• تورها
 • تورهای نوروزی
 • تور اروپا
 • تورهای نمایشگاهی
 • تور طبیعت گردی
 • رزرو بلیط هواپیما
 • هتلها
 • تور اقساطی
 • اخذ ویزا
 • مجله گردشگری
 • تماس با ما
 • تور چین نوروز

  نوع نمایش:
  مشاهده نظرات کاربران

  تور چین نوروز 98

  سخن از نوروز و تعطیلات که به میان می‌آید، هر ذهنی را به مکانی برای سفر و دمی آسودن پرواز می‌دهد. چین، یکی از پرجلال سرزمین‌هاست که هر گردش‌دوست و هر کاوشگری را به سمت خود می‌کشاند و شوق به هوای تجربه‌اش، بال‌وپر می‌گیرد. با آژانس هواپیمایی مانلی پرواز همراه باشید تا کمی به تور چین نوروز 98 ورود کنیم!

  سال‌هاست سواحل حاصلخیز رود زرد، یکی از قدیمی‌ترین تمدن‌های آسیایی را میزبان بوده است. تمدن شش هزارسالۀ "سیا" که نام کنونی‌اش را از نخستین پادشاهی آن «چین شی هوانگ» به عاریه گرفته، یادواره‌هایی از 2070 سال پیش از میلاد مسیح را در سینه حافظ بوده است. بر اساس روایت‌های سنتی چینی، نخستین نام این سرزمین کهن، مطابق نخستین دودمان امپراطوری آن، سیا نام داشت؛ اما مورخان این ادعا را افسانۀ قدیمی پنداشته‌اند. سرزمین وسیع و پرجمعیت چین، علاوه‌بر تاریخی دور و دراز و فرهنگی غنی، بزرگ‌ترین صادرکندۀ کالا به تمام نقاط جهان است و این امر، چرخۀ اقتصاد این کشور را روان‌تر از تمام نقاط این عرصۀ پرفراز و نشیب چرخانده است؛ به‌این‌ترتیب، سرزمین چین مقصد بسیاری از سفر‌های تجاری و تفریحی بوده است. این شگفتی نهفته در قارۀ کهن، زمینه‌های متدبرانه‌ای به جهت جذب گردشگر چیده و این امر را به یکی از راه‌های درآمدزایی بدل کرده است. سفر به چین در هر فصل و زمانی دلنشین است؛ اما بهاران در چین، جلوۀ رنگین و دلفریبی به طبیعت این سرزمین می‌بخشد؛ به همین دلیل، تورهای نوروزی چین به نسبت به برخی از کشورهای اروپایی از تلاطم خاصی برخورد است.

  تور چین نوروز

  یکی از ارکان بنیادی رسوخ‌یافته در شریان فرهنگ چینی در عین رواج زندگی مدرن، حفظ اصالت و سنت دیرینۀ خود است که در سطح شهر همواره جاری و ساری، عطرافشانی می‌کند؛ از این‌رو، در گوشه و کنار شهرها و حتی در دل طبیعت و خارج از تمدن کنونی، بناهای معبدی باستانی، از جاذبه‌های تاریخی فرهنگی چین خودنمایی می‌کند. در تور چین نوروز 98 از روح زندۀ طبیعت خارق‌العاده این سرزمین پهناور سرشار شوید و بهار دیگری از دفتر زندگی خود را به گونۀ متفاوتی آغاز کنید. تورهای چین نوروز 98 ، علاوه‌بر روال عادی خود به دو نوع تور لحظه آخری چین نوروز 98 و تور ارزان چین نوروز 98 نیز ارائه می‌شود.

  پکن نام چینی پایتخت این سرزمین است؛ اما در عرصۀ بین‌الملل همانند آنچه در زبان انگلیسی است، به بیجینگ (Beijing) شناخته شده است. به دلیل اهمیت فرهنگی، سیاسی و اقتصادی، پکن یکی از شهرهای پرطرفدار گردشگران تور چین است. در تور نوروزی پکن، شاهد کافه‌های سنتی در محله‌های قدیمی شهر خواهید بود و با آداب و رسوم این منطقه بیشتر آشنا خواهید شد. مدیریت با تدبیر شهر پرجمعیت پکن، عرصه را برای پیشبرد اهداف تجاری و اقتصادی، فراخ و موجبات پیشرفت صنعت گردشگری چین را فراهم آورده است.این شهر حدود 800سال است که به‌عنوان پایتخت چین شناخته می‌شود. اگر در محله‌های قدیمی پکن قدم بزنید، شاهد بناهای قدیمی ارزنده و مهمی خواهید بود که تاریخ وزین این کشور را پی‌ریزی کرده‌اند. بخش اعظمی از دیوار بزرگ چین که یکی از عجایب هفتگانۀ جهان به‌شمار می‌رود، در این شهر واقع شده است. در تورهای نوروزی پکن تماشای این میراث فرهنگی عظیم را از دست ندهید. علاوه‌بر دیدن جاذبه‌های گردشگری پکن، در تور پکن نوروز 98 به مراکز خرید پکن نیز سری بزنید.

