تهران خیابان ولیعصر ابتدای خیابان مطهری بعد از بانک دی پلاک 345
ورود
ثبت نام
After registering on the site, you will be able to track order status, personal cabinet and other new features
مجله گردشگری مانلی پرواز
تماس با ما

پروژه ساخت هتل و مجتمع گردشگری در مشهد

چرا سرمایه گذاری در صنعت گردشگری می‌تواند مفید وتاثیرگذار بر اقتصاد افراد و کشور باشد؟

امروز از صنعت گردشگری به عنوان موتور توسعه نام برده می‌شود؛ زیرا این صنعت می‌تواند بر روی اوضاع اقتصادی، اجتماعی بسیار تاثیر گذار باشد. در این صنعت بالاترین میزان ارزش افزوده به صورت مستقیم و غیرمستقیم سایر فعالیت‌های اقتصادی و فرهنگی را تحت تأثیر قرارمی‌دهد و در تقسیم بندی جهانی پس از نفت و خودروسازی، صنعت گردشگری در رده سوم قرار می‌گیرد. در حال حاضر نیز برای کشورهای جهان سوم، این صنعت می‌تواند امیدی برای نجات از فقر و بیکاری باشد.

صنعت توریسم از دو جهت عمده حائز اهمیت بسیار است: موجب آشنایی ملل با دیگر فرهنگ‌ها، نژادها، اقوام، سرزمین‌ها، گویش‌ها و...را فراهم می‌کند. از نظر اقتصادی به‌عنوان یک منبع تأمین درآمد و ارز محسوب می‌شود.

گردشگری درحال حاضر در حال تبدیل شدن به یکی از ارکان اصلی اقتصاد تجاری جهان است و بسیاری از برنامه ریزان و سیاستگذاران توسعه، از صنعت گردشگری به عنوان رکن اصلی توسعه پایدار یاد می‌کنند.

با وجود تمامی مزیت‌هایی که سرمایه‌گذاری در این صنعت دارد، در حال حاضر آن‌چنان که باید و شاید در کشور ما سرمایه‌گذاران در این حوزه فعال نیستند. به همین دلیل توجه و تلاش بیشتر سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در این حوزه لازم است.

امکانات موجود در ایران نشان می ‌دهد که کشورما ظرفیت پذیرایی بیش از 2 الی 3 میلیون گردشگر خارجی را در سال دارا است و این صنعت بعد از صنعت نفت، مهم‌ترین گزینه برای درآمد ارزی در کشور خواهد بود.

از طرفی در کشورمان ایران موضوعات مورد علاقه جهانگردان به فراوانی یافت می ‌شود، که از جمله آن‌ها می‌توان به طبیعت زیبا با خصوصیات اقلیمی و آب و هوایی ویژه، مردمی با فرهنگ و تمدن کهن، آداب و رسوم و سنن باستانی و اسلامی و اماکن بسیار قدیمی با سبک معماری بی ‌نظیر، اشاره کرد.

از طرفی کشور ایران یکی از پنج کشور مهم جهان در عصر حاضر است که آثار و آداب و سنن باستانی در حدی قابل توجه وجود دارد و تنها کشوری است که با داشتن این همه جاذبه‌ های جهانگردی، بخش صنعت جهانگردی را به راحتی می ‌توان در آن مقبول ساخت. براساس تجربیات حاصله در این زمینه عده‌ای از دست ‌اندرکاران بخش صنعت توریسم معتقدند که هر یک نفر جهانگرد که وارد کشور می ‌شود برابر با صدور صدها بشکه نفت برای کشور ایران سودآور می ‌باشد و برای تحقق این امر مهم و حیاتی مشارکت تمامی افراد و مسئولان دست ‌اندرکار بخش توریست و صنعت جهانگردی را می ‌طلبد.

