تهران خیابان ولیعصر ابتدای خیابان مطهری بعد از بانک دی پلاک 345
ورود
ثبت نام
After registering on the site, you will be able to track order status, personal cabinet and other new features
مجله گردشگری مانلی پرواز
تماس با ما

رقص زن در مسجد دردسرساز شد

بعد از وایرال شدن یک ویدیو از زنی که با لباس‌های نامناسب بیرونِ مسجدی در مالزی می‌رقصد، مالزی ورود به مساجد را برای توریست‌ها ممنوع کرده است.

عد از وایرال شدن یک ویدیو از زنی که با لباس‌های نامناسب بیرونِ مسجدی در مالزی می‌رقصد، مالزی ورود به مساجد را برای توریست‌ها ممنوع کرده است. در ویدیوی ذکرشده، دو زن دیده می‌شوند که پابرهنه روی دیواری جلوی یک مکان مقدس می‌رقصند و لباس‌های کوتاه به تن دارند و از رفتارشان مشخص است که به این مکان مقدس بی‌احترامی می‌کنند.

مسجدِ کوتا کینابولا (Kota Kinabula) در استان بورنئوسابا یکی از جاذبه های گردشگری مالزی است که در آن از گردشگران انتظار می‌رود به رسوم و آداب و قوانین محلی و مذهبی احترام بگذارند و تا حد امکان آنها را رعایت کنند. مسئول این مسجد، داتوک جمال ساکاران، رفتار زنِ فوق‌الذکر را «تاسف‌بار» توصیف کرد، چون قبل از ورود به این منطقه، شرایط و ضوابط حاکم بر مسجد و شئونات آن برای همۀ توریست‌ها توضیح داده می‌شود.

 2رقص زن.jpg


جمال در ادامه گفت:‌ «ما به این خاطر در مساجد را برای گردشگرها باز کرده بودیم که می‌خواستیم زیبایی اسلام را به آنها معرفی کنیم؛ اما چنین کارهایی، تصویر دین ما را لکه‌دار می‌کنند. خیلی‌ها هستند که احترامی قائل نیستند. ما تصمیم گرفته‌ایم فورا مسجد را به روی بازدیدکننده‌ها ببندیم. تمام اتوبوس‌ها، تاکسی‌ها و سایر وسایل نقلیه حق ندارند توریستی را به این مجموعه بیاورند یا خودروی خود را در این منطقه پارک کنند.»

حالا مسئولان در حال پیگیری و شناسایی آن دو زن هستند و یکی از وزرا هم رفتار آنها را «منزجرکننده و موهن» خوانده، چرا که درست روبه‌روی یک عبادتگاه صورت گرفته است.

البته این اولین باری نیست که توریست‌ها با مقامات مالزیِ کوچک درگیر شده‌اند، کشوری که 55 درصدش از مناطق جنگلی و محافظت‌شده تشکیل شده است. در سال 2015، یک کوله‌گردِ بریتانیایی، دو کانادایی و یک هلندی متهم به ارتکاب اقدامات مستجهن در مکان عمومی شده بودند.

مسجدِ مورد نظر برای بسیاری از محلی‌ها مقدس شمرده می‌شود، کسانی که باور دارند این کوه، روحِ پیشینیان‌شان را در دل خود دارد. این باعث شده است برخی مدعی شوند که این عمل توهین‌آمیز باعث ایجاد زلزله‌ای شده است که چند روز بعدش رخ داد و 18 نفر را به کام مرگ کشاند.

3رقص زن.jpg 


  آژانس مسافرتی مانلی پرواز، نقشی از اعتماد، سفری بی‌تردید را برایتان آرزومند است. سفرتان سبز!

بازگشت به لیست


: به اشتراک گذاری این مطلب