تهران خیابان ولیعصر ابتدای خیابان مطهری بعد از بانک دی پلاک 345
ورود
ثبت نام
After registering on the site, you will be able to track order status, personal cabinet and other new features
مجله گردشگری مانلی پرواز
تماس با ما

پاسپورت امارات متحده عربی، قدرتمندترین پاسپورت دنیا

تا پیش از این، شهروندان سنگاپور می‌توانستند بدون نیاز به اخذ ویزا، به 166 کشور دنیا سفر کنند و از این لحاظ به خود می‌بالیدند که معتبرترین پاسپورت دنیا را دارند. البته از این 166 کشور، در 39 کشورِ دیگر، سنگاپوری‌ها باید بعد از ورود به فرودگاه اقدام به دریافت ویزا کنند. اما اخیرا، طبق وبسایت معتبر پاسپورت ایندکس، امارات متحدۀ عربی، از سنگاپور پیشی گرفته است و حالا اماراتی‌ها در صدر جدول قرار گرفته‌اند. 

تا پیش از این، شهروندان سنگاپور می‌توانستند بدون نیاز به اخذ ویزا، به 166 کشور دنیا سفر کنند و از این لحاظ به خود می‌بالیدند که معتبرترین پاسپورت دنیا را دارند. البته از این 166 کشور، در 39 کشورِ دیگر، سنگاپوری‌ها باید بعد از ورود به فرودگاه اقدام به دریافت ویزا کنند.

اما اخیرا، طبق وبسایت معتبر پاسپورت ایندکس، امارات متحدۀ عربی، از سنگاپور پیشی گرفته است و حالا اماراتی‌ها در صدر جدول قرار گرفته‌اند. حالا با پاسپورت اماراتی می‌توان به 167 کشور دنیا، بدون نیاز به دریافت ویزا سفر کرد. البته در 54 کشور از این تعداد، اماراتی‌ها باید بعد از ورود به خاکشان، نسبت به دریافت ویزا اقدام کنند؛ به‌این‌ترتیب، امارات با 167 کشور در رتبۀ نخست، سنگاپور و آلمان با 166 کشور در رتبۀ دوم و کشورهای دانمارک، سوئد، فنلاند، لوگزامبوگ، فرانسه، ایتالیا، هلند، اسپانیا، نروژ، کرۀ جنوبی و ایالات متحدۀ امریکا، با 165 کشور در رتبۀ سومِ این فهرست قرار می‌گیرند.

1.jpg


از دیگر کشورهای آسیایی که در رده‌های بالای این فهرست دیده می‌شوند، باید به ژاپن با 164، مالزی با 161 و هنگ‌کنگ با 150 کشور اشاره کرد. گفتنی است که متوسطِ جهانی این رتبه، 102 است و کشورهای زیادی پایین‌تر از این عدد قرار گرفته‌اند؛ برای مثال، افغانستان با 29، عراق با 29 و پاکستان با 35 کشور، در قعر این فهرست جای گرفته‌اند. از دیگر کشورهای رده‌پایین هم می‌توان به سوریه، سومالی، یمن و سودان اشاره کرد. کشور ما هم وضعیت چندان مناسبی به لحاظ اعتبار پاسپورت ندارد و فقط 42 کشور هستند که بدون نیاز به اخذ ویزا، می‌توان به آنها سفر کرد. البته از این 42 کشور، در 30 مورد باید به محض ورود به خاک کشور مقصد، نسبت به دریافت ویزا اقدام شود. کشورهایی که روادیدشان را برای ایرانی‌ها به ‌صورت کلی حذف کرده‌اند، شامل کشورهایی مثل ارمنستان (90 روز)، دومینیک (21 روز)، اکوادور (90 روز)، گرجستان (آزاد)، هایتی (90 روز)، مالزی (90 روز)، میکرونزی (30 روز)، ترکیه (90 روز)، ونزوئلا (15 روز) و ... می‌شوند.

آژانس مسافرتی مانلی پرواز، نقشی از اعتماد، سفری بی‌تردید را برایتان آرزومند است. سفرتان سبز !

بازگشت به لیست


: به اشتراک گذاری این مطلب