• اخذ ویزا
 • تورها
 • تور اقساطی
 • تورهای کانادا
 • تور طبیعت گردی
 • هتلها
 • رزرو آنلاین هتل
 • استخدام
 • مجله گردشگری
 • تماس با ما
 • درباره ما
 • تور سوچی

  فیلتر:
  نوع نمایش:
  مشاهده نظرات کاربران

  چرا تور سوچی؟

  سوچی، شهری از سرزمین روسیه در پهنای کرانسودار، در مرز غربی، تن به زمین ساییده است. کرانه‌های دریای سیاه و بلندای پنهان در برف رشته کوه قفقاز، این پهنه را تنگ در آغوش کشیده‌اند. سوچی، ممتدترین شهر اروپا است. این گستره، خانۀ مردم چندین دیار روسی، ارمنی، اوکراینی و گرجی است. سوچی، الماس دریای سیاه، مکانی بکر و خوش‌منظر برای رفع خستگی‌های ذهنی و دور شدن از تنش‌های بی‌وقفه و ازدحام روزمرگی‌هاست. سوچی، شهر آفتاب دل‌انگیز و پالیزهای چای، شهر کوهستان‌های پرابهت و مغرور، شهر تاریخ و افسانه و اسطوره که بر تنش جای پای فراز و فرودهای تاریخی به یادگار مانده است. این شهر با اقلیم مطبوع و جاذبه‌های خوش‌نقش و نگار خود، راهی برای رسیدن به لذتی مطبوع است. این پهنۀ ساحلی خوش‌آب و رنگ، با طبیعتی بکر و زیبایی‌هایی حیرت‌انگیز، شما را به جهانی چندنقش دعوت می‌کند و در هر گوشه‌اش استقبالی متفاوت را ارزانی گردشگران تور سوچی می‌دارد. سوچی شهری با تمدن و تاریخی کهن است که دنیای دیگر را به رویتان می‌گشاید و شما را به سیر در فضایی خوش فرا می‌خواند. شهد سفر، حلاوت وجودتان!

  آب و هوای سوچی

  اقلیم این شهر پرجاذبه، اقیانوسیه (در این نوع اقلیم، بیشترین پراکندگی در سواحل غربی قاره‌ها، در عرض‌های جغرافیایی میانی رخ می‌دهد و دارای تابستان‌های گرم و زمستان‌های خنک است و دلیلش عبور توده‌های هوای دریایی پایدار و همیشگی از میان اقلیم اقیانوسی است.) است. پهنه‌ای که بهارهای کوتاه و خنک، تابستان‌های گرم و جان‌بخش به همراه نسیم‌های برآمده از دریای سیاه، پاییزهای خنک و هزار رنگ و زمستان‌های سرد، برفی و پرباران را در تاروپود خود میزبان است و این ویژگی‌ها، میهمان‌های هرسالۀ این شهر ساحلی هستند.

  جاذبه‌های گردشگری سوچی

  سوچی، با ازدحامی از غارها، آبشارها، جاذبه‌های بکر، زیبایی‌های چشمگیر و تاریخ پرنگاره، با آب و هوایی دلنشین و متفاوت، به یکی از برترین شهرهای ساحلی توریستی شهره شده است. برخی از این جاذبه‌ها که ندیدنشان، چون از کف دادن خوابِ به واقعیت تعبیرشدۀ شیرینی است، عبارت‌اند از:

  1)    راه ساحلی: راهی ‌است که در دهۀ 30، جایش را در کرانۀ دریای سیاه گشود. نسیم نوازشگری که از ساحل کبود دریای سیاه می‌وزد، پوست تنتان را به آرامش لمس می‌کند و لذتی آرام را به جانتان می‌پاشد.

