.
 • تورها
 • تفریحات کیش
 • تور طبیعت گردی
 • رزرو بلیط هواپیما
 • هتلها
 • تور اقساطی
 • اخذ ویزا
 • مجله گردشگری
 • تماس با ما
 • تور سن پترزبورگ | قیمت تور سن پترزبورگ

  نوع نمایش:
  قیمت از 9,895,000—
  مبدا: تهران
  تاریخ تور: تا اطلاع ثانوی منقضی
  مدت اقامت: نه شب
  نوع سفر: ماهان
  هتلهای شهر: هتل های روسیه
  مشاهده نظرات کاربران

  چرا تور سن پترزبورگ؟

  سن پترزبورگ، حجمی از تمام زیبایی‌هاست که هر هوشی را به تاراج می‌برد و هر نگاهی را شیدا و والۀ خود می‌سازد، ساحره‌ای که با انبوه معماری‌های شگفت‌انگیز در تن خود و به دوش کشیدن تاریخی پر فراز و فرود ، جادویی ماندگار می‌کند و نقش ذراتش را تا همیشه به روی ذهن، منقوش می‌سازد. تور سن پترزبورگ، جمعی از تمام جاذبه‌ها ، ضرب در هیجانی مفرط است.

  دربارۀ سن پترزبورگ

  سن‌پترزبورگ، لمیده در انتهای شمال غرب روسیه، در کرانه‌های رود نِوا، در راس خلیج فنلاند، واقع در دریای بالتیک، در سال 1703 به فرمان پتر کبیر بنا نهاده شد و تا سال 1918، نام خود را به عنوان پایتخت این سرزمین سردسیری بر فراز جغرافیای کشور برافراشت . نام این شهر در سال 1914 ، زمان شروع جنگ جهانی اول ، به دلیل شباهت‌هایی با نام‌های آلمان متخاصم آن سال‌ها، به پیتروگراد تغییر یافت، سپس، بعد از مرگ لنین، بنیان‌گذار اتحاد جماهیر شوروی و سرنگونی امپراطوری روس(تزار)، نام این شهر به افتخار وی، لنینگراد نهاده شد؛ اما پس از فروپاشی دگربارۀ جماهیر در سال 1991 ، برای بار دگر به سن‌پترزبورگ تغییر یافت. شب‌های سپید این شهر در اوایل فصل تابستان، این پهنه را منحصر کرده است. سن‌پترزبورگ به دلیل برخورداری از شرایط خاص جغرافیایی، شمالی‌ترین شهر شلوغ جهان به شمار می‌آید و در ابتدای تابستان هر سال ، به دلیل حضور پررنگ و پر دوام تابش خورشید، آسمان شهر در تاریکی فرو نمی‌رود و تمام لحظه‌ها و ثانیه‌ها، رنگ هوا میان روشن و خاکستری، در نوسان است. این پهنه در عصر حاضر، میزبان حدود 42 جزیره در بطن خود است و نزدیک به 100 رودخانه و آبراه در دل آن جاری است.  

  آب و هوای سن پترزبورگ

  بهار، در اواخر فروردین به فضای شهر سن‌پترزبورگ قدم می‌گذارد و میهمان این سرزمین یخ‌زده می‌شود. بهار، فصلی که می‌تواند دست ‌و دلبازترین و خونگرم‌ترین  زمان برای پذیرایی از میهمانانش باشد. در این فصل، سرزندگی پس از خوابی طولانی به آسمان و زمین شهر فرود می‌‎آید و چشم‌انداز دریاچۀ پوشیده از یخ لادوگا، فضایی بکر و پرتلالو را خلق می‌کند و جریان آب‌های شهر به سوی خلیج فنلاند، یادآور جاری زندگی می‌شود.

  شب‌های سفید این پهنه در تابستان که از انتهای اردیبهشت  برمی‌خیزد، افسانه‌ای  است. در گرگ و میش ظاهرا بی‌پایان  این فصل، آن هنگام که خورشید تنها کمی بیش از یک ساعت به زیر افق می‌خزد، شهر در زیبایی و شکوهی خیال‌انگیز و خواب‌گون پیچیده می‌شود. فقدان تاریکی در این فصل، تاثیری ناب و متفاوت بر زندگی این شهر می‌گذارد ، چنان‌که گویی ازدحام شهری در سرور و جشنی دوماهه به سر می‌برند!

