تهران خیابان ولیعصر ابتدای خیابان مطهری بعد از بانک دی پلاک 345
ورود
ثبت نام
After registering on the site, you will be able to track order status, personal cabinet and other new features
مجله گردشگری مانلی پرواز
تماس با ما

بازار ساحلی کاسپین باکو

یکی دیگر از بناهای مدرن و شگرف باکو که در شُرُف افتتاح است، مجموعۀ ساحلی کاسپین نام دارد که توسط یک شرکت بریتانیایی طراحی و ساخته شده است. این بنای زیبا در بلوار باکو و در کرانه‌‌­های خزر جای خوش کرده است. برای اطلاعات بیشتر از این بنای وسیع، با آژانس هواپیمایی مانلی همراه شوید.

یکی دیگر از بناهای مدرن و شگرف باکو که در شُرُف افتتاح است، مجموعۀ ساحلی کاسپین نام دارد که توسط یک شرکت بریتانیایی طراحی و ساخته شده است. این بنای زیبا در بلوار باکو و در کرانه‌‌­های خزر جای خوش کرده است. برای اطلاعات بیشتر از این بنای وسیع، با آژانس هواپیمایی مانلی همراه شوید.

توضیحات

کرانه‌‌­های غربی دریای خزر، به قلمروی پایتخت جمهوری آذربایجان درآمده و شگفتی موج‌­‌های لاجوردین دریا، جلوۀ چشم‌‌­نوازی به شهر مدرن باکو بخشیده است. به‌­‌یمن حضور آب‌­‌های شفاف خزر در این ساحل زیبا، پارک ساحلی زیبایی که به بلوار باکو مشهور است، احداث شده و به طول چهارمتر، شمال شهر را به مناطق جنوبی و ایچری شهر متصل کرده است که در سفر به باکو شاهد آن خواهید بود. فضای دلنواز این پارک، شبانگاهان شما را در تور باکو روشن و خاطره‌­‌انگیز خواهد کرد؛ چراکه روزپردازی این پارک و جاذبه­ های گردشگری باکو، که ساکن این پارک هستند، جلوۀ بسیار زیبایی در تاریکی شبانه از خود به جلوه‌‌‌گری وامی‌‌‌دارند. موزۀ فرش آذربایجان، ونیز کوچک، برج دختر و موزۀ ادبیات نظامی، از جمله دیدنی­ های باکو هستند که در این بلوار قرار دارند؛ اما بیش از همه، سازه‌­‌ای خوش‌‌‌نقش در کرانه­‌‌های ساحلی باکو خودنمایی می‌­‌کند که بازار ساحلی کاسپین نام دارد. با آژانس مسافرتی مانلی پرواز همراه شوید تا اطلاعات بیشتری را از این غول خفته در ساحل خزر کسب کنید.


بازار ساحلی کاسپین باکو


در طرح گسترش بلوار باکو، دیدنی‌‌­های بسیاری به این پارک افزوده شد که یکی از آن‌­ها، پروژۀ مجتمع تفریحی تجاری کاسپین بود. این پروژه که در سال 2007 توسط یک شرکت بریتانیایی طراحی شد، در غربی‌‌­ترین نقطۀ ساحل دریای خزر و بر روی نوار ساحلی باکو قرار دارد. در طراحی این بنا که از شکل هندسی ساختمان مرکز اپرای سیدنی الگوبرداری شده، فرهنگ و پیشینۀ آذربایجان نیز دخیل است. این سازۀ زیبا در فضای 120 هزار مترمربعی ساخته شده که بزرگ‌‌‌ترین فضای تفریحی و تجاری باکو برشمرده می‌‌­شود. ساخت مجتمع ساحلی کاسپین در سال 2014 آغاز شد و تا سال 2017 به­‌‌طول انجامید. در طراحی فضای داخلی این سازه، هماهنگی ظریف و مناسبی با طراحی خارجی آن وجود دارد. برجی که وسط طرح آن قرار دارد و به برج شعله شهره است، در احاطۀ هشت پر یک ستاره قرار گرفته که این عدد از نماد آذربایجان الهام گرفته شده است. طراحی ظریف این بنا، توسط چپمن تیلور Chapman Taylor انجام شده و ساخت آن به عهدۀ شرکت "بی‌‌آی‌‌ام" BIM software بوده است.


بازار ساحلی کاسپین باکو


ساختمان مجموعۀ تفریحی تجاری کاسپین باکو در هفت طبقۀ اصلی طراحی شده که دو طبقه از آن به پارکینگ 8 لِوِلی اختصاص داده شده است. قامت ساختمان اصلی بالغ بر 70 متر ارتفاع دارد که برای به تصویر کشیدن آرامش دریا، همه­‌‌چیز را مهیا کرده است. پنج طبقه از این سازۀ وسیع، به امکانات تفریحی؛ رستوران‌­‌ها و کافه‌‌­ها، سالن­‌‌های بازی و سرگرمی کودکان و بزرگسالان و ... اختصاص داده شده است. در بخش فود­کورت، مجموعه تراس-رستوران­‌‌هایی رو به دریا طراحی شده و بارهای زیر سقف آسمان جای دارد. هدف اصلی از ساخت این بنا، به‌­‌دلیل سالن‌‌­های کنگره، ضیافت‌­‌های رسمی و غیر رسمی بوده که برای این رویدادها، سالن­‌‌هایی در گلبرگ‌­‌ها یا پرهای ستاره طراحی شده است؛ هشت سالن کنفرانس یا طراحی‌­‌های متفاوت و مجهز که می‌­تواند مراسم‌­‌های مختلفی را به‌‌­صورت هم‌‌‌زمان میزبان باشد.


در گذشته، فضاهای تفریحی خانوادگی در باکو چندان زیاد نبود؛ به همین دلیل با رونق صنعت گردشگری در سال‌‌‌­های اخیر، بودجه‌­‌‌هایی برای سازه‌­‌‌های این‌‌­‌چنینی درنظر گرفته شده است که یکی پس از دیگری شکل گرفته‌­‌‌اند. در فضای خوش‌‌­‌منظر بلوار باکو که در نزدیکی جاذبه‌­‌‌ها و مرکز شهر قرار دارد، طراحی چنین بنایی بسیار ضروری بود. این سازۀ غول‌‌‌‌پیکر که در ساحل خزر لنگر انداخته و قرار است میزبان برندهای مشهور دنیا نیز باشد، به زودی و در اوایل سال 2019 افتتاح خواهد شد.


آژانس مسافرتی مانلی پرواز، نقشی از اعتماد، سفری بی‌تردید را برایتان آرزومند است. سفرتان سبز!

نیاز به مشاوره دارید؟
ما در مورد خدمات، تورها و هتل ها، جزئیات هزینه ها و تهیه یک پیشنهاد شخصی را به شما اعلام خواهیم کرد!
اطلاعات نویسنده
نویسنده
صحرا فرنیا
تورهای پیشنهادی


: به اشتراک گذاری این مطلب