تهران خیابان ولیعصر ابتدای خیابان مطهری بعد از بانک دی پلاک 345
ورود
ثبت نام
After registering on the site, you will be able to track order status, personal cabinet and other new features
مجله گردشگری مانلی پرواز
تماس با ما

روز کتاب و کتابخوانی

ازدیرباز، چه بسا از هزاران سال پیش، بشر به قلم و نوشتن روی آورده و از همان روزها، علاقۀ ذاتی خود در کنجکاوی کشف نادانسته‌ها و ناشناخته‌ها را بروز داده است. آژانس مسافرتی مانلی پرواز، امروز، روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار را به تمام کتاب‌دوستان تبریک می‌گوید.

ازدیرباز، چه بسا از هزاران سال پیش، بشر به قلم و نوشتن روی آورده و از همان روزها، علاقۀ ذاتی خود در کنجکاوی کشف نادانسته‌ها و ناشناخته‌ها را بروز داده است. آژانس مسافرتی مانلی پرواز، امروز، روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار را به تمام کتاب‌دوستان تبریک می‌گوید.

با مطالعۀ آمار کتاب و کتابخوانی در کشوری که مهد تمدن و دارای فرهنگی غنی و کهن است، چیزی جز دریغ و افسوس نصیبمان نخواهد کرد و این درحالی است که این اندوه وقتی ریشه‌دارتر می‌شود که بدانیم ادبیات پارسی ایران‌زمین، در همۀ زبان‌ها، در سراسر کرۀ خاکی و در تمامی ادوار تاریخی، نام و نشانی نیکو از خود به‌جا گذاشته و رتبه‌هایی غرورآفرین را از آن خود کرده است؛ ازاین‌رو، تاریخ 24 آبان‌ماه، روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار نامگذاری شده تا قدمی نمادین در جهت گسترش کتابخوانی در داخل کشور برداشته باشد. این کالای شگفت‌انگیز، بهترین یار و یاور بشر بوده است؛ چراکه ساده می‌پوشد، گاه کودکانه گام برمی‌دارد و گاه پندی خردمندانه می‌دهد، قصه می‌گوید تا بیدار شویم و شعر می‌گوید تا آرام شویم. در کنار همۀ این‌ها، کتاب بهترین یاور و همسفر نیز خواهد بود. اگر سفرتان را با کتاب همراهی کنید، لحظات شیرین‌تر و خاطره‌انگیز‌تری را برای خود رقم خواهید زد؛ چرا که با شخصیت‌های داستان همگام می‌شوید و خود را در لحظات گاه پرتنش و گاه پرنشاطشان شریک می‌کنید، از آموزه‌ها تجربه کسب می‌کنید و پس از تمام کردنش، خود را غرق در آرامش می‌سازید.

روز کتاب و کتابخوانی - مانلی پرواز


در این مغتنم خوب است که یادآور شویم بسیاری از کتاب‌ها با محوریت سفر تالیف و ترجمه شده‌اند که با شناسایی جاذبه‌ها، آداب‌ورسوم و تاریخ و فرهنگ نواحی مختلف، کمک شایانی در نحوۀ انتخاب مقصد می‌کنند. با کاوش در لایه‌های تاریخ آن منطقه، بازدید از آثار باستانی کشور مقصد، لذتی دوچندان را برایتان به همراه خواهد داشت و با آگاهی از آداب‌ورسوم خاص آن، در نحوۀ ارتباط با بومیان آگاهی خواهید داشت. شاید زمان کافی برای آموختن زبان کشور مقصدتان نداشته باشید؛ برخی کتاب‌ها به منظور آشنایی مسافران با زبان کشور مقصد تالیف و طراحی شده‌اند تا نیاز شما از دانستن آن زبان را رفع کنند.

مانلی پرواز، نقشی از اعتماد، سفری بی‌تردید را برایتان آرزومند است . سفرتان سبز!

بازگشت به لیست


: به اشتراک گذاری این مطلب