تهران خیابان ولیعصر ابتدای خیابان مطهری بعد از بانک دی پلاک 345
ورود
ثبت نام
After registering on the site, you will be able to track order status, personal cabinet and other new features
مجله گردشگری مانلی پرواز
تماس با ما

جاذبه های گردشگری ارمنستان

دامنه­‌های یشمین قفقاز جنوبی که به گرجستان از شمال، جمهوری آذربایجان از شرق، ترکیه از غرب و ایران و نخجوان از جنوب محدود شده، سرزمینی استوار و طبیعت بکری را به گردشگران تور ارمنستان ارزانی داشته است. کشور ارمنستان یا هایاستان بومی ارمنی، دیرینه­‌ای گاه تلخ و گاهی شیرین را از سیطرۀ سه دولت عثمانی، پارسی و روسی، روایتگر است؛ اما همدل با قلمروی پاک‌­نهاد پارسی، فرازونشیب‌­های بسیاری را از ورق‌‌های دفتر تاریخ این دو کشور نگاشته است. طعم آنچه روزگار به شاهنشاهی پارسی چشانده، در سرای ارمنستان نیز ناآشنا نیست. این سبزه­‌قبای ناهموار، جلوه‌­ای منحصر از شگفتی‌­های آفرینش را به منصۀ ظهور گذاشته است؛ نقش پرچین کوهستان‌‌های رفیع با کلاهی سپید از لطافت برف زمستانی، آتشفشان‌‌های پرقدرت و مهیب، قلعه‌‌های مخروطی با معماری خاص بر فراز قله‌­ها و تپه­‌های رفیع، دره‌‌های ژرف و باریک، پناه رودی روان، دریاچه‌‌ها، جویبارها و نهرهای جاری را ظریفانه به‌‌تصویر کشیده است. آژانس مسافرتی مانلي پرواز، نقشي از اين پهنه را به رويتان به‌‌تصوير مي‌‌كشد. در تور ارزان ارمنستان، اين فرصت زرين، در بهترين حالت برايتان فراهم است.

جاذبه های گردشگری ارمنستان


به واسطۀ ارتفاعات یشمین استوار در شمال این پهنۀ ناهموار و شریان‌‌هایی جاری و روانی که از دامان پرمهر کوهساران سرچشمه می‌­گیرند، این کشور آب‌‌وهوایی مطلوب و ملایم را برای گردشگران تور لحظه آخری ارمنستان به ارمغان می‌­آورد و بیشتر روزهای سال، تشعشعات طلایی و پر مباهات خورشید براين خطه تابیده می­شود تا لذت گشت‌‌وگذار میان جاذبه ­های ارمنستان برايتان چندین­‌برابر شود. طبیعت بی‌­مثال ارمنستان در هر گوشه­‌ای به شکلی طنازی می‌­کند؛ اما معمولا در همۀ استان­‌های این کشور، چشمه­‌های جوشان آب گرم با خواصی عدیده روان گشته و میزبان گردشگران بوده است. با گسترش امکانات رفاهی و گردشگری در جوار این چشمه­‌های خدادادی، در سال‌‌های اخیر، شاهد رونق‌‌گرفتن صنعت گردشگری در این دیار پربار هستیم.

بر فراز قله­‌های مرتفع که در پوششی سبز خودنمایی می‌­کنند، بناهای بسیاری آرمیده‌­اند؛ اما نکتۀ جالب توجه قدمت این بناهاست که اغلب کلیساهایی قدیمی هستند که در طول دوران مسیحیت ارمنستان بنا شده‌­اند. با دیدن این بناهای گسترده برفراز تپه­‌ها و قله‌­­های رفیع، حتما این سوال در ذهن شما هم حک می‌­شود که چطور در سالیان گذشته، به دور از تکنولوژی و تجهیزات امروز، چنین بناهایی ظریف در این ارتفاعات ساخته شده‌­­اند. جالب است بدانید روایت‌­‌های بسیاری از این بناها از زبان محلی‌­ها شنیده می­‌شود که به نقل تاریخ پرداخته است. بسیاری از جاذبه ­های گردشگری ارمنستان بر فراز این تپه‌­های سرسبز بنا شده و به شما این امکان را می‌­دهد که با یک تیر چند نشان را هدف بگیرید؛ با مراجعه به این فضاهای باشکوه از طبیعت بی­‌نظیر این سرزمین لذت ببرید و با گشت­‌وگذار میان این بناها به دانش تاریخی خود بیفزایید.

جاذبه های گردشگری ارمنستان


یکی از رسوم سفر، خرید سوغاتی و یادگاری از کشور مقصد است که حتی سال­‌ها بعد از سفر نیز خاطرات آن ­را در ذهنتان مرور خواهد کرد. در مراکز خرید ارمنستان که تعداد آن­ها بسیار است، می­‌توانید هرآنچه که مورد نیازتان هست را بیابید. پس از گشت‌­وگذار میان جاذبه های دیدنی ارمنستان، دمی استراحت در رستوران­ های ارمنستان می‌­تواند خاطرات نیکی را در دفترخاطراتتان به ثبت برساند. در مبحثی جداگانه به بررسی غذاهای محلی و رستوران­‌های استان­‌های مختلف این کشور پرداخته‌­ایم که کسب اطلاعات مورد نیاز از آن­ها می‌­تواند برای برنامه­‌ریزی سفرتان به­‌کمکتان بشتابد. قبل از سفرهای خارجی، دریافت اطلاعات کشور مقصد یکی از کارهایی‌‌ست که پس از تصمیم‌­گیری راجع­‌به شهر مقصد بايد در اولویت قرار داده شود. در مبحث راهنمای سفر به ارمنستان به این نکات ارزنده اشاره کرده‌­ایم و خواندن آن مقالات را نیز پیش از سفر به ارمنستان توصیه می‌‌کنیم.

 

مانلی پرواز، نقشی از اعتماد، سفری بی‌‌تردید را برایتان آرزومند است. سفرتان سبز!

نویسنده: صحرا فرنیا: به اشتراک گذاری این مطلب