تماس با ما
تهران خیابان ولیعصر ابتدای خیابان مطهری بعد از بانک دی پلاک 345
جستجو
ورود
ثبت نام
After registering on the site, you will be able to track order status, personal cabinet and other new features
مجله گردشگری مانلی پرواز
تماس با ما

اخبار گردشگری

با توجه به اظهارات اخیر رئیس انجمن جنگلبانی کشور، سرنوشتی همانند جنگل‌های زاگرس، در انتظار جنگل‌های انبوه و یشمین البرز است. با وجود اینکه در سال 1395 طرحی با عنوان "طرح تنفس" در راستای حفاظت از جنگل‌ها و بیشه‌زارهای شمالی‌ کشور اتفاق افتاد، در حال حاضر، 42 درصد از اراضی جنگلی شمال کشور در معرض نابودی قرار گرفته است. نشانه‌هایی که در سال‌های گذشته، حدود 30 سال پیش، در جنگل‌های زاگرس خود را نمایان کرد و آن‌ها را از میان برد، امروز در جنگل‌های شمالی کشور به‌چشم می‌خورد و با این روندی که پیش گرفته است، تا سی سال آینده آن‌ها را به نابودی خواهد کشاند.

ازدیرباز، چه بسا از هزاران سال پیش، بشر به قلم و نوشتن روی آورده و از همان روزها، علاقۀ ذاتی خود در کنجکاوی کشف نادانسته‌ها و ناشناخته‌ها را بروز داده است. آژانس مسافرتی مانلی پرواز، امروز، روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار را به تمام کتاب‌دوستان تبریک می‌گوید.


بزرگ‌ترین مجموعۀ تفریحی و گردشگری ایران، تابستان سال جاری در مجتمع بندری کاسپین منطقۀ آزاد بندر انزلی افتتاح شد. می‌توان گفت که این فضا یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری ایران است. زیربنایی بالغ بر ده‌هزار مترمربع به آکواریومی وسیع اختصاص داده شده که مقر امن 350 گونه آبزی شده است. این آبزیان رنگارنگ و زیبا از پنج قارۀ جهان گردهم آمده‌اند و در چهار طبقه به نمایش گذاشته شده‌اند. تونل 40 متری این آکواریوم مشابه تونل‌های آکواریومی شهرهای ساحلی کشورهای همسایه طراحی شده و نمای چشمگیری در فضای سرپوشیدۀ این اسکله را به نمایش گذاشته است. علاوه‌بر انواع آبزیان، خزندگان بی‌شماری نیز در این فضا اقامت گزیده‌اند. باغ پرندگان این تفرجگاه نیز گونه‌های بسیار زیبای داخلی و خارجی را در معرض دید عموم قرار داده است.

شاید یکی از موضوعاتی که این روزها موجبات کنجکاوی مردم کشور دبی و گردشگران تور دبی را فراهم آورده است، مسئلۀ تاکسی‌های پرنده باشد. شاید در سفرهای بعدی‌تان به این سرزمین، چه به صورت تور دبی ارزان ، چه به صورت تور دبی لحظه آخری ، با یکی از این پرنده‌های شناور در هوا روبه‌رو شدید! برای اطلاعات بیشتر با آژانس مسافرتی مانلی پرواز همراه باشید.

ساخت‌وساز در برجِ جده عربستان که قرار است بلندترین برج دنیا شود، در طول سال 2018 تداوم داشته است. این برج که در ابتدا قرار بود امسال (2018) افتتاح شود، بنا به دلایلی تا سال 2020 افتتاح نخواهد شد. زمانی که برج جده توسط شرکت معماری آدریان اسمیت و گوردون گیلِ شیکاگو تکمیل شود، حداقل 3.280 فوت، برابر با حدودا 1000 متر ارتفاع خواهد داشت. این برج بخشی از توسعه شهریِ شهر اقتصادیِ جده است و اولین سازۀ دنیا خواهد بود که به نقطۀ ارتفاع یک کیلومتری خواهد رسید (البته طرح اولیه قرار بود یک مایل (1.6 کیلومتر) باشد؛ اما نوع زمینِ منطقه برای این ارتفاع مناسب نبود.)

فرهنگ عمومی، یکی از شاخصه‌های زندگی جمعی است،‌ چرا که در پناه این هنجار اجتماعی می‌توان زندگی مسالمت‌آمیز و توام با آرامشی را سپری کرد. روز 14 آبان نیز،‌ زمانی است که برای این سیاق اجتماعی نام گذاری شده است. برای اطلاعات بیشتر از این روز، با آژانس هواپیمایی مانلی پرواز همراه باشید.

منطقۀ آزاد کیش جزو سازمان جهانی گردشگری یا همان UNWTO شد. این سازمان که در کشور اسپانیا استقرار دارد، نمایندۀ سازمان ملل متحد در امر جهانگردی است و هرساله گزارشی را ارائه می دهد. وظیفۀ هدایت صنعت گردشگری بر عهدۀ این سازمان است و در حوزه توریسم، نقشی اساسی در ارتقای وضعیت و ظرفیت کشورهای در حال توسعه دارد.

