• تورها
 • تورهای نوروزی
 • تور اروپا
 • تورهای نمایشگاهی
 • تور طبیعت گردی
 • رزرو بلیط هواپیما
 • هتلها
 • تور اقساطی
 • اخذ ویزا
 • مجله گردشگری
 • تماس با ما
 • تور هند نوروز

  نوع نمایش:
  مشاهده نظرات کاربران

  تور هند نوروز 98

  هند، سرزمین هزار ادیان، پهنه‌ای دوپاره به‌لحاظ آب‌وهوایی؛ در جنوب و نزدیک به کمر استوایی، سرزمینی گرمسیر و حاره‌ای است و اگر به سوی شمال روانه شوید، دمایی معتدل‌تر را گام‌به‌گام تجربه خواهید کرد. بهاران هند، قلمی حیات‌بخش به طبیعت شگفت‌انگیز این سرزمین می‌زند که در تور هند نوروز 98 شاهد آن خواهید بود. هم‌زمان با ورود نسیم بهاری به ایران، سرزمین پهناور هند نیز شاهد قدوم سبز آن خواهد بود و در تورهای نوروزی هند که به صورت تور لحظه آخری هند نوروز 98 و تور ارزان هند نوروز 98 هم ارائه می‌شود، شاهد شکوفه‌های زرین درختان و سایۀ یشمین بهاری نشسته بر دامان فراخ کوه‌ها خواهید بود. با آژانس هواپیمایی مانلی پرواز همراه باشید!

  در تور نوروزی گوا از طبیعت بی‌مثال ساحل در هوای مطبوع بهاری لذت خواهید برد و در ارتفاعات سبز کوهستان‌های شمالی در دمایی خنک‌تر به‌سر خواهید برد. در تور نوروزی آگرا ، حیران به تماشای بنای عاجی‌رنگ تاج محل بنشینید و حاصل مجسم یک عشق پرفروغ را به‌خاطر بسپارید. در تور نوروزی جیپور از دمای مطبوع آن لذت ببرید و شکوه تاریخ را در شریان‌های دژ و کاخ عامر احساس کنید.

  وسعت 3402872 کیلومترمربعی این تافتۀ جدابافته، عناوینی شگرف و ارزنده را از آن خود کرده است. هند با 28 ایالت کوچک و بزرگ، بزرگ‌ترین دمکراسی جهان را دارد و دومین کشور پرجمعیت است که پس از چین، گستردگی آن و اقلیم‌های متفاوتش زبانزد بوده است.

  تور هند نوروز 98

  در تور هند خواهید دید که این سرزمین پهناور، در جنوبِ قارۀ کهن تن به زمین ساییده و از شمال غربی با پاکستان، از شمال با چین، بوتان، نپال و تبت، و از شمال شرقی با برمه و بنگلادش، مرزهایی مشترک دارد. این سرزمین وسیع و گسترده، اقلیم‌های گوناگونی را در آغوش کشیده است؛ در سفر به هند ، هم با سرزمین‌های بیابانی پست مواجه خواهید شد و هم با کوهستان‌هایی زنجیره‌ای و ناهموار. علاوه‌بر سواحل اقیانوس هند، قسمتی از جلگۀ سند و گنگ و پاره‌ای رفیع از رشته‌کوه‌های هیمالیا این سرزمین را تشکیل داده‌اند.

  یافته‌های دیرینه‌شناسی پرده از اقامت 1.5 میلیون سالۀ انسان در این سرزمین برداشته است؛ اما تمدن او قریب بر 3000 سال پیش از میلاد در این عرصۀ وسیع شکل گرفته و تاریخ پر پیچشی را سپری کرده است. با استناد بر مکتوبات به‌جا مانده، اولین امپراطوری که بر سرزمین هندوستان حاکم بوده، حکومت شاهنشاهی موریا نام داشت که تا 200سال پیش از میلاد ادامه داشته؛ اما قدرتمندترین آن‌ها که بسیار تحت تاثیر فرهنگ و شکوه هخامنشیان قرار گرفته بود، سومین شاه سلسلة گورکانیان بود. در تورهای هندوستان از آثار شگفت‌انگیز به‌جاماندۀ تاریخی دیدن کنید تا تاثیر فرهنگ پارسیان بر این خطه را از نزدیک شاهد باشید.

  تور هند نوروز

  جالب است بدانید که بیش از یک قرن سرزمین هندوستان کنونی تحت تسلط فرمان‌روایان پارسی بوده و علاوه‌بر فرهنگ، تاثیر بسزایی در زبان آن‌ها گذاشته است. ایرانیان و ترکان پارسی‌زبان حدود 800 سال بر تارک اندیشه و زبان این کشور سایه افکندند و شاعران پارسی‌زبان گران‌قدری همچون بیدل دهلوی و امیرخسرو دهلوی در دستگاه شعری سبک هندی و پس از آن اقبال لاهوری را در دامان پرمهر فرهنگ ایرانی پروراندند. زبان فارسی هم‌زمان با حکومت سلسلۀ غزنویان در ایران به هندوستان راه یافت؛ اما با فرماندهی گورکانیان بر این خطه به زبان رسمی هند بدل شد. در تاریخ پرفرازونشیب این کشور آمده است که تا قبل از استعمار انگلیس در سدۀ نوزدهم میلادی، زبان فارسی دومین زبان رسمی و زبان سخن عالمان و فرهنگیان بوده است. بسیاری از آثار فرهنگی حک شده در تاروپود تاریخ این سرزمین به زبان پارسی بوده و در اسناد به‌جا ماندۀ مذهبی، سیاسی، ادبی، مکاتبات، اسناد شخصی و دولتی و احکام قضایی هندی نیز ردپایی از حاصل رنج فردوسی برین دیده می‌شود. این التفات تا به امروز ادامه داشته و در مراکز علمی همچون دانشگاه‌ها و دیگر مراکز تحصیلی بیش از یکصدوپنجاه بخش در حوزۀ زبان پارسی فعالیت دارند.

  بیستم مارچ در هندوستان نیز همگام با آغاز فصل رنگین بهار است. نفیر بهاران دمای نسبتا گرم 27 تا 30 درجه‌ای نثار زمین می‌کند. در این فصل از سال، سواحل با جوشش و خروش پر تلاطمی از جمعیت مواجه است و دما نیز، مطلوبِ تن به کبودِ اقیانوس‌سپردن است. بهار، علاوه‌بر ساییدن قلم ملون بر تن طبیعت، نوید جشن رنگ هندی را نیز می‌دهد. جشنوارۀ رنگ‌ها یا هولی، برای بزرگداشت زایش بهار برگزار می‌شود که خود به تنهایی جاذبه‌ای گیرا در تور نوروزی هندوستان به‌شمار می‌آید.

  مانلی پرواز، نقشی از اعتماد، سفری بی‌تردید را برایتان آرزومند است. سفرتان سبز!


  نویسنده: صحرا فرنیا

  متأسفانه در حال حاضر هیچ پیشنهادی وجود ندارد که شرایط انتخاب شده را برآورده کند.

  .


  در مجله گردشگری مانلی پرواز قدم در دنیای بی انتهای سفر بگذارید