5.jpg

پروژه ساخت هتل و مجتمع گردشگری مشهد

هدف از اجرای پروژه ساخت هتل در مشهد :

هدف از اجرای پروژه ساخت هتل در مشهد، برطرف شدن نیازهای متمایز گردشگران ،توریست ها ، فعالان تجاری و در نهایت سرمایه گذاری بهینه و سود آور با توجیه بازگشت سرمایه اولیه به علاوه سودآوری ایده آل آن می‌باشد.

مدت زمان پروژه :

18 تا 30 ماه بسته به میزان تامین سرمایه و روند اجرایی و سرعت پروژه برای ساخت هتل در مشهد زمان نیاز می‌باشد.

مجری طرح :

سهامداران هلدینگ گردشگری، سرمایه گزاران در بحث مشارکت و در نهایت با مشاوره مهندسین معماری طرف قرارداد در صنعت هتل سازی برای پروژه ساخت هتل در مشهد مجریان طرح می‌باشند.

محققین و سرمایه گزاران کنونی :

جناب آقای دکتر سفر نیا ، جناب آقای مهندس قاسمی مدیرعامل گردشگری مانلی، جناب آقای هاشمی نیا

شروع پروژه ساخت هتل در مشهد :

از پایان شهریور 99 و پس از خریداری ملک مورد نظر و تدوین استراتژی جهت اماده سازی پلن اجرایی و مهندسی پروژه، پروژه ساخت هتل مشهد آغاز خواهد شد.

براورد سرمایه گذاری اولیه در سه مرحله :

طبق تحقیقات میدانی و مذاکرات به عمل اماده برای سرمایه گذاری در ساخت هتل از مرداد 98 تا کنون میزان سرمایه برای خرید ملک هتل در خیابان وکیل اباد و مناطق بالای شهر مشهد حدود210 میلیارد و هزینه ساخت هتل 5 ستاره نیز تا بهره برداری 135 میلیارد تومان براورد شده و همچنین براورد خرید ملک تجمیعی گردشگری تجاری نیز 135 میلیارد تومان و هزینه ساخت و مهندسی تاپایان پروژه 90 میلیارد تومان محاسبه شده است .

که در مجموع 570 میلیارد تومان سرمایه گذاری خواهد شد . البته قابل ذکر اینکه 30% جهت تورم درمرحله ساخت محاسبه شده که در صورت سیر صعودی تورم به جمع هزینه ها اضافه خواهد شد.

که سرمایه گذاری در سه مرحله انجام می شود ابتدا خرید ملک در سه مرحله و بعد مهندسی و اجرای پروژه و ساخت نیز به میزان پیشرفت پروژه انجام می شود.

2.jpg


متراژ زمین وحجم پروژه :

5000 متر که 3000 متر به هتل 5 ستاره با استانداردهای بین المللی برای پذیرش توریست از ایران و سراسر دنیا و 2000 متر به مجتمع گردشگری و تجاری که متشکل از مرکز خرید ، شهر بازی کودکان ، سینما و ...اختصاص داده خواهد شد.که طی رای زنی ها و تحقیقات ابتدایی هتل در 17 الی 20 طبقه با زیر بنای 25000 هزار متر و معماری سنتی ایرانی ساخته خواهد شد و 2000 متر از زمین هم با زیر بنای 15000 متر در 9 طبقه به مجتمع گردشگری و تجاری اختصاص داده خواهد شد.

مجتمع تجاری توریستی تفریحی شامل احداث انواع واحد های تجاری در متراژ های مختلف ، ساخت واحد های اداری ، احداث سالن همایش ها ، احداث رستوران و فود کورت ، احداث سالن ورزش های بازی از جمله سالن بولینگ ، سالن بیلیارد ، سالن بازی های کامپیوتری و گیم نت ، پارک بازی مسقف کودکان ، احداث فضای رستورانی و فست فود ، احداث پارکینگ طبقاتی و غیره می باشد.