نام امام حسین که بر زبان می‌آید و بوی عطرش در کام و فضا می‌پیچد، جان ،‌ جانی دوباره می‌گیرد و دل به گرمی گره‌گشایی‌اش قرص می‌شود. با آژانس گردشگری مانلی پرواز همراه شوید.

سفر، همیشه بوی تنوع و آرامش دارد؛ اما اگر مقصد، کوی دوست باشد و هدف، تجدید دیدار با امام مهربانی‌ها، این آرامش دوصدچندان خواهد بود. ردِ پای متبرک ششمین بزرگ‌مرد خاندان شیعه، حضرت رضا علیه‌السلام، کلان‌شهر شمالی خراسان را مطهر کرده و تقدس بخشیده است.

سال 61 هجری بود. هنوز داغ گران فقدان سردار و امام لشگر اسلام، سنگین و سوزان بود. در دومین ماه اعراب، با اینکه 40 روز از شهادت امام حسین علیه‌السلام و سردار باوفایش حضرت ابوالفضل و 72 تن از یاران فداکارش گذشته بود؛ زنگ فغان و گرد آه و شیون، بر دیدگان نشسته و دل‌ها را تار کرده بود. بازمانده‌ای از یاران امام، جابر انصاری، در بیستم ماه صفر، مراسم چهلمین روز درگذشتگان را در خفا برپا کرد که این روز میان اعراب به روز "برگرداندن سر مقدس" شهره است.

ارز در مقولۀ صنعت گردشگری، نقشی بنیادین و اساسی را ایفا می‌کند و می‌توان گفت که در اصل، ارزش پول رایج هر کشور است که به گردشگر توان سفر و گشت‌وگذار را می‌دهد، نه تنها گردشگر، بلکه هر مسافری که به قصد خروج از کشور به دلایل مختلف کاری، تجاری و تحصیلی عزمش را جزم می‌کند. با آژانس گردشگری مانلی پرواز همراه باشید !

به گزارش خبرگزاری‌های معتبر، پیش فروش بلیط قطارهای اربعین آغاز شد! برای سهولت دسترسی به مرزهای کشور در ایام اربعین و رفاه زائران حسینی، از تاریخ 28 مهرماه تا   11 آبان‌ماه سال جاری، علاوه‌بر تعداد قطارهای موجود، 160 رام قطار مسافربری فوق‌العاده و 134 مورد قطار ترکیبی (قطار + اتوبوس) تهران-مهران افزوده شده است.

این روزها، مسئلۀ ارز به‌شدت نقل محافل است و بازار دنبال‌کردنش نیز گرمِ گرم! سفر مقوله‌ای است که ارتباط مستقیم و تنگاتنگی با ارز و کاهش و افزایش اعتبار آن دارد. امروز آژانس هواپیمایی مانلی پرواز، در مجلۀ گردشگری خود، در خصوص سفر به ترکیه، خبری در خصوص افت لیر و تاثیر بر گردشگری این کشور را به اطلاعتان می‌رساند. با مانلی همراه باشید!

   

شاید اولین بار پس از تبعید رضاشاه به جزیرۀ موریس و بعد از آن ژوهانسبورگ بود که ایرانیان با جنوب افریقا آشنا شدند. تا قبل از انقلاب، رژیم پهلوی روابط تجاری نزدیکی با افریقای جنوبی داشت تا اینکه بعد از انقلاب اسلامی، ایران که مخالف حاکمیت نظام آپارتاید در این کشور بود، رابطه‌اش را قطع کرد و حتی دیگر از فروش نفتش نیز به آنها امتناع ورزید.

با 17.1 میلیون مسافری که در سال 2018 قدم به خاکِ این خطۀ زیبا گذاشته‌اند، ایل دو فرانس در بخش سفر، رکوردِ بهترین عملکردش را در طول تمام تاریخ گردشگری دنیا به ثبت رسانده است.

بعد از وایرال شدن یک ویدیو از زنی که با لباس‌های نامناسب بیرونِ مسجدی در مالزی می‌رقصد، مالزی ورود به مساجد را برای توریست‌ها ممنوع کرده است.

گردشگری حلال با سرعت چشمگیری رو به رشد است. هرچند، برخی گردشگران مسلمان اکنون مقاصد گردشگری محبوب دنیا را رها می‌کنند و به سمت مقاصد لوکس‌تر می‌روند.

سازمان گردشگری جهانیِ ملل متحد از سال 1980 به بعد، روز 27 سپتامبر را که امسال مقارن با 5 مهرماه است، به‌عنوان روز جهانیِ گردشگری (World Tourism Day) نام‌گذاری کرده است.

  • 1
  • 2