  تور چین نوروز

  یکی از پرجمعیت‌ترین و بزرگ‌ترین شهرهای چین، شهر شانگهای است که نقش رابطی پرقدرت را میان این کشور و تمام نقاط جهان بازی می‌کند. این شهر ساحلی روزگاری قریۀ دورافتاده‌ای بود که مردمانش با ماهیگیری و سپس صنعت دریایی از پس مخارج زندگی خود بر می‌آمدند تا اینکه در قرن نوزدم میلادی سرنوشت این شهر و کشور چین به‌طریقی دیگر رقم خورد. در ادامۀ روند سیطرۀ غیرشفاف سیاست، نزاعی میان دولت‌های چین، انگلیس و دیگر کشورهای اروپایی را موجب شد که به اهمیت این شهر به‌عنوان بندری تجاری افزود. در کنار دیدنی‌های تاریخی و طبیعی شانگهای، مراکز تجاری و بازارهای این شهر، تور شانگهای را به یکی از محبوب‌ترین مقاصد گردشگری میان مسافران آسیایی و اروپایی برشمرده می‌شود. در تورهای نوروزی شانگهای لذت بردن از طبیعت بی‌بدیل این سرزمین را از قلم نیندازید.

  پس از کلان‌شهرهای پکن و شانگهای، گوانجو، سومین شهر توریستی چین به‌شمار می‌آید. کرانه‌های جنوبی کشور وسیع چین به قلمروی این شهر تاریخی درآمده است. این شهر که نام خود را از پادشاه گوانگ به عاریه گرفته، دوهزار سال پیش مقر فرماندهی وی بوده است؛ اما امروز، به یکی از بازارهای جهانی معتبر و مهم تبدیل شده و یکی از بهترین مقاصد سفرهای تجاری به‌شمار می‌آید. هرآنچه‌که تولید آن به مغز بشر خطور کرده باشد، در بازارهای گوانجو یافت می‌شود.

  تور چین نوروز

  علاوه بر سازه‌های مدرن و رفیع، مراکز خرید گوانجو و طبیعت کوهستانی حاشیۀ شهر نیز بسیار مورد توجه مسافران این شهر قرار گرفته است. به‌همین دلیل در تور نوروزی گوانجو همانند دیگر فصول سال با ازدحام خاصی مواجه خواهید بود؛ اما یکی از مشکلاتی که در تمام روزهای سال دست به گریبان بیشتر کلان‌شهرهای جهان است در چین نیز، خودی نشان داده است؛ آلودگی هوا یکی از معضلات بزرگی‌ست که کشور چین سال‌هاست با آن دست‌وپنجه نرم می‌کند؛ اما در فصل بهار به دلیل وزش بادهای موسمی و بارش‌های نمناک گاه‌وبی‌گاه، نسبت به دیگر فصول سال، آسمان آبی‌تری میزبان گردشگران تور چین عید 98 خواهد بود.

  سرعت ترقی و توسعۀ تکنولوژی در این کشور همانند گذر ثانیه‌هاست و پیشرفت ساعتی آن نیز عاملی برای جذب گردشگر بوده است. با استفاده از نوآوری‌های علمی، بناهای تاریخی به روش خاصی ترمیم و حفظ می‌شود که زیبایی و استواری ذاتی آن ثابت مانده و گذر زمان خللی در آن وارد نخواهد کرد. با توجه به قدمت بالای بناها و شرایط اقلیمی سرزمین پهناور چین، آسیبی به یادواره‌های تاریخی وارد نیامده و فرصت مغتنمی برای دوست‌داران تاریخ و فرهنگ شرقی را فراهم آورده است. وسعت 22117 کیلومترمربعی سرزمین گستردۀ چین، طولانی‌ترین خطِ مرزی را میان کشورهای جهان از آن خود کرده و موجبات تنوع بالا در زیست‌بوم و شرایط جوی را فراهم آورده است؛ به‌طوریکه پس از برزیل و کلمبیا، سومین تنوع زیستی جهان در چین به‌چشم می‌خورد. بارش‌های موسمی این سرزمین هموار، اختلاف قابل توجهی میان فصل تابستان و زمستان را رقم زده است. بادهای شمالی، زمستانی سرد و خشک را به همراه می‌آورد؛ در حالی‌که در مناطق جنوبی، وزش باد، گرم و مرطوب است. جالب است بدانید طبق رسوم قدیمی چینی، مردم با خانه‌تکانی به پیشواز بهار می‌روند و با زدودن غبار و ناپاکی، خانه را برای ورود بخت و اقبال نیک آماده می‌کنند. در عیددیدنی‌ها، پول نو عیدی می‌دهند و با شیرینی و پیراشکی‌های خاص، از مهمانانشان در عید بهار پذیرایی می‌کنند.

  مانلی پرواز، نقشی از اعتماد، سفری بی‌تردید را برایتان آرزومند است . سفرتان سبز!

  نویسنده: صحرا فرنیا

  متأسفانه در حال حاضر هیچ پیشنهادی وجود ندارد که شرایط انتخاب شده را برآورده کند.

  .


  در مجله گردشگری مانلی پرواز قدم در دنیای بی انتهای سفر بگذارید