تهران خیابان ولیعصر ابتدای خیابان مطهری بعد از بانک دی پلاک 345
ورود
ثبت نام
After registering on the site, you will be able to track order status, personal cabinet and other new features
مجله گردشگری مانلی پرواز
تماس با ما

گردشگری حلال

گردشگری حلال با سرعت چشمگیری رو به رشد است. هرچند، برخی گردشگران مسلمان اکنون مقاصد گردشگری محبوب دنیا را رها می‌کنند و به سمت مقاصد لوکس‌تر می‌روند.

گردشگری حلال با سرعت چشمگیری رو به رشد است. هرچند، برخی گردشگران مسلمان اکنون مقاصد گردشگری محبوب دنیا را رها می‌کنند و به سمت مقاصد لوکس‌تر می‌روند.

به گزارش شاخص مسافرت مسلمانان در جهان، بازار مسافرت مسلمانان همچنان به رشد و تکامل خود در یک بازارِ چالش‌برانگیز ادامه می‌دهد. انتظار می‌رود توریسم حلال تا سال 2020 به 220 میلیون دلار برسد و در سال 2026 از مرز 300 میلیون دلار هم عبور کند.

در سال 2017، فقط 130 میلیون توریست مسلمان در سرتاسر دنیا وجود داشت. عددی که تا سال 2020 می‌تواند به 156 میلیون نفر برسد. این یک رشد 10 درصدی در بازار مسافرت جهانی را نشان می‌دهد؛ به علاوه، جهانگردی حلال با گذر زمان تغییراتی را هم تجربه می‌کند: به گزارش عربین بیزنس، یک «جِت-ست مسلمان» در حال ظهور است و عادات مشتریِ جدیدی را با خود به همراه می‌آورد. این جت ست (Jet-set) در اصطلاح گردشگری به افراد ثروتمند و به‌‌روزی اشاره می‌کند که همیشه در حال سفرند و این سفرها اغلب صرفا برای خوشگذرانی و کسب لذت است.

در حالی که بسیاری از کشورها مانند کشورهای منطقۀ خلیج فارس، بر خلاف کشورهایی مثل مراکش، اسپانیا و ترکیه، مقاصدی پرطرفدار برای مسلمانان هستند – به‌خصوص به خاطر احترامی که این کشورها به اسلام می‌گذارند – بازارهای جدیدی هم در حال گشایش برای آنها هستند: اوفوک سیکین، مدیر بازاریابی وبسایت مسافرتی آنلاین HalalBooking، عنوان کرده است که «جت-ستِرها» از سرتاسر دنیا تمایل ویژه‌ای نسبت به تعطیلات حلال پیدا کرده‌اند و به این فکرند که اسکی و سفرهای کروز را هم تجربه کنند.

این مدیر بازاریابی اضافه می‌کند:‌‌«یک مسافر مسلمان معمولی روز به روز سخت‌پسندتر، سخت‌گیرتر و ماجراجوتر می‌شود. مثلا درخواست‌ها برای ریزورت‌های اسکیِ حلال روز به روز بیشتر می‌شود.... در ترکیه، بوسنی و سوئد این تفریح طرفداران زیادی پیدا کرده است.»

علاوه بر ورزش‌های زمستانی، پیشنهادهای گردشگری حلال شامل کروزهای لاکچری هم می‌شود.

سیکین اضافه می‌کند:‌«بسیاری از مشتری‌های ما خواستار این کروز‌ها هستند. در حال حاضر، ما بر روی کشتی‌های کروزی در ترکیه کار می‌کنیم که اطراف جزایر می‌چرخند. بر روی عرشۀ این کشتی‌ها خبری از الکل نیست، همۀ غذاها حلال هستند، استخرها زنانه و مردانه شده‌اند و تفریحاتی هم مخصوص خانواده‌ها در نظر گرفته شده است.»

البته گردشگری حلال هنوز دوران طفولیت خودش را طی می‌کند؛ اما پیش‌بینی می‌شود در سال‌های آینده پیشرفت‌های چشمگیری را تجربه کند.

آژانس مسافرتی مانلی پرواز، نقشی از اعتماد، سفری بی‌تردید را برایتان آرزومند است. سفرتان سبز!

بازگشت به لیست


: به اشتراک گذاری این مطلب