تهران خیابان ولیعصر ابتدای خیابان مطهری بعد از بانک دی پلاک 345
ورود
ثبت نام
After registering on the site, you will be able to track order status, personal cabinet and other new features
مجله گردشگری مانلی پرواز
تماس با ما

25 آبان‌ماه - آغاز امامت امام عصر (عج)

در چنین روزی رقم خورد. روز جمعه، هشتم ربیع الاول سال 260 هجریِ قمری بود، زهری که معتمد به امام حسن عسکریعلیه‌السلام خورانده بود، پس از ادای نماز صبح ایشان، تاب را از جسم متبرکش ربود و این‌گونه شد که امام یازدهم شیعیان پیروانش را تنها گذاشت و تحمل رنج راه عدالت را به جانشینش سپرد. افزون‌بر این‌، امامان پیشین زمینه را برای غیبت آماده کرده بودند، با انطباق نشانه‌ها، حس غریب ظلمت و عزلت در قلب‌های دلداده چیره گشت. این حس بی‌یار و یاورماندن به وسیله صحابه و نایبان تا حدودی تسکین یافت؛ اما حال که نایبی نمانده و یاوری دست یاری دراز نکرده، دل رنجور شیفتگانش شکسته‌تر از همیشه و چشمان منتظر به‌راه خیره‌تر از گذشته شکیبایی پیشه کرده است.

امامت، نیابت اسطوره‌ای چون پیامبر و پذیرش بار گرانِ مسئولیت همۀ موجودات تنها از گذرگاه مشقت، ریاضت، عبادت و تحصیل دانش از حکیمی دانا ممکن است.

دانای مطلق، معصومان را از طریق واسطه‌ها، حکمت آموخت تا خلق را ریاست و امامت کنند؛ یکی در گهواره و دیگری در کهنسالی این مسئولیت خطیر را به‌عهده گرفتند تا بشر را از ازل تا ابد سوی فروغ دانش رهنمون سازند، جامعه را به‌گونه‌ای هدایت کنند تا همۀ اقشار بتوانتد از امکانات این مدینۀ فاضله به‌یکسان بهره ببرند.

در گذر این راه پر پیچ و خم، خود و خانواده‌شان دچار مشقت‌ها و دشواری‌های بسیار می‌شدند و گاه منجر به حادثه‌ای چون عاشورا می‌شد؛ اما دست از هدف متعالی‌شان نمی‌کشیدند.

در سال‌های اخیر، این روز مفخم و ارزنده، میان پیروان راستین شیعه گرامی داشته می‌شوند. از هر سو و کرانه‌ای باشند، روانۀ یادوارۀ گرانبها، مسجد جمکران می‌شوند و آغاز امامت حضرت بقیه‌الله را جشن می‌گیرند، کام را شیرین و برای نزدیک‌تر شدن ظهور مبارکشان از صمیم قلب دعا می‌کنند. آژانس مسافرتی مانلی پرواز پایتخت این روز گران‌قدر را تهنیت عرض می‌کند، باشد که جزیی ناچیز از پیروان راستین حق باشیم!

مانلی پرواز، نقشی از اعتماد ، سفری بی‌تردید را برایتان آرزومند است. سفرتان سبز

بازگشت به لیست


: به اشتراک گذاری این مطلب