.
 • تورها
 • تفریحات کیش
 • تور طبیعت گردی
 • رزرو بلیط هواپیما
 • هتلها
 • تور اقساطی
 • اخذ ویزا
 • مجله گردشگری
 • تماس با ما
 • تور لبنان | قیمت تور لبنان

  نوع نمایش:
  قیمت از 5,650,000—
  مبدا: تهران
  تاریخ تور: تا اطلاع ثانوی منقضی
  مدت اقامت: پنج شب
  نوع سفر: هوایی
  هتلهای شهر: هتل های بیروت
  قیمت از 5,650,000—
  مبدا: تهران
  تاریخ تور: تا اطلاع ثانوی منقضی
  مدت اقامت: پنج شب
  نوع سفر: هوایی
  هتلهای شهر: هتل های بیروت
  مشاهده نظرات کاربران


  تور لبنان


  چرا سفر به لبنان؟

  عروس خاورمیانه، فرنامِ سرزمینی کهن در کرانه‌های شرقی دریای مدیترانه است که از سالیان دور تا کنون مهد دریانوردی و بازرگانی بوده است. اقلیمی پست در کرانه‌ها و مرتفع در مناطق کوهستانی که قدمتی بیش از پنج‌هزارسال پیش از میلاد دارد. تجربۀ فرازونشیب‌های بسیار در طول عمر مدیدش، لبنان را به کشوری پیشرو در تاریخ و فرهنگ بدل کرده و بقایای به‌جا مانده از این حوادث ، شرح وقایعی بس طویل را به تصویر کشیده است.

  فرمانروایان بی‌شماری از شرق و غرب بر پیکر این سرزمین عرض اندام کرده‌اند؛ از دیرین‌ترین و باشکوه‌ترینشان که هخامنشی پارسی باشد گرفته تا فرانسۀ مهاجر از غرب، پس از جنگ‌های جهانی. در سالیان دیرین که عظمت هخامنش زبانزد و جلودار در تاریخ تمدن بود، داریوش کبیر در اواخر سدۀ ششم پیش از میلاد، به دلیل اهمیت راه ارتباطی دریایی میان ایران و مصر باستان، دستور ساخت آبراهی میان دریای سرخ و دریای مدیترانه را از راه نیل داد تا کشتی‌های پارسی بتوانند به راحتی از آن عبور کنند. اکنون با تاسفی تلخ، طبیعت بکر و پست‌ و بلندش آلودۀ جنگ‌های داخلی و خارجی شده و دامان پاک مدیترانه‌ای‌اش را مُلَوَث کرده‌ است.

  دو رشته‌کوه رفیع‌قامت، لبنان شرقی و غربی را از هم جدا کرده و نقطه تلاقی آنها، یعنی دره سهل‌البقاع ،جلوۀ بکری و زیبایی آفرینش را در جوار رودخانۀ پرخروش لیطانی به تصویر می‌کشد. قلم رودهای پرثمر دیگری مانند عاصی و کلب، به جنگل‌های سبزفام و کوهستان‌های انبوه آن نقش پرتحریری زده تا لبنان را به جِد، عروس خاورمیانه کند.

  اقلیم دوگانۀ این عروس خاوری، به دو بخش کوهستانی بلند و ساحلی پست تقسیم می‌شود. این پهنه دارای زمستان‌هایی سرد و بارانی و هوای منفی صفر در کوهستان‌های برفی هستند. تابستان‌های سواحل مدیترانه شرجی و گرم است و رشته‌کوه‌های بلندقامت، اجازۀ عبور رطوبت دریا به سمت غرب را نمی‌دهند و سایر نواحی گرم و خشک است.

  ادوار تاریخی پرحادثه باستان و معاصر، تاثیر بسزایی در فرهنگ لبنان به‌جا گذاشته است. آثار نیک به‌یادگار مانده از دوران پر صلابت و باشکوه هخامنشی و ساسانی پارسی، دوره حکومت یونانیان و رومیان بیزانسی، سلطه مسلمانان و صلیبیان و پس از آن‌ها سلسله عثمانی با استعمار فرانسه در سال‌های پس از جنگ جهانی اول تلفیق شده و پیکره‌ای هویدا از بناهای خاص هر دوره با معماری منحصر به‌فرد و جلوه‌ای مثبوت، در یادمان تاریخی لبنان ثبت کرده است. معبد باستانی باکوس (Bacchus) در دره بقاع شهر بعلبک، میان طبیعت بکر مزارع ناتانایل، غار دو قلوی ژیتا Jeita grotto در دره نهر الکلب در بیست کیلومتری پایتخت لبنان، بیبلوس یا جبیل (Byblos/Jbeil) از شهرهای باستانی لبنان که هنوز هم تمدن باشکوهش را حفظ کرده است، همه و همه شماری از جلوه‌های تاریخی متعدد لبنان است که دوستداران فرهنگ و تاریخ را به سوی خودش فرا می‌خواند. در کنار گذرگاه تاریخ، طبیعت بکر جنگل‌های سه‌هزارسالۀ درختان بلندقامت (حدود چهل متر) سدر که تبدیل به نماد کشور لبنان شده، سواحل آرام و بی‌کران دریای مدیترانه که در سالیان دور لنگرگاه کشتی‌های پارسی بوده و قاره‌های آسیا، اروپا و افریقا را به‌هم متصل کرده، از جلوه‌های بی‌نظیر آفرینش است که در لبنان به نمایش گذاشته شده است.

  بهترین زمان سفر به پهنه دیرین لبنان روزهای طولانی بهار و هوای خنک مدیترانه‌ای در پاییز، به دلیل معتدل بودن هواست و بارش کمتر و کم‌حجم تری در این فصول اتفاق می افتد ولی به طور عمده غیر از فواصل ما‌ه‌های جولای تا سپتامبر که هوای کرانه‌های مدیترانه به‌شدت شرجی و گرم است، زمان برای خلق لحظاتی خاطره‌انگیز در این دیار مناسب است.

  مانلی پرواز پایتخت، نقشی از اعتماد ، با آرزوی داشتن سفری بی‌تردید برای شما عزیزان، امکان نفوذ به قلب تاریخ این کشور را فراهم آورده و با ارائۀ تور لبنان ، بستر کشف نادانسته‌ها را گسترده و با ارائۀ خدماتی صادقانه ، در تلاش برای رسیدن به اعتلای دانش فرهنگی و صنعت گردشگری است. سفرتان سبز!

      نویسنده: نسیم احمدی خلیلی

  نظرات کاربران
  رتبه بندی کاربران
  0 / 5 5 5 1
  بر اساس 1 رتبه بندی کاربران
  0%
  0%
  0%
  0%
  0%
  نقد و بررسی کاربران
  فرم ثبت نقد و بررسی
  عالی
  عنوان*
  نقاط قوت
  نقاط ضعف
  نظر*
  خودتان را معرفی کنید
  مرتب سازی بر اساس:
  تاریخ رتبه مفید بودن