تهران خیابان ولیعصر ابتدای خیابان مطهری بعد از بانک دی پلاک 345
ورود
ثبت نام
After registering on the site, you will be able to track order status, personal cabinet and other new features
مجله گردشگری مانلی پرواز
تماس با ما

سقوط لیر ترکیه

این روزها، مسئلۀ ارز به‌شدت نقل محافل است و بازار دنبال‌کردنش نیز گرمِ گرم! سفر مقوله‌ای است که ارتباط مستقیم و تنگاتنگی با ارز و کاهش و افزایش اعتبار آن دارد. امروز آژانس هواپیمایی مانلی پرواز، در مجلۀ گردشگری خود، در خصوص سفر به ترکیه، خبری در خصوص افت لیر و تاثیر بر گردشگری این کشور را به اطلاعتان می‌رساند. با مانلی همراه باشید!

   

توفیق اجباری برای ترک‌ها

این روزها، مسئلۀ ارز به‌شدت نقل محافل است و بازار دنبال‌کردنش نیز گرمِ گرم! سفر مقوله‌ای است که ارتباط مستقیم و تنگاتنگی با ارز و کاهش و افزایش اعتبار آن دارد. امروز آژانس هواپیمایی مانلی پرواز، در مجلۀ گردشگری خود، در خصوص سفر به ترکیه، خبری در خصوص افت لیر و تاثیر بر گردشگری این کشور را به اطلاعتان می‌رساند. با مانلی همراه باشید!

احیای صنعت گردشگری ترکیه با سقوط لیر در برابر پوند

جوانا وایتهد، چهارشنبه هشتم آگوست ۲۰۱۸

از زمان سقوط ارزش لیر ترکیه در برابر پوند، گروه‌های گردشگری بریتانیایی راه خود را به ترکیه بازیافته‌اند و بازار فروش تور لحظه آخری استانبول و تور ارزان استانبول و دیگر شهرهای ترکیه، داغ داغ است. ارزش واحد پول ترکیه در طی ۱۲ ماه گذشته، ۳۵ درصد کاهش داشته است که با قیمت کنونی، هر ۸۳/۶ لیر برابر با یک پوند محاسبه می‌شود. با وضعیت نابسامان پوند، سقوط لیر، خبری مسرت‌بخش برای گردشگران بریتانیایی به ترکیه است.

بر اساس واحدهای خبرگزاری گردشگری Forwardkeys و GFK ،‌ پروازهای مستقیم از بریتانیا به ترکیه در مقایسه با وضعیت گردشگری در سال ۲۰۱۵ ترکیه، بهبودی ۹۴ درصدی را تجربه می‌کند.

کارگزار گردشگری بریتانیایی، توماس کوک، افزایش سالانه ۶۳ درصدی پیش‌فروش بلیط سفر به ترکیه را گزارش داده است. دفتر هواپیمایی آنتالیا در انگلستان گوی سبقت را از مالورکا پالما، شرکتی با بالاترین تعداد مشتری در انگلستان، ربوده است. در سال ۲۰۱۵ ،‌ ترکیه با بیش از ۴۲ میلیون بازدیدکنندۀ خارجی، در رده ششم از پرجاذبه‌ترین کشورهای جهان قرار داشت.

در سال ۲۰۱۶، این رقم بعد از حادثه‌های تروریستی و کودتای نافرجام در ژوئن ۲۰۱۶، به ۲۵ ملیون نفر کاهش یافت. غیر از مناطقِ نزدیک به مرز سوریه و شهر دیاربکر، بزرگ‌ترین شهر کردنشین در کردستان ترکیه، وزارت امور خارجه بریتانیا ترکیه را از لحاظ گردشگری، منطقه‌ای امن خوانده است.

علیرغم سقوط هواپیمای جنگی روسی در خاک ترکیه در ۲۰۱۵ و هجوم روس‌ها، رشد و بازیابی صنعت گردشگری در ترکیه رو به بهبود بوده است. اخیرا گزارشی در این مورد، سال ۲۰۱۸ را با بیش از ۶ میلیون گردشگر روسی به ترکیه، حالتی بی‌سابقه قلمداد کرده است. بخش مالی شرکت‌های دبنهمس بریتانیا، با بیش از ۱۷۸ شعبه در سراسر بریتانیا، ایرلند و دانمارک، بنابر تحقیقاتی عنوان می‌دارد که از هر هشت بریتانیایی، یک نفر بر اساس تغیرات بازار ارز، مکان تفریحی خود را انتخاب می‌کند. اخیل شاه، سخنگوی دبنهمس عنوان کرد: "نقش بازار عرض در انتخاب مکان تفریحی خارج از کشور برای گردشگران، بسیار پررنگ است".

وی همچنین عنوان کرد که گردشگران همواره ارقام ثابتی را برای تعطیلات هفتگی خود در ذهن دارند؛ بنابراین، دنبال‌کردن تغییرات بازارِ ارز برایشان سودمند خواهد بود. درنظرگرفتن نرخ ارز مسافرتی،‌ به‌خصوص قبل از تعطیلات آگوست، هنگامی که مردم از آخر هفته طولانی خود نهایت لذت را می‌برند، می‌تواند جهت کاهش قیمت‌ها بسیار پرمنفعت باشد.

درحالی‌که ارزش پوند در برابر لیر رو به افزایش است، واحد پول انگلیسی‌ها در مقابل دلار و یورو چشم‌انداز مناسبی ندارد‌. دوشنبه ششم آگوست، ارزش یک پوند انگلیس برابر ۱.۲۹۴ دلار و ۱.۱۱۹ یورو گزارش شده است.

آژانس هواپیمایی مانلی پرواز، نقشی از اعتماد، سفری بی‌تردید را برایتان آرزومند است. سفرتان سبز!

بازگشت به لیست


: به اشتراک گذاری این مطلب