبیعی ارمنستان و برای این کشور که محصور خشکی‌هاست، نزدیک‌ترین معادل به دریا به شمار می‌آید. سوان که در ارتفاع 1905 متری از سطح دریا واقع شده، یکی از بزرگ‌ترین دریاچه‌های مرتفع جهان و بهترین محل برای شنا در روزهای گرم تابستانی‌ست؛ همچنین در نزدیکی این دریاچه، صومعۀ سواناوانک (Sevanavank) قرار دارد که بنایی ساخته شده از سنگ سیاه است. در بازدیدتان از این دریاچه و کلیسای زیبا، حتما قزل‌آلای گریل‌شدۀ محلی را امتحان کنید.

 

خُر ویراپ (Khor Virap) – لوسارات (Lusarat)


جاذبه های طبیعی و تفریحی ارمنستان


صومعۀ خُر ویراپ بر فراز تپه‌ای در درۀ آرارات واقع شده است. این بنا محل اسارت "گرِگوری مقدسِ روشنگر" بود که بعد از درمان شاه ترات سوم (Tradt III) پس از 13 سال حبس، آزاد شد. درمان پادشاه باعث گرایش او و در نتیجه، کل ارمنستان به دین مسیحیت در سال 301 شد. امروزه بازدیدکنندگان می‌توانند از دالان‌های زیرزمینی این صومعه که محل حبس گرگوری مقدس بوده‌، بازدید کنند؛ همچنین موقعیت این صومعه، نمایی بسیار زیبا از قلۀ آرارات را به چشمانتان پیشکش خواهد کرد.

 

کوهستان آراگات – شیراک (Shirak)


جاذبه های طبیعی و تفریحی ارمنستان


آراگات، کوهستانی‌ست با مناظر بسیار زیبا در استان شیراک ارمنستان. هنگامی که به این کوه نزدیک می‌شوید، با قلعه و صومعه‌ای روبه‌رو می‌شوید که بازدید از آنها خالی از لطف نیست؛ همچنین در این مسیر، به عشایری برمی‌خورید که مشغول دامداری و تولید لبنیات در این دامنه‌های سبز و خنک هستند. دریاچه‌ای نیز در نزدیکی این کوهستان قرار دارد که بر زیبایی خیره کنندۀ این مناظر می‌افزاید. یکی از جذابیت‌های این کوهستان این است که حتی در روزهای گرم تابستان هم می‌توانید در آن برف‌بازی کنید.

 

جنگل حفاظت شدۀ خسرو (Khosrov Reserve) – آرارات


جاذبه های طبیعی و تفریحی ارمنستان


این جنگل یکی از اولین مناطق طبیعی حفاظت شده در سراسر جهان است که طیف وسیعی از گونه‌های گیاهی و جانوری را در خود جای داده‌ است. جنگل خسرو بیش از 30 هزار هکتار مساحت داشته و در ارتفاع بین 1600 و 2300 متری از سطح دریا واقع شده ‌است. در قرن 4 میلادی، پادشاه خسروی سوم، محل کنونی این جنگل را برای ایجاد طبیعتی شبیه به یکی از شهرهای همسایه و همچنین محل شکار خاندان سلطنتی برگزید و از آن تاریخ به بعد نیز، این محل به عنوان طبیعتی حفاظت شده در نظر گرفته می‌شود.

 

دریاچۀ آرپی (Lake Arpi) – گارناریش (Garnarish)


جاذبه های طبیعی و تفریحی ارمنستان


دریاچۀ آرپی یکی از بهترین مکان‌ها برای فرار از هرج‌و‌مرج شهری‌ست و در طول تابستان که جمعیت‌ توریست‌ های تور ارمنستان افزایش می‌یابد، گزینۀ بهتری از دریاچۀ ساوان است. این دریاچه یکی از بزرگ‌ترین منابع آب این کشور به حساب می‌آید و هنوز هم به طور مصنوعی در حال پیشرفت است. در سال 2009 ، پارکی در مجاورت آرپی تاسیس شد که علاوه‌بر ایجاد محیطی برای تفریح و استراحت، به منظور محافظت از بیش از 100 گونه پرنده که از این دریاچه تغذیه می‌کنند، نیز کاربرد دارد.

 

مانلی پرواز، نقشی از اعتماد، سفری بی تردید را برایتان آرزومند‌ است. سفرتان سبز!


نویسنده: ابوالفضل شفیعی مقدم: به اشتراک گذاری این مطلب