تهران خیابان ولیعصر ابتدای خیابان مطهری بعد از بانک دی پلاک 345
ورود
ثبت نام
After registering on the site, you will be able to track order status, personal cabinet and other new features
مجله گردشگری مانلی پرواز
تماس با ما

جاذبه های تاریخی و فرهنگی آذربایجان

تاریخ پر تب‌وتاب آذربایجان، این کشور را به بناهای تاریخی فراوانی آغشته ساخته است که بسیاری از آنها در پایتخت زیبای آن، شهر باکو، قرار گرفته‌اند. اگر طرفدار تاریخ هستید، برای بازدید از بناهای تاریخی باشکوه و حیرت‌آور این کشور کافی‌ست سفر به باكو را در برنامه‌های خود بگنجانید. فاصلۀ نزدیک آذربایجان با کشور ما باعث شده كه توجه چندانی به این کشور نشود و خیلی از ما جواهری را که بیخ گوشمان است، نادیده بگیریم. آژانس هواپیمایی مانلی پرواز در اين مقاله به معرفی جاذبه‌ های تاریخی و فرهنگی آذربايجان می‌پردازد تا گردشگران در تور باكو (تور ارزان باکو و تور لحظه آخری باکو) با خاطری آسوده با تاریخ و فرهنگ غنی اين خطۀ سبزفام آشنا شوند.

برای راهی‌شدن به سوی اين پهنۀ سراسر تاريخ و فرهنگ، قيمت تور باكو ، قيمت بليط هواپيما باكو و قيمت هتل های باكو را در بهترين حالت از آژانس مسافرتی مانلی پرواز بخواهيد و از تماشای جاذبه های باكو ، غرق لذت شويد.

قصر شاهان شیروان


شاهان شیروان پس از 8 قرن حکومت بر این کشور، این بنای باشکوه که تصویر آن را بر پشت اسکناس 10 مناتی می‌بینید، از خود به جای گذاشته‌اند. این اثر باستانی که بیش از 6 قرن قدمت دارد؛ علاوه‌بر ساختمان اصلی کاخ، مسجد و آرامگاهی را نيز در خود جای داده که آن را به یک اثر باستانی غنی مبدل ساخته است.

شهر کهن باکو


شهر کهن باکو که روزگاری پایتخت شاهان شیروان به حساب می‌آمد، یک میراث فرهنگی جهانی محسوب می‌شود. امروزه این شهر، قلب تپندۀ باکو است که علاوه‌بر میدان برج که خود یکی از آثار باستانی این شهر محسوب می‌شود، فرش‌بافی‌های سنتی، رستوران و بارهای متعدد را نيز در خود جای داده است. تاجرانی که در گذشته به این شهر سفر می کردند، آن را آکروپولیس (همان ستون‌های معروف آتن) باکو خطاب می‌کردند؛ ازاين‌رو، به‌صراحت می‌توان گفت كه شهر كهن باكو، يكی از جاذبه‌ های تاریخی و فرهنگی آذربایجان است.

خیابان نظامی گنجوی


این خیابان که یکی از اصلی‌ترین مناطق خرید این شهر است، نام خود را از شاعر بنام این کشور، نظامی گنجوی، گرفته است. اين خيابان، علاوه‌بر مکانی برای خرید، یکی از بهترین فرصت‌ها برای تماشای فرهنگ و سنت مردمان این کشور است. حین قدم‌زدنتان در این خیابان 3.5 کیلومتری، استایل‌های معماری متنوعی، از باروک (سبک باشکوه معماری کلیساها) گرفته تا ساختمان‌های سرد استالینی، قاب چشمانتان خواهد شد.

کاخ اسماعیلیه


این بنای باشکوه، روایتی بر تاریخی غم‌انگیز است. در قرن 20ام، آقا موسی که تاجر نفت بود، پسر خود اسماعیل را در اثر سل از دست داد. او پس از این ماجرا، در اوج سوگواری، یکی از معمار‌های مشهور لهستانی را استخدام کرد تا این بنا را به یادبود فرزند ازدست‌رفته‌اش بسازد. شخص آقا موسی، این بنا را پس از تکمیل در سال 1913، وقف سازمان "خیریۀ اسلامی" كرد.

ونیز کوچک


یکی از جذابیت‌های باکو این است که امکان بازدید از ونیز را برای گردشگران کم‌استطاعت فراهم می‌کند. ونیز کوچک در بولوار باکو واقع شده و از دو جزیرۀ بزرگ و چندین جزیرۀ کوچک‌تر تشکیل شده است که همگی با پل به یکدیگر متصل‌اند. همه روزه گردشگران و بومیان زیادی به این محل می‌آيند و با پرداخت مبلغ ناچیزی، در این کانال‌های مصنوعی که در دهۀ 1960 ساخته شده‌اند، سوار بر قایق، ساعاتی رمانتیک را برای خود رقم می‌زنند.

خانۀ دولت


خانۀ دولت، ساختمانی باشکوه است که دولت شوروی آن را در سال 1952 ساخت و در خیابان Neftchiler واقع شده ‌است. اين بنا، امروزه نیز به‌عنوان مقر اصلی حکومتی مورد استفاده است. تنها دلیل بازدید از این بنا، معماری خیره‌کننده و زیبای آن است که در شب تحت تاثیر نورپردازی خلاقانه، با شکوه‌تر جلوه می‌کند.

   

مانلی پرواز، نقشی از اعتماد، سفری بی تردید را برایتان آرزومند‌ است. سفرتان سبز!


نویسنده: ابوالفضل شفیعی مقدم: به اشتراک گذاری این مطلب