12.jpg


طرح توجیهی باز گشت سرمایه :

پروژه ای مشابه که در حال حاضر 80% انجام شده با مبلغ2 تا3500 میلیارد برای فروش گذاشته شده ، البته نوع اجرای پروژه و موقعیت در ارزش و قیمت گزاری حائز اهمیت می باشد. و در محاسبه و مقایسه میزان سرمایه ای که صفر تا صد انجام می شود

بیش از 3 برابر سرمایه اولیه بازگشت و سود آوری خواهیم داشت.
3.png

مکان منتخب برای اجرای پروژه

برای اجرای این پروژه منطقه وکیل آباد مشهد در نظر گرفته شده است. برای انتخاب این منطقه دلایل بسیاری وجود دارد که در ادامه پس از بررسی امکانات و نیازمندی‌های این منطقه، این موارد نیز بیشتر بررسی خواهند شد.

وکیل‌آباد یکی از بلوارهای مشهد است که در غرب شهر قرار دارد و از میدان پارک یا همان میدان آزادی شروع و به دوراهی طرقبه و شاندیز ختم می‌شود که پایانه مسافربری درون شهری و همچنین پایانه قطارشهری نیز در انتهای این بلوار قرار گرفته است. وکیل‌آباد نسبت به شرق شهر دارای آب و هوای بهتری است. اکثر مردم به اشتباه فکر می‌کنند که این بلوار طولانی‌ترین بلوار شهری ایران بعد از بلوار ولی‌عصر تهران است ؛ اما طبق بررسی نقشه های جغرافیایی که در دسترس همگان نیز وجود دارد، مشخص است که طول این بلوار ۹.۶ کیلومتر است این در حالی ‌است که بلوار پیروزی در شهر مشهد ۱۱ کیلومتر طول دارد. در حقیقت این بلوار طولانی‌ترین «بلوار مستقیم» خاورمیانه است.

در واقع وکیل‌آباد منطقه‌ای ییلاقی و خوش آب و هوا در غرب مشهد است که بلوار منتهی این منطقه به میدان پارک(آزادی) نیز به همین اسم نامیده شده است.

در این منطقه بستر مورد نیاز فراهم است. از نظر آب وهوا، موقعیت مکانی، جذابیت‌های طبیعی وبسیاری موارد دیگر این منطقه را برای اجرای پروژه به بهترین انتخاب تبدیل کرده است. اما ما با بررسی بیشتر متوجه شدیم در این مکان، مجتمعی تفریحی، تجاری که دارای امکانات مدرن و گسترده باشد، وجود ندارد. از طرفی بیشتر هتل‌های 5 ستاره مشهد نیز در نزدیکی حرم بوده و این منطقه از نظر دارا بودن هتل‌های لوکس نیز وضعیت مناسبی ندارد

1.jpg


تفاوت پروژه هتل 5 ستاره بلوار وکیل آباد با دیگر هتل‌های 5 ستاره منطقه

بیشتر هتل‌های این منطقه دارای سن ساخت بسیار بالایی هستند و از نظر امکانات نیز وضعیت مناسبی ندارند؛ اما پروژه پیشنهادی ما با برنامه‌ریزی‌های انجام شده دارای امکانات و تجهیزات فوق العاده‌ای خواهد بود.

از جمله امکانات این مجتمع می‌توان به شهربازی مدرن سرپوشیده، واحدهای تجاری و اداری جهت انجام معاملات، انواع سالن‌های ورزشی، سالن کنفرانس و همایش و... می‌توان اشاره کرد.

با توجه به همه این موارد، ساخت مجتمعی با امکانات فوق یکی از نیازهای اصلی این منطقه است.

جهت مشاوره و مذاکره برای مشارکت در طرح سرمایه گذاری می‌توانید با شماره‌های ذیل تماس حاصل فرمایید:

02154929 داخلی 103
و داخلی311
09127933343
آقای قاسمی
بازگشت به لیست


: به اشتراک گذاری این مطلب