تهران خیابان ولیعصر ابتدای خیابان مطهری بعد از بانک دی پلاک 345
ورود
ثبت نام
After registering on the site, you will be able to track order status, personal cabinet and other new features
مجله گردشگری مانلی پرواز
تماس با ما

رستوران های آذربایجان

اگر با هموطنان آذری زبانمان به قدر کافی مراوده داشته باشید، مطمئنا از علاقۀ وافر آنها به گوشت و فرآورده‌های گوشتی آگاه خواهید شد. مردم کشور آذربایجان هم شباهت زیادی به ساکنان استان همسایه‌شان دارند و غذاهای گوشتی را با جان و دل دوست می‌دارند. اگر شما هم می‌توانید با این احساس همدلی داشته باشید، تور باکو قطعا به شما پیشنهاد می‌شود! با سفر به این کشور، علاوه بر لذت بردن از بناهای تاریخی و مناظر طبیعی، می‌توانید در رستوران‌های فراوان آن به طرز گناهکارانه‌ای گوشت و غذاهای لذیذ مختلف بخورید. آژانس مسافرتی مانلی پرواز این امکان را برای شما فراهم خواهد آورد. کافی‌ست با همکاران ما در بخش فروش تماس برقرار کنید و از قیمت تور باکو و قیمت بلیط هواپیما باکو آگاه شوید. پس از این برنامه‌ریزی‌ها بهتر است سری به مجلۀ مانلی پرواز بزنید و با بهترین رستوران های آذربایجان آشنا شوید. 

باغ هنر (Art Garden)

رستوران های آذربایجان


  باغ هنر محیطی کاملا فرهنگی در قلب کهن باکو است که با یک سالن اصلی وسیع و اتاق‌های غذاخوری خصوصی که به طرز خلاقانه‌ای توسط هنرمندان محلی با اشیای سنتی تزیین شده‌اند، وعدۀ ساعاتی به‌یادماندنی را به شما می‌دهد. منوی این رستوران پر از شیرینی‌هایی‌ست که قطعا دهانتان را به آب خواهند انداخت. در این محل، چای سنتی آذری که در سماوری اصیل آماده می‌شود نیز به مشتریان عرضه خواهد شد.

رستوران یازده (Eleven Restaurant & Lounge)

رستوران های آذربایجان


  در طبقه 11 هتل "پارک این" (Park Inn Hotel) به رستورانی ژاپنی برخواهید خورد که تنها با دیدن نمایی از فضای آن به داخل این رستوران کشیده می‌شوید. در این رستوران علاوه بر چشم‌انداز زیبایی که از شهر باکو در اختیارتان قرار می‌گیرد، می‌توانید در فضایی لوکس و آرام از خوردن سوشی و سایر غذاهای آسیایی لذت ببرید.

رستوران آواز (Avaz Dining & Lounge)

هدف اصلی رستوران آواز، عرضۀ غذاهایی با طعم خالص فرهنگ آذری‌ست. در آواز می‌توانید هم‌زمان با شنیدن موسیقی زندۀ جاز و محلی از غذاهایی طبخ شده با دستورالعمل‌های سنتی و اصیل، لذت ببرید. منوی این رستوران تماما از غذاهایی تشکیل شده که گواهی‌ست بر تاریخ و فرهنگ غنی این کشور و همچنین خاکی حاصلخیز که با میوه‌ها و سبزیجات تازه، رونقی بر سفره‌های این کشور می‌دهد. بهترین غذایی که می‌توانید در این رستوران امتحان کنید، ماهی بَس مزه دار شده با زنجبیل و سبزیجات و سوپ کدو حلوایی‌ست.

چنار (Chinar)

رستوران های آذربایجان


  چنار بدون شک یکی از محبوب‌ترین و بهترین رستوران‌ های باکو است. در این رستوران، زیر سایۀ درختان چنار، غذاهای آسیایی بسیار باکیفیتی را خواهید خورد که طعم آنها را تا مدت‌ها فراموش نمی‌کنید. در منوی این رستوران غذاهای آسیایی (چینی، تایلندی، مالزیایی و سنگاپوری) زیادی مانند جوجۀ ترش و شیرین، خرچنگ تمپورای کانادیی و گرِیوی (آبگوشت غلیظ مخلوط شده با آرد) پنج ادویه‌ای به چشم می‌خورند.

خانۀ ماهی دریا (Derya Fish House)

رستوران های آذربایجان


  طرفداران غذاهای دریایی مطمئنا شیفتۀ این رستوران که طعمی فرهنگی از دریای خزر را بر سر میزشان می‌آورد خواهند شد. "دریا" با ایجاد فضایی وسیع و دلباز، یکی از بهترین گزینه‌ها برای کودکان و گروه‌های پر جمعیت است. تمام غذاهای رستوران دریا با ماهی‌هایی که مستقیما از دریای خزر صید شده‌اند، طبخ می‌شود که خود تضمینی بر کیفیت و سلامت غذاست.

 

مانلی پرواز، نقشی از اعتماد، سفری بی تردید را برایتان آرزومند‌ است. سفرتان سبز!


نویسنده: ابوالفضل شفیعی مقدم: به اشتراک گذاری این مطلب