.
 • تورها
 • تفریحات کیش
 • تور طبیعت گردی
 • رزرو بلیط هواپیما
 • هتلها
 • تور اقساطی
 • اخذ ویزا
 • مجله گردشگری
 • تماس با ما
 • تور تبریز

  نوع نمایش:
  قیمت از 528,000تومان
  مبدا: تهران
  تاریخ تور: بهمن-اسفند
  مدت اقامت: دو شب
  نوع سفر: هوایی/زمینی
  هتلهای شهر: هتل های تبریز
  قیمت از 352,000تومان
  مبدا: تهران
  تاریخ تور: بهمن-اسفند
  مدت اقامت: دو شب
  نوع سفر: هوایی/زمینی
  هتلهای شهر: هتل های تبریز
  قیمت از 564,000تومان
  مبدا: تهران
  تاریخ تور: بهمن-اسفند
  مدت اقامت: دو شب
  نوع سفر: هوایی/زمینی
  هتلهای شهر: هتل های تبریز
  قیمت از 1,153,000تومان
  مبدا: تهران
  تاریخ تور: بهمن-اسفند
  مدت اقامت: دو شب
  نوع سفر: هوایی/زمینی
  هتلهای شهر: هتل های تبریز
  مشاهده نظرات کاربران

  تور تبریز

  دربارۀ تبریز

  به‌نظاره نشستن تلفیق تاریخ و تکنولوژی در تبریز میسر است. در تفرج و سیاحتِ شهر ، گویی سوار بر ماشین زمان در رکت هستید! از اتابکان از می‌کنیم در خوارزمشاهیان سوار بر تخت قدرت می‌تازیم و در مفتام و با شهریار فریاد هنر و با ستارخان و باقرخان, غریو سطوت و قدرت سرمیدهیم, گاهی با غرور, قامت استوار میکنیم و گاه با اشک حسرت, کمر خم میآوریم, گویی ایران را در شهری خلاصه کردهایم! نۀ تاریخی غنی ، فرهنگی پرمایه و طبیعتیی یارهزارساله فرازونشیب‌های بسیاری بر روزگار این ر بار آورده است.

  تبریزیز اکنون حالا آنچه دخت گیتی برای امروز این خطه باقی گذاشته آثار و بناهایی

  تبریز, سرای دیرین هنرمندان و چهرههای ماندگار عدیدهای بوده است, فرزندان خلفی که نام نامی پشتۀ زادگاهشان را به گوش جهانیان رساندهاند و لذت تماشای چکیدۀ زندگیشان را برای برهه حاضر به یادگار گذاشتهاند.

  نقش متلون و بینظیر قلم پروردگار بر این عرصۀ پستوبلند نیز خورده و زیباییهای آفرینش را یکجا در دل فراخش جای داده است; از جنگلهای ارسباران و آبشار اسکندر گرفته تا کویر گومتپه و گردنههای سفیدپوش یام! از گذشته تا کنون ، شغل بسیاری از ساکنان این ر تجارت بوده و هست. ثمره هرآنچه گفته شد, امروزه مراکز تجاری و تاریخیای است که این شهر را مملو از سازههایی مدرن و سنتی ساخته و اینگونه حجتی برای خوردن برچسب قطب گردشگری و تجاری شهرهای اسلامی در سال 2018 بر پیشانی این شهر شده است.

  تبریز را شهر اولی‌ها می‌نامند؛ کاوش‌های دیرینه‌شناسی گواه بر قدمت بیش از چهارهزارسالۀ این شهر می‌دهد و همواره شتاب پیشرفت و نوشدگی در این دیار روان و ساری بوده است. اولین چاپخانه در سال 1327 توسط عباس‌میرزا، اولین کتابخانه در سال 1300 توسط مرحوم محمد علی تربیت، اولین تراموا یا قطار شهری به سال 1280 در محله قونقاباشی امروزی، اولین کافه رستوران به سبک و سیره امروزی، سینما، مدرسه و آموزش‌وپرورش، شهرداری، تلفن و ... در پهنه همیشه پارسی ایران‌زمین در این شهر آغاز به‌کار کرده است؛ از این‌رو، یادواره‌های بسیاری از چرخش گیتی در این پهنه بر ‌جای مانده است که به دیدنش می‌ارزد.

   

  آب و هوای تبریز

  دیدار رخسار سبزگون تبریز در هر فصلی زیبایی منحصربه‌فرد خود را دارد. بهارِ تبریز دیرتر خودنمایی می‌کند و جامۀ شکوفه‌سارانش را اواخر فروردین به‌تن می‌کند. خنکای نسیم فروردین‌ماه تا اوایل تیرگان، عطر بهاری‌اش را در جان نگاه می‌دارد. در گذشته‌ای نه‌چندان دور، حتی در گرم‌ترین فصول سال نیز از تجهیزات سرمایشی استفاده نمی‌شد ولی این خطه نیز از تغییرات دمای اقلیمیِ جهان بی‌نصیب نمانده و خودِ شهر، تابستان‌هایی به نسبت گرم دارد. دامنه‌های گسترده سهند اما، در خرماپزان نیز اقلیمی دلچسب و خنک را میزبان است. پاییز، بارانی و سرد است و زمستان لباس سفیدش را با تار و پود دانه‌های مرواریدگون برف به تن شهر می‌پوشاند.

   

  جاذبه‌های تبریز

  پیشینه‌ای ژرف و سال‌دیده، فرهنگی متمول و طبیعتی بی‌شک بی‌نظیر، پهنه آذرآبادگان را سرزمینی پر نقش‌ونگار ساخته که به‌غایت، هر ذوق و سلیقه‌ای را به‌وجد خواهد آورد!