  2)    پارک ملی سوچی: پارک ملی سوچی در تنگاتنگی با شمال شرق دریای سیاه، رخ‌نمایی می‌کند. این پارک که سردمدار پارک‌های روسیه است، در هم‌نشینی با کوه‌های برافراشته، غارهای پر رمز و راز و آبشارهای پر ابهت، به جاذبه‌ای خوش‌رویت مبدل شده است.

  3)    کوهستان کراسنایا پولیانای سوچی: کراسنا پولیانا، جغرافیایی کوهستانی در 45 کیلومتری منطقۀ آدلر، که شکوهی خیره‌کننده از طبیعتی بکر و نفسگیر را به چشم می‌نشاند. این کوهستان از یک‌سو، قله‌های برف‌آلود قفقاز و از سویی، رودخانۀ مزیمتا را در آغوش دارد. کراسنایا پولیانای، یکی از پرکشش‌ترین و گیراترین جاذبه‌های دیدنی و تفریحی روسیه است.

  4)    آبگرم ماتسستای سوچی: این آبگرم که افسانۀ درمان بسیاری از بیماری‌ها را در تاریخ خود ثبت کرده، مکانی بکر و بی‌نظیر برای تجربه‌ای متفاوت است.

  5)    بیشۀ سرخدار: این بیشۀ خارق‌العاده و بی‌نهایت زیبا، با 700 گونۀ گیاهی و انبوه درختانی که قدمت برخی‌شان به 2000 سال می‌رسد، یکی از غنی‌ترین ذخایر منطقۀ قفقاز به‌شمار می‌آید.

  6)    پارک ریوی یرای سوچی: پارکی‌ است که به فرمان یکی از تزارها در سال 1898، جان گرفت و 100 سال پس از آن به طور کامل مرمت شد. این پارک، صندوقچه‌ای از تندیس‌ها و درختان ماگنولیاست که داستان انسان‌دوستانۀ برخی از افراد را در سکوت فریاد می‌زند؛ هم‌چنین گذرگاهی‌ که مجسمۀ نیم‌تنۀ تمام ادیبان کلاسیک روس را بر دوش دارد، جاذبۀ محیرالعقول دیگری است.

  7)    پل آسمان سوچی: عظیم‌ترین پل معلق در دنیا که فرشی از خیال و سبزفام را به زیر پاهایتان گسترده است و تنفسی متفاوت را پیشکش ریه‌هایتان می‌کند و شما را در ژرفای زیبایی‌اش غرق خواهد کرد و حیرتی ماندگار را در ذهنتان جا خواهد گذاشت!

  8)    پارک آبی دلفین‌ها در منطقۀ آدلر: این پارک یکی از حیرت‌انگیزترین مراکز تفریحی شهر است که با در آغوش داشتن حیاتی از موجودات اقیانوسی، به محلی بدیع و خارق‌العاده برای گذراندن دمی به لذت و هیجان مبدل شده است.

  9)    آبشارهای سوچی: مجموعه‌ای از جریان‌های پرشتاب آب‌هایی است که صدای غُرّششان، ابهت و صلابتی خیره‌کننده را در هوا می‌پراکند و زیبایی منحصربه‌فرد هر کدامشان، شکوهی از قدرت و جبروت بی‌نقص خالق را جلوه‌گری می‌کند. 

  غذاهای سنتی سوچی

  سوچی، شهری در هم‌نشینی با دگر سنت‌ها و فرهنگ‌ها با دیگر سرحدات هم‌جوار با اندامش، به آداب مشترکی در طبخ غذایی رسیده است. چشیدن غذاهایی را که نباید در این خطۀ معتدل استوایی فراموش کنید، از قرار زیر هستند:

  1)کباب شیشلیک، 2) سوپ‌های غلیظ گوشتی، 3) خینکالی (خمیرهای پرشده با گوشت و طبخ شده در آب گوشت)، 4) کاچاپوری (نان + تخم‌مرغ + پنیر پیتزا)، 5) غذاهای دریایی،  6) بلینی (نوعی پنکیک)، 7) بیف استراگانف، 8) سالاد الیویر، 9) سولیانکا (نوعی سوپ که از انواع گوشت طبخ می شود.)، 10) خاویار  

