تهران خیابان ولیعصر ابتدای خیابان مطهری بعد از بانک دی پلاک 345
ورود
ثبت نام
After registering on the site, you will be able to track order status, personal cabinet and other new features
مجله گردشگری مانلی پرواز
تماس با ما

توریست‌ها در دبی بیشتر از هر جای دیگر دنیا پول خرج می‌کنند !

نزدیک به 30 میلیارد دلار درآمد توریستی برای سال 2017، این شهر را به پردرآمدترین شهر توریستی دنیا در سال 2017 تبدیل کرده است. این را می‌توانید با درآمد 40 میلیارددلاری حاصل از فروش نفت در ایران مقایسه کنید.

به گزارش مسترکارت، دبی در سال 2017، رکورد بالاترین اقامت بین‌المللی را با رقم 29.7 میلیارد دلار (109 میلیارد درهم) شکست. طبق شاخص شهرهای مقصد جهانیِ مسترکارت که 162 کشور را بررسی کرده بود، امارات توانسته در این سال، برای سومین سالِ متوالی، بیشترین درآمد را از هزینه‌کردن توریست‌ها به دست آورد. این مبلغ، هزینه‌ای معادل با 537 دلار برای هر گردشگر در روز بوده است؛ همچنین دبی توانسته است برای چهارمین سال متوالی در میان چهار شهر پربازدید جهان قرار بگیرد.

ابوظبی نیز یکی از شهرهای خاورمیانه است که رشد شگفت‌انگیزی را در جذب توریست پشت سر می‌گذارد و این نرخ، بین سال‌های 2009 و 2017 در پذیرش توریست 18.21 درصد بوده است. این شهر که پایتخت امارات نیز هست، در میان 10 شهری بوده که بیشترین رشد را در پذیرش توریست داشته‌اند.   همان‌طور که در جدول بالا مشاهده می‌شود، بعد از دبی، پاریس با 301 دلار مخارج روزانه هر توریست، رتبۀ دوم و سنگاپور با 286 دلار مخارج روزانه، در رتبه‌ سوم قرار دارند. (البته این مخارج روزانه شامل هزینه اقامت در هتل هم می‌شود).

 

آژانس مسافرتی مانلی پرواز، نقشی از اعتماد، سفری بی‌تردید را برایتان آرزومند است. سفرتان سبز!


بازگشت به لیست


: به اشتراک گذاری این مطلب