تهران خیابان ولیعصر ابتدای خیابان مطهری بعد از بانک دی پلاک 345
ورود
ثبت نام
After registering on the site, you will be able to track order status, personal cabinet and other new features
مجله گردشگری مانلی پرواز
تماس با ما

پاریس رکورددار گردشگری

با 17.1 میلیون مسافری که در سال 2018 قدم به خاکِ این خطۀ زیبا گذاشته‌اند، ایل دو فرانس در بخش سفر، رکوردِ بهترین عملکردش را در طول تمام تاریخ گردشگری دنیا به ثبت رسانده است.

با 17.1 میلیون مسافری که در سال 2018 قدم به خاکِ این خطۀ زیبا گذاشته‌اند، ایل دو فرانس در بخش سفر، رکوردِ بهترین عملکردش را در طول تمام تاریخ گردشگری دنیا به ثبت رسانده است. در ادامه، 5 رقمِ کلیدی و مهم در گردشگری پاریس را خواهیم داشت.

 2گردشگری پاریس.jpg


  رقم +4.1%: این میزان، افزایشِ تعداد مسافرانی است که در نیمۀ اول سال 2018 نسبت به دورۀ مشابه پارسال، قدم به خاک پاریس و ایل دو فرانس گذاشته‌اند. این میزان، یعنی 17.1 میلیون نفر (که 700 هزار نفر نسبت به سال گذشته افزایش داشته است)، یک رکورد تاریخی جدید محسوب می‌شود. گردشگران در طول این دوره بیش از 10.3 میلیارد یورو ارزآوری برای فرانسه داشته‌اند؛ البته پاریس این رشد را مدیون گردشگران بین‌المللی (+9.2%)، به‌خصوص اروپایی‌ها است، وگرنه تعداد خود گردشگران فرانسوی (که نمایندۀ 51.8% از مسافران است) نسبت به قبل، کاهش اندکی (-0.3%)‌ را تجربه کرده است.

 3گردشگری پاریس.jpg


  4.76 میلیون:‌ موزۀ لوور، شلوغ‌ترین جاذبۀ گردشگری در پاریس است و در شش‌ماهۀ اول سال بیش از 4.76 میلیون نفر (یک افزایش 17 درصدی) بازدیدکننده داشته است. تعداد بازدیدکنندگان این موزه بسیار بیشتر از شهر علم و فناوری پاریس (با 1.17 میلیون نفر بازدیدکننده و 4.6 درصد کاهش نسبت به سال گذشته) و طاق پیروزی (با 829.000 بازدیدکننده و 10.2 درصد افزایش نسبت به سال گذشته) برآورد شده است. کلیسای مقدس و پانتئون هم رشدهای قابل توجهی را تجربه کرده‌اند. شایان ذکر است که ارقامی برای برج ایفل یا برای موزۀ اورسی گزارش نشده است.

در ایل دو فرانس، کاخ ورسای با 3.7 میلیون بازدیدکننده در نیمۀ اول سال (+0.3% افزایش) رکورد جدیدی ثبت کرده است. البته بسیاری از جاهای دیدنی دیگر این منطقه، مثل قصر وو لو ویکومت (122 هزار بازدیدکننده و 19.6% افزایش)، قلعۀ وینسن، باسیلیکای سنت دنیس یا موزۀ جنگ (+22.8% افزایش) هم رشد قابل توجهی داشته‌اند.

 4موزه جنگ.jpg


  543000:‌ این تعداد مسافران چینی است که در نیمۀ اول سال در هتل‌های پاریس اقامت داشته‌اند (+5.4% رشد). در طول 10 سال گذشته، این تعداد رشدی 361 درصدی را تجربه کرده است. البته تسهیلاتی هم برای مسافران چینی پاریس تدارک دیده شده است که تمایل آنها برای بازدید از این شهر را بیشتر کرده است؛ با وجود این، امریکایی‌ها همچنان رتبۀ اول را در میان مشتری‌های گردشگری پاریس دارند و تعدادشان در نیمۀ اول امسال به 1.255 میلیون رسید که 10.7 درصد افزایش را نشان می‌دهد. بعد از امریکا، بریتانیایی‌ها با 982 هزار نفر و 8.4 درصد رشد و آلمانی‌ها با 592 هزار نفر و 16.5 درصد، رتبه‌های دوم و سوم را دارند. چینی‌ها هم جایگاه چهارم را به خود اختصاص داده‌اند. ژاپنی‌ها (+17%)، ایتالیایی‌ها (+20.2%) و اسپانیایی‌ها (+16.6%) هم در سکوهای بعدی ایستاده‌اند.

 5گردشگری پاریس.jpg


  75.6%: این میزان متوسط پرشدن هتل‌های فرانسه در نیمۀ اول سال 2018 است که در مقایسه با سال 2017 ، 3.6 درصد افزایش داشته است. در ماه ژوئن، این مقدار 86.4 درصد بوده است! همۀ گروه‌ها، به‌خصوص هتل‌های 4 و 5 ستاره، افزایش نرخ‌های بالایی را نیز گزارش کرده‌اند که با توجه به این میزان استقبال، سود چشمگیری را نیز به جیب زده‌اند.

6گردشگری پاریس.jpg 

76%: این درصدِ متخصصان گردشگری است که از انها سوالی در مورد بهبود فعالیت گردشگری در کوتاه‌مدت پرسیده شده است و آنها جواب مثبت داده‌اند. همین کافی است که امیدوار باشیم در سال 2018 تعداد گردشگران پاریس به 50 میلیون مسافر برسد (مقداری که در سال گذشته 48 میلیون نفر بود). این خوش‌بینی را رزرو پرواز‌های پاریس هم تایید می‌کنند، که از آگوست تا اکتبر تا 8.1%رشد داشته است. امریکای شمالی (+12%) و اقیانوسیه (+11%) از جمله مسافران شش‌ماهۀ دوم این شهر هستند. مسافران اروپایی (+6.4%) بعد از به‌تعویق‌انداختن تعطیلاتشان برای فرار از شلوغی‌های دورۀ پیکِ پاریس، تمایل زیادی برای سفر به پاریس نشان می‌دهند.

آژانس مسافرتی مانلی پرواز، نقشی از اعتماد، سفری بی‌تردید را برایتان آرزومند است. سفرتان سبز!

بازگشت به لیست


: به اشتراک گذاری این مطلب