تهران خیابان ولیعصر ابتدای خیابان مطهری بعد از بانک دی پلاک 345
ورود
ثبت نام
After registering on the site, you will be able to track order status, personal cabinet and other new features
مجله گردشگری مانلی پرواز
تماس با ما

اخبار گردشگری

فرودگاه جدید استانبول که در سال 2019 در‌های خود را به روی عموم باز کرد، دومین فرودگاه بزرگ دنیا به شمار می‌رود که یکی از پروژه‌های بلندپروازانه ترکیه نیز هست. در این مقاله با این فرودگاه بزرگ بیشتر آشنا خواهیم شد.

خبر حذف زیبایی از هر جایی، همیشه خبر بدی‌ست. خبر ما هم این است که قرار بر حذف کشتی یونانی از جاذبه‌های جزیرۀ کیش گذاشته‌اند. حالا ارتباط بین زیبایی و کشتی یونانی چیست و چرا این خبر بد است را در این مقاله مورد بحث قرار خواهیم داد.

موتورسواری همیشه برای مردان و به‌خصوص ایرانی‌ها جذاب بوده، اما شرایط اقتصادی، بسیاری را حتی از دیدن آن‌ها هم محروم کرده است. خبر خوب برای طرفداران این موجود فلزی دوست‌داشتنی، برگزاری فستیوال موتور در دبی است که پر از هیجان و ماجراست.

عمان، کشوری در جنوب ایران و واقع در شبه‌جزیرۀ عربستان است که پایتخت آن نیز شهر مسقط است. این کشور در سال‌های اخیر توانسته است توریست‌های زیادی را جذب کند و یکی از جدیدترین اقداماتش جهت جذب گردشگران ایرانی، ارائه ویزای ریالی عمان بوده است.

از سال 1393، هر سال روز 12 دی‌ماه، به مناسبت انتخاب این شهر به عنوان مرکز استان گیلان در دوران حکومت صفویان و به عبارتی تولدِ این شهر، با نام روز رشت جشن گرفته می‌شود. این روز برای گرامیداشت هویت‌های فرهنگیِ مخصوص به این شهر درنظر گرفته شده است و با برگزاری همایش‌ها و مراسم مختلف، ضروریاتی همچون حفظ زبان گیلکی، بزرگداشت فرهیختگان این شهر، جنبه‌های اقتصادی رشت و ... مورد تاکید قرار می‌گیرند.

ایران در سطح جهانی همواره به دلایل مختلفی شناخته شده بوده و هیچ‌گاه به‌عنوان یک کشور بی‌اهمیت تلقی نشده است. این امر، هم جلوه‌های بدی دارد و هم خوب که خوشبختانه صنعت گردشگری از مورد اول آنچنان رنج نمی‌برد! کشور ما در جوامع بین‌المللی، به‌عنوان کشوری سرآمد در پذیرش و همچنین صدور گردشگر، شهرت دارد و این امر باعث شده که نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع مربوط به آن برای دوازدهمین دوره در تهران برگزار شود.

از زمانی که فوتبال به عنوان ورزشی رسمی به ثبت رسید و به‌طور جهانی رقابت‌هایی به آن اختصاص داده شد، این ورزش دنیایی تازه را به جهانیان معرفی نمود. دنیایی پر از تاریخ و داستان و خاطره. حالا دیگر فوتبال در ذهن طرفداران آن تنها یک ورزش که تماشای آن در کنار تخمه‌خوردن، فعالیتی جالب به حساب می‌آید نیست، بلکه فرهنگی غنی و بین‌المللی‌ست که قلب ملت‌ها و جهانیان را به هم گره می‌زند. هر روزه اخباری در حاشیۀ این ورزش می‌شنوید که شما را به تاملاتی عمیق وامی‌دارند. 

تا پیش از این، شهروندان سنگاپور می‌توانستند بدون نیاز به اخذ ویزا، به 166 کشور دنیا سفر کنند و از این لحاظ به خود می‌بالیدند که معتبرترین پاسپورت دنیا را دارند. البته از این 166 کشور، در 39 کشورِ دیگر، سنگاپوری‌ها باید بعد از ورود به فرودگاه اقدام به دریافت ویزا کنند. اما اخیرا، طبق وبسایت معتبر پاسپورت ایندکس، امارات متحدۀ عربی، از سنگاپور پیشی گرفته است و حالا اماراتی‌ها در صدر جدول قرار گرفته‌اند. 

گردشگری و صنعت گردشگری، به‌عنوان یکی از پرسودترین فعالیت‌های اقتصادی هر کشور به‌شمار می‌آید و دولت‌ها همواره در تلاش‌اند با رونق‌بخشیدن به جلوه توریستی کشورشان، اوضاع اقتصادی و سیاسی خود را بهبود بخشند؛ اما آیا تا به حال فکر کرده‌اید که گردشگری چه ضرر‌های می‌تواند برای کشور گردش‌پذیر به همراه داشته باشد؟ با آژانس مسافرتی مانلی پرواز همراه باشید تا در خصوص تور ونیز، از حقایق توریستی این کشور مطلع شوید.

شهر همدان یا هگمتانۀ آن روزها، پایتخت نخستین شاهنشاهی ایران، مادها، بود که ذکاوت و فراست بومیانش تاریخ را به تحیر واداشته است. اسرار نهفتۀ بسیاری از آن دوران به بعد در دل خاک مقدس این دیار باقی مانده است. به سبب کشف یافته­‌های متعدد ارزندۀ باستانی از اعماق خاک آن، شهر همدان به عنوان پنجمین شهر فرهنگی-توریستی ایران زمین شناخته شده است.

با توجه به اظهارات اخیر رئیس انجمن جنگلبانی کشور، سرنوشتی همانند جنگل‌های زاگرس، در انتظار جنگل‌های انبوه و یشمین البرز است. با وجود اینکه در سال 1395 طرحی با عنوان "طرح تنفس" در راستای حفاظت از جنگل‌ها و بیشه‌زارهای شمالی‌ کشور اتفاق افتاد، در حال حاضر، 42 درصد از اراضی جنگلی شمال کشور در معرض نابودی قرار گرفته است. نشانه‌هایی که در سال‌های گذشته، حدود 30 سال پیش، در جنگل‌های زاگرس خود را نمایان کرد و آن‌ها را از میان برد، امروز در جنگل‌های شمالی کشور به‌چشم می‌خورد و با این روندی که پیش گرفته است، تا سی سال آینده آن‌ها را به نابودی خواهد کشاند.: به اشتراک گذاری این مطلب