  بهترین زمان سفر به سوچی؟

  سوچی به دلیل داشتن اقلیمی متفاوت در سراسر پهنۀ خود، سرزمینی همه‌پسند و خوش‌نشین است. هرکس بسته به ذائقه و طبع دلخواهش می‌تواند فصلی از فصل‌ها را برگزیند. این شهر با داشتن آب و هوایی نیمه‌استوایی و مرطوب، به یکی از برترین شهرهای سیاحتی روسیه شهره است. برخلاف آب و هوای مدیترانه‌ای و با وجود باران‌های بسیار، سوچی تقریبا دارای 300 روز آفتابی است که این شرایط آب و هوایی در مقایسه با دمای دیگر سرحدات روسیه، باورنکردنی است و همین دلیل منطقی و محکمی برای جذب گردشگران در بیشتر ماه‌های سال و شهره بودنش به بزرگ‌ترین شهر توریستی روسیه است!

  بهار سوچی بسیار کوتاه و گذراست؛ اما شکوفایی گل‌ها و طراوت باغ‌ها در این فصل، زیبایی خیره‌کننده‌ای را به چهرۀ شهر می‌بخشد و باران‌های ملایم، میهمان هر از چند گاه  این روزها هستند.

  تابستان‌های سوچی، حال و هوایی دگر دارد! این فصل به یمن حضور ارزشمند دریای سیاه، هم‌نشین همیشگی بادهای خنک و نسیم‌‍‌های نوازشگر است و خیابان‌های شهر در این فصل، مملو از سفردوستانی است که به دنبال آرامشی متفاوت، رهسپار مرزی فراسوی خانه می‌شوند.

  پاییز این شهر، تبلوری از رنگ‌های بکر طبیعت است که با خشوعی دلبرانه، جان و روح را با آرامش پیوند می‌دهد و با آسمانی ابری و باران‌هایی دل‌انگیز، اما هوایی دلچسب و نه چندان سرد، به استقبال میهمانان خود می‌شتابد.

  و اما بیشتر بارش باران و برف در فصل زمستان رخ می‌دهد و این در حال است که قسمت‌های ساحلی به تن‌پوش مرواریدگون آسمان مزین نمی‌شوند ولی قسمت‌های کوهستانی شهر با ولعی سیری‌ناپذیر، برف‌های بکر و خیره‌کننده را در آغوش می‌گیرند . 

  چرا تور سوچی با مانلی پرواز؟

  آژانس هواپیمایی مانلی پرواز پایتخت، نقشی از اعتماد، با آرزوی داشتن سفری بی ‌تردید برای شما عزیزان، امکان لمس بهترین تجربه از سفر به روسیه را برایتان فراهم آورده و با ارائۀ ارزانترین قیمت تور سوچی و بلیط هواپیما سوچی، با صداقتی متکی به اعتماد شما، در تلاش برای رسیدن به اعتلای دانش فرهنگی و صنعت گردشگری است.

  سفرتان سبز! 

  متأسفانه در حال حاضر هیچ پیشنهادی وجود ندارد که شرایط انتخاب شده را برآورده کند.

  نظرات کاربران
  رتبه بندی کاربران
  0 / 5 5 5 1
  بر اساس 1 رتبه بندی کاربران
  0%
  0%
  0%
  0%
  0%
  نقد و بررسی کاربران
  فرم ثبت نقد و بررسی
  عالی
  عنوان*
  نقاط قوت
  نقاط ضعف
  نظر*
  خودتان را معرفی کنید
  مرتب سازی بر اساس:
  تاریخ رتبه مفید بودن

  به اشتراک گذاری این مطلب :


  در مجله گردشگری مانلی پرواز قدم در دنیای بی انتهای سفر بگذارید