تهران خیابان ولیعصر ابتدای خیابان مطهری بعد از بانک دی پلاک 345
ورود
ثبت نام
After registering on the site, you will be able to track order status, personal cabinet and other new features
مجله گردشگری مانلی پرواز
تماس با ما

حال و هوای حرم امام رضا در اربعین حسینی

نام امام حسین که بر زبان می‌آید و بوی عطرش در کام و فضا می‌پیچد، جان ،‌ جانی دوباره می‌گیرد و دل به گرمی گره‌گشایی‌اش قرص می‌شود. با آژانس گردشگری مانلی پرواز همراه شوید.

نام امام حسین که بر زبان می‌آید و بوی عطرش در کام و فضا می‌پیچد، جان ،‌ جانی دوباره می‌گیرد و دل به گرمی گره‌گشایی‌اش قرص می‌شود. با آژانس گردشگری مانلی پرواز همراه شوید.

شیعۀ عرب، دومین ماه سال را نیز با سوگواریِ واقعۀ عاشورا سپری می‌کند؛ اما این بار شور حسینی، دلباختگان سیرت اباعبدالله و خاندانش را از تمام نقاط جهان به کربلا می‌کشاند. 40 روز از شهادت امام حسین علیه‌السلام و سردار باوفایش حضرت ابوالفضل به همراه 72 تن از یاران جان‌نثارشان گذشته، اما این داغ در دل شیعه و دوستدارانشان همچنان سوزان است. اعراب روز "برگرداندن سر مقدس" را در مراسم راهپیمایی اربعین گرامی می‌دارند و به همراه شیعیان سراسر دنیا و پیروان دیگر ادیان، مراسم روز اربعین را در جوار ضریح شش گوش برگزار می‌کنند؛ اما جاماندگان از کاروان، غم سوزناک و جگرسوز را در دامان کدام پدر مهربان ناله سر دهند؟

اربعین مشهد.jpg


  عشق به حسین
علیه‌السلام انبوهی از معتقدان متفاوت،‌ چون مسلمانان شیعه، مسلمانان سنی و حتی پیروان مسیحیت، ایزدی و دیگر آیین‌ها را در کربلای معلا گردهم می‌آورد؛ اما دل حزین بازماندگان ایرانی از کاروان اربعین در کوی امام مهربانی‌ها آرام می‌گیرد. حضور مطهر امام رضا علیه‌السلام در پهنۀ گستردۀ خراسان، نقطۀ امید پر سویی برای دل‌های شکسته‌ای‌ست که به‌سوی بین‌الحرمین پر کشیده، اما جسم خاکی‌شان در هرم سوزان فراقش به‌جا مانده است.

3اربعین مشهد.jpg


  سالانه، بسیاری از شیفتگان سالار شهیدان که برای حضور در کاروان اربعین محدودیت دارند، در ایام سوگواری اربعین به دامان امام مهربانی‌ها پناه می‌برند و درد دل را با او درمیان می‌گذارند. حرم امام رضا
علیه‌السلام نیز مانند بین‌الحرمین مملو از زائران پاکباز و دلداده‌ای‌ست که عاشقانه برای سوگواری ایام اربعین به مشهد شتافته‌اند. از گوشه‌گوشۀ فضای داخلی گرفته تا گوشه‌کنار حیاط خوش‌رایحۀ حرم، مامن این دلدگان می‌شود. شورِ حسینی بازماندگان کاروان اربعین در سرعت رزرو تورهوایی مشهد یا تور زمینی مشهد به وفور دیده می‌شود. برای حضور در آستان مقدس امام رضا علیه‌السلام و بهره‌بردن از حضور گرم او در داخل کشور و سر سپردن در حرم آغوش مهربانش باید زودتر اقدام کرد تا این فرصت مغتنم نیز از کف نرود و از ماه صفر بی‌نصیب خارج نشویم. تصمیم‌گیری جهت محل اقامت‌ِ خود و رزور بلیط‌های هواپیما یا قطار را به آژانس مسافرتی مانلی پرواز بسپارید و با مطالعۀ هتل‌های مشهد محل اقامت خود را برگزینید.

بازگشت به لیست


: به اشتراک گذاری این مطلب