  پاییز، خزان صد نقش و رنگ در این پهنۀ سردسیری، جلال و فَرّی مباهات‌آمیز به این شهر می‌بخشد و رنگ‌های سودایی و خیره کنندۀ آن در پارک‌ها و باغ‌ها و پیاده‌روها ، زیبایی شیداگونه و نفسگیری به چهرۀ شهر می‌پاشد.

  اما سن‌پترزبورگ واقعی را باید در زمستان شناخت، چراکه سردی و تاریکی شهر در این فصل، هیچ تاثیری بر زیبایی حیرت‌انگیز و خارق‌العادۀ آن ندارد و هرگز شهر در هیچ زمانی زیباتر از وقتی نسیت که خورشید، شعاع  خود را بر زمین پوشیده از برف بکر و پانخورده می‌تاباند. زندگی جاری شهر در این فصل، خون را در رگ‌های تن یخ‌زدۀ آن به  گرما گذر می‌دهد و وجود را لبریز از هیجانی مفرط و لذتی بی‌بدیل می‌سازد.  

  جاذبه های سن پترزبورگ

  سن‌پترزبورگ را به دیدنیهای وسوسه‌انگیز و خیالی‌اش میشناسند. این پهنۀ پرجاذبه و حیران کننده، مملو از تماشایی‌های فراموش نشدنی است که هر کدام طرحی دگر بر ذهن میکشد و چون قوسقزحی روحانگیز پس از بارانی دلانگیز، هیجانی بدیع به جان مینشاند. برخی از جاذبه‌هایی را که نباید از دست دهید عبارتاند از:

  1. موزۀ ارمیتاژ  :  کهن‌ترین و دیرینه‌ترین موزه در جهان که برچسب دومین موزۀ بزرگ دنیا را نیز بر اندام خود یدک می‌کشد. این موزه، سه میلیون آثار هنری و فرهنگی را در درون خود به یادگار دارد. این مکان، شاهکاری حیرت‌آور و نفسگیر است و به طرز خوف‌انگیزی ابهت و عظمت را در تاروپودش حل کرده است.

  2. کلیسای جامع سنت ایزاک : این کلیسا، موزه و یادمانی باشکوه است که فرّ و شوکتش همگان را به تحسین وامی‌دارد و هر نگاهی را شیفته خود می‌کند. این کلیسا با معماری سبک کلاسیک روسی  و گنبد طلایی‌اش، یادواره‌ای پراعتبار و پر طمطراق است.

  3. کلبۀ پتر کبیر : این سازۀ قدیمی، نشان از اولین مکان مسکونی در شهر جدید سن‌پترزبورگ دارد و در واقع، اولین کاخ سلطنتی تزار در این نقطه به شمار می‌آید.

  4. قلعۀ پیتروپاون : ساختمانی که به دلیل دسترسی سهل به دریای بالتیک و حفاظت از منطقه، بنا شد.

  5. موزۀ روس: عظیم‌ترین کانون نگهداری هنرهای زیبا و حیرت‌انگیز در سن‌پترزبورگ و سراسر پهنۀ روسیه است.

  6. کاخ کنستانیتنوفسکی : شاهکاری بدیع و مفتون کننده با انبوهی از یادواره‌های تزارها و افراد صاحب‌نام جامعۀ روس که هر هنردوستی را مبهوت خود خواهد ساخت.

  7. کاخ کاترین : یکی از باشکوه‌ترین و مجلل‌ترین بناهای شهر سن‌پترزبورگ که از جاذبه‌های محیرالعقول این شهر به شمار می‌آید ونقشی بی‌نقص از آثار به‌جا ماندۀ تاریخی را حک کرده است.

  8. کاخ پتروهوف : مساحتی شگفت‌انگیز که مجموعه‌ای باشکوه از عمارت‌ها و کاخ‌های مجلل دودمان رومانوف را تنگ در آغوش دارد و نام خود را بر جرگۀ میراث جهانی یونسکو منقوش ساخته است.

  9. اسب‌سوار برنزی : در میدان سنای سن پترزبورگ ، پتر کبیر نگاهتان را به خود می‌دوزد. مردی که بر مرکبی برنزین سوار شده و گویی تمام شهر را زیر نظر گرفته است! این نماد چشم‌نوازِ شهر، به دست مجسمه‌ساز فرانسوی، اتین موریس فالکونه پا به دنیای سرد، اما پرجنب و جوش سن پترزبورگ نهاده است.

  10. تئاتر مارینسکی : سالنی که دیرینگی‌اش به 150 سال قبل بازمی‌گردد و مامن برجسته‌ای برای اجرای منحصربه فرد آهنگسازان قرن بوده و هست.

  11. کنسرواتور سن‌پترزبورگ : سازه‌ای کهن که بوی قدمت آن در فضای دل‌انگیز موسیقی آکنده است. این ساختمان، قدیمی‌ترین آکادمی موسیقی در روسیه است.

  12. پارک کاترین : در قصر خارق‌العادۀ کاترین که شکوه و زیبایی‌اش نفس را در سینه حبس می‌کند و معماری به سبک باروک و کلاسیکش ، چشم‌ها را به فضا می‌دوزد، پارکی بنا شده که با در آغوش گرفتن دریاچه‌ای مصنوعی که به یمن پیروزی ارتش روس بر عثمانی بنا شد، زیبایی این سبزفام را ده‌چندان فریاذ می‌زند.

  13. دژ سنت میخائیل: این دژ سلطنتی ، در هر یک از اضلاع هندسی خود، بُعدی دارد و به گونه‌ای متفاوت به چشم می‌نشیند و یکی از ساحران این شهر برای به دام انداختن گردشگران به‌شمار می‌آید.

  14. کاخ پیترهوف : واقع در گوشۀ جنوبی سواحل خلیج فنلاند ، سازه‌ای باشکوه و فرای تصور است که دیدنش، روحتان را به اتمسفری فرای لذت می‌کشاند و عطش هنردوستی‌تان را با آهنگ شکوهش فرومی‌نشاند. باغ‌ها، تندیس‌ها و آب‌نماهای طبقاتی، شکوهی بی‌نقص و خوش‌منظر به این مکان بخشیده است.  

  غذاهای سن پترزبورگ

  سن‌پترزبورگ نیز غذاهایی مشابه با دگر شهرهای پهنۀ سردسیری روسیه  دارد که طعم لذیذشان، هر ذائقه‌ای را برای لذت بیشتر قلقلک می‌دهد. برخی از این غذاها عبارت‌اند از:

  1)سولیانکا ( نوعی سوپ غلیظ) ، 2) گولابتسی ( نوعی دلمۀ کلم‌پیچ) ، 3) اولادی ( نوعی پنکیک) ، 4) میتِلاپیتر (خورشت گوشت + قارچ+ پیاز) ، 5) سالاد وینگرت ، 6) هرینگ ( نوعی سالاد )

  بهترین زمان سفر به سن پترزبورگ

  سفر، واژه‌ای است که هم‌مسیر با حس و طبع هر شخص، درون ذهن و قلب او می‌لغزد و میل به آن از درونش تراوش می‌کند. هر یک از فصل‌های این پهنۀ سردسیری ، زیبایی و چهره‌ای منحصر به خود دارد  که افسونگری همیشگی است.

  بهار ، با خنکایی که هنوز تنش بوی سرمای زمستان را در خود به یادگار دارد، تابستانی که هیجان و بیداری‌ای متفاوت را به فضای شهر می‌پاشد ، پاییزی که شکوهی  هزار رنگ دارد و زمستانی که سپیدی یکدستتش، شکوهی دست‌نخورده دارد، هرکدام ، عطر و بویی خاص را برای گذران لحظات در خود حبس کرده‌اند.

  چرا تور سن پترزبورگ مانلی پرواز؟

  آژانس مسافرتی مانلی پرواز پایتخت، نقشی از اعتماد، با آرزوی داشتن سفری بی ‌تردید برای شما عزیزان ، امکان لمس بهترین تجربه از سفر به روسیه  را برایتان فراهم آورده و با ارائۀ قیمت تور سن‌پترزبورگ در بهترین حالت ممکن، با صداقتی متکی به اعتماد شما ، در تلاش برای رسیدن به اعتلای دانش فرهنگی و صنعت گردشگری است.

  سفرتان سبز!

  نظرات کاربران
  رتبه بندی کاربران
  0 / 5 5 5 1
  بر اساس 1 رتبه بندی کاربران
  0%
  0%
  0%
  0%
  0%
  نقد و بررسی کاربران
  فرم ثبت نقد و بررسی
  عالی
  عنوان*
  نقاط قوت
  نقاط ضعف
  نظر*
  خودتان را معرفی کنید
  مرتب سازی بر اساس:
  تاریخ رتبه مفید بودن