تهران خیابان ولیعصر ابتدای خیابان مطهری بعد از بانک دی پلاک 345
ورود
ثبت نام
After registering on the site, you will be able to track order status, personal cabinet and other new features
مجله گردشگری مانلی پرواز
تماس با ما

جاذبه های تاریخی فرهنگی ایروان

ایروان، بزرگ‌ترین شهر ارمنستان و پایتخت آن است که به‌عنوان یکی از قدیمی‌ترین شهرهای مسکونی جهان نیز شناخته می‌شود. تعدد و تنوع بناهای تاریخی این شهر، گواهی بر این امر است؛ هم‌چنین به عنوان پایتخت اولین کشوری که مسیحیت را به عنوان دین رسمی خود شناخت، ایروان تاریخی آمیخته با مسیحیت را در خود جای داده که این نوع تاریخ همیشه پر از ماجرا و معماست. اگر دلتان می‌خواهد با تاریخی غنی و فرهنگی زیبا و صلح‌جو آشنا شوید، تور ارمنستان، یکی از بهترین گزینه‌ها برای شماست. به این منظور می توانید با کارشناسان ما در آژانس هواپیمایی مانلی پرواز تماس بگیرید و هر اطلاعاتی دربارۀ قیمت تور ارمنستان، انتخاب انواع تور ( تور لحظه آخری ارمنستان یا تور ارزان ارمنستان) یا قیمت بلیط هواپیما ارمنستان که مدنظرتان است، از آنها کسب کنید.

آژانس مسافرتی مانلی پرواز به‌منظور راحتی و تضمین سفری آسوده، اطلاعاتی دربارۀ جاذبه ‌های دیدنی ایروان برای گردشگران عزیز فراهم آورده است.

پلکان ایروان (Yerevan Cascade)

جاذبه های دیدنی ایروان


محبوب‌ترین جاذبۀ توریستی ارمنستان پلکان ایروان است که سالیانه پذیرای 1.5 میلیون توریست‌ است. بازدید از این بنا برای مشاهدۀ روح این کشور در شفاف‌ترین حالت، بهترین راه است. زیبایی این شاهکار معماری شما را شگفت‌زده‌ خواهد کرد. محوطۀ این بنا، موزه‌های هنری، نمایشگاه‌ها، کافه‌ها و فضای سبز باصفایی را در خود جای داده که به زیبایی خیره‌کنندۀ آن می‌افزایند. با اینکه پله‌های فراوان این بنا شما را خسته خواهند کرد، در بالای این پلکان می‌توانید از تماشای منظره‌ای زیبا از شهر ایروان و قلۀ آرارات که نماد ملی این کشور است، غرق حظ شوید و همۀ خستگی‌تان را از خاطر ببرید.
 

موزۀ تاریخی ارمنستان

غنای فرهنگی و تاریخی این کشور را با اولین بازدید از این موزه خواهید شناخت. بیش از 400 هزار شی تاریخی در این موزه به نمایش گذاشته شده و هر سال بر تعداد آن‌ها افزوده می‌شود. بازدید از این آثار و اشیای کهن، شما را به زمان‌های بسیار دور برده و با مردمانی که در گذشته ساکن این کشور بوده‌اند آشنا می‌سازد. جالب است بدانید که ارمنستان یکی از قدیمی‌ترین کشورهای جهان بوده و قدمت آن بیش از 3500 سال تخمین زده شده‌ است. 

ماتناداران (Matenadaran)

ماتناداران که شاهکاری از هنر معماری‌ست، یکی از کامل‌ترین مجموعه‌های مکتوبات تاریخی را در خود جای داده‌ است که قدمت بعضی از آن‌ها به 1000 سال می‌رسد. این مجموعه با بیش از بیست‌هزار اثر مکتوب و سی‌هزار مدرک تاریخی، یکی از بزرگ‌ترین کلکسیون‌های دنیا را در خود جای داده‌ است؛ پس مطمئن باشید که بازدید از این محل وقتتان را تلف نخواهد کرد.

معبد قرنی (Temple of Gharni)

ارمنستان نشانی واضح از هم‌زیستی مسالمت‌آمیز ادیان مختلف در کنار یکدیگر است. معبد قرنی عبادتگاه بت‌پرستان است که قدمت آن به قرن یکم میلادی بازمی‌گردد. این بنا یادواره‌ای از تاریخ ارمنستان قبل از سلطۀ مسیحیت است که در عین شگفتی پس از گرایش ارامنه به مسیحیت، محفوظ باقی مانده‌ است.

نُراوانک (Noravank)

نُروانک صومعه‌ای‌ست که در فاصلۀ 120 کیلومتری از پایتخت این کشور واقع شده ‌است. فضای این جاذبه را سکوت و انزوایی ناب احاطه کرده که شما قطعا متوجه آن خواهید شد. ظرافتی که در ساخت این بنا به‌کار رفته، نشانی از شکوه و جلال مسحیت است.

 

مانلی پرواز، نقشی از اعتماد، سفری بی تردید را برایتان آرزومند‌ است. سفرتان سبز!


نویسنده: ابوالفضل شفیعی مقدم : به اشتراک گذاری این مطلب