  کوه حیدربابا( سنگ ‌صبور شهریار غزل‌خوان ایران) ، سهند با‌هیبت و استوار، دشت‌های گسترده و همیشه سبز مغان، رشته‌کوه‌های رنگ‌به‌رنگ آلاداغ‌لار، چشمه‌های زلال و روان متعدد، کندوان پرصلابت و بی‌همتا، لاله‌زارهای کنتال (مامن پرندگان وحشی)، آبشار پرتپش اسکندر با قامتی به طول سی‌متر، غار پررمز و راز دیبی‌یوخ، کویر شنی گوم‌تپه و ... گزیده‌ای ازجلوه‌های طبیعت بی‌مثالی‌ست که همه زیبایی‌ها را ‌یک‌جا جمع کرده است. از حیات سبزش که بگذریم، در برابر قدمت و تمدن دور و دراز و پرشوکتش نمی‌توان سکوت کرد. آنچه چرخش دوار فلک به بار گذاشته، نشان بسیاری در ژرفای فرهنگ و تاریخ این شهر نهاد است. گرچه بارها بلایای طبیعی قامت این به‌جامانده‌ها را لرزانده و عمارت‌ها و سازه‌ها را شسته و برده، همچنان بناهای استواری به‌چشم دیده می‌شوند و یادبودهای بی‌شماری در قلب موزه‌های شهر، اسرارشان را در دل مسکوت کرده‌اند. تبریز فرزندان نکوی بسیاری چون شمس تربیت کرده، در روزگاری که چشیده، شاهد گذر بزرگان پرآوازه‌ای چون مولانا بوده و در ژرفای تاریخ چندهزارساله،‌ نامش با نیکی‌ها عجین گشته است. این دیرآشنای اهل سیاست و سیاحت، باقرخان‌ها وستارخان‌ها را پرورانده و پیشینه‌ای بس طولانی در مذهب دارد. این شهر میزبان ابدی بزرگانی چون اسدی طوسی، خاقانی شروانی، ظهیر فارابی، شیخ محمد خیابانی، استاد میرزاطاهر خوشنویس تبریزی، استاد علی حریرچی و ... است که آثارشان بر تارک هنر و دانش چون نگینی می‌درخشند. برای غوطه‌ور شدن در این‌همه نیکی به‌یک‌باره، تبریز نقش زیبایی بر لوح خاطراتتان خواهد زد.

   

  غذاهای محلی تبریز

  طعم غذاهای بی‌نظیر تبریز نه در کشور، بلکه در دنیا زبانزد شده و هر ذائقه‌ای را ارضا می‌کند. در همه محله‌ها بر سردر غذاخوری‌ها «کباب بناب» را دیده و مزه‌اش را به جان سپرده‌ایم، فراموشش کنید! آنچه در عنوان دیده‌اید، در اصل نچشیده‌اید. شهر بناب در نزدیکی تبریز با پرورش خاصی از گوشت ، به خلق غذایی بی‌نظیر مشغول است. برخی دیگر از این نوع غذاهای دلچسب از قرار زیرند:

  1) شوربا تره، 2) دیزی سنگی، 3) کوفته، 4) دویماج، 5) آش ماست (و نه دوغ!)، 6) انواع دولمه، 7) آش‌های میوه، اوماج و کلم، 8) کوکوی سبزی و لوبیاسبز، 9) انواع خاگینه‌ها، باقلواها و شیرینی‌ها.

   

  زمان سفر به تبریز

  برای اهل طبیعت، مجال در خور سفر به این دیار، اوایل اردیبهشت تا تیرماه است که طبیعت، زنده و پرنشاط، رودها، جاری و پرتکاپو و پرندگان بی‌وقفه نغمه‌خوانند. پاییزهای رنگارنگ اما سردش نیز برای اتراقی برنامه‌ریزی شده و مجهز می‌تواند خاطره‌ای بی‌نظیر شود و زمستانش نیز عاشقان عروسی را به دیدن تن سپیدپوشش به گرمی، میزبان می‌شود.

  شهر تبریز و نظاره گشتن روزگارِ گذشته‌اش در هر فصلی مناسب و دلچسب است.

  چرا تور مانلی پرواز؟

  مانلی پرواز پایتخت, نقشی از اعتماد, با آرزوی داشتن سفری بی تردید برای شما عزیزان, امکان لمس بهترین تجربه از سفر به این شهر را برایتان فراهم آورده و با ارائۀ تور تبریز در بهترین حالت ممکن, با صداقتی متکی به اعتماد شما, در تلاش برای رسیدن به اعتلای دانش فرهنگی و صنعت گردشگری است. از دیگر برتریها و شاخصههای مانلی پرواز, قیمت تور تبریز است که مناسبترین تورها را در انواع تور اقساطی, تور سازمانی, تور دانشجویی و ..., به همراهان همیشگیاش ارائه میدهد.

   

   

  سفرتان سبز!

  نظرات کاربران
  رتبه بندی کاربران
  0 / 5 5 5 1
  بر اساس 1 رتبه بندی کاربران
  0%
  0%
  0%
  0%
  0%
  نقد و بررسی کاربران
  فرم ثبت نقد و بررسی
  عالی
  عنوان*
  نقاط قوت
  نقاط ضعف
  نظر*
  خودتان را معرفی کنید
  مرتب سازی بر اساس:
  تاریخ رتبه